:)Zdravím, trochu chci odlechčit fórum.Nedávno jsem narazil při kešování na zajímavý nápis
-MÁM TO CO JSEM DAL DRUHÝM-
dost jsem nad tím přemýšlel, ale poraďte,
jak si slogan na bráně při vstupu na hřbitov vysvětlit
Mohl bych vědět, na kterém hřbitově to bylo? Vím, že jsem to v sobotu viděl někde taky a taky jsem se nad tím pozastavil a bylo to asi někde na Hané (jakožto rodné Hané :)), ale teď si ani zaboha nevzpomenu kde…
Já jsem také nevěřící, ale zajímalo mě to, tak jsem použil googla. V nalezeném dokumentu na straně 18 a 19 je vysvětlení s příkladem. Pokud to takhle nestačí, tak v tom ti už nepomůžu. Já jsem to pochopil tak, že mu zůstala ta druhá polovina z toho o co se rozdělil s druhými. Jinak, žil tak, že pomáhal druhým.
Tak to já si ten nápis vykládám zcela prozaičtěji, něco asi jako "mám co jsem si zasloužil". A to ať se již týká péče o hrob zemřelého, tak i v rámci duševna to, jestli je nebožtík v nebi nebo pekle.
Peklo znám jen z pohádek a co se nebe týče, nejdůležitější parametr je, aby z něj nepršelo když zrovna lovím kešky. Takže takové úvahy jsou zase na mě trochu moc. ;)