Poradil by mi prosím někdo, jak spustit makra na export v Geodetu. Na stránkách je napsáno, že základní sada maker je uložena v datovém adresáři geodetu. Já ve svém Geodetu mám pouze kořenový adresář, a v něm žádné *.pas nejsou :@ , Když tam nahraju, ty které bych chtěl a stáhl jsem si je ze stránek, tak jak je pak dostanu do menu programu??
Datovy adresar je ten, ktery ti pise geoget vpravo dole ve svem okne… neni to ten adresar, kde je Geoget nainstalovany, implicitne je to adresar ve tvem profilu.
jakmile budou makra umistena na spravnem miste, program je sam identifikuje a nabidne ti je k pouziti, tedy objevi se v menu pro export.
Mám menší problém s makry. I když nahraji makra *.PAS do adresáře DATA, žádná makra mi to nenabídne. Je to normální?
Makra jakeho druhu? A kde se ti nic nenabidne?
Možná jsem tomu špatně rozuměl, ty makra jsou potom v geogetu jako pluginy, ne? A pokud ne, tak kde ty makra najít, musí se spouštět jako parametr při spouštění GeoGtu?
Předem dík za odpověď.
Ze ty jsi uzivatel GSAK? B)
Exportni makroskripty se objevuji v okne pro export, plugin skripty se ti objevuji v hlavnim menu ci na nasrojove liste, listingove pluginy se ti objevuji v okne s listingy, a startup pluginy se ti nikde neobjevuji, ty spoustis jen z prikazove radky.
Ne, nepoužívám GSAK. Díky za odpověď, nějak jsem si to neuvědomoval, myslel jsem si právě, že pluginy jsou někde ve zvláštní nabídce…
Tak ja tomu tak ymoc nerozumim…chtel jsem pouzivat Ggstat a geojarry…tak jsem nakopiroval ty soubory co sem stahnul v zipu do slozky data v geogetu…a myslel jsem ze na listu se me pridaji nejaky ikonky…ale nepridalo se me nic.
poradi mi nekdo co s tim?
S tím jsem zápasil taky. Najdi ikonku v menu, nebo na ploše, kterou pouštíš GeoGet. Pravé tlačítko myši / Vlastnosti / "Spustit v:" doplň "C:\Program Files\GeoGet\". Asi to je chyba instalačního programu.
Hmm nepomohlo:(
V geogetu kdyz dam settings tak normalne muzu k tem pluginum neco nastavit, ale ikonky nikde
Možná bude v nějakým pluginu chyba, jak jsem to dneska řešil já, když jsem stáhl poslední verzi GeoJarryho, která tam má nějaký změny. V GeoGetu dej Nástroje -> Debugger skriptů a zkus ty skripty nechat zkontrolovat, jestli v nich není chyba syntaxe a případně ji opravit.
Já mám v C:\Program Files\GeoGet\geogetboot.ini toto:
[boot]
datadir=.\data
Máš to taky? Ta tečka je zřejmě aktuální složka a tu lze ovlivnit právě tím "Sputit v:". Když tak mě někdo opravte.
No a ve složce C:\Program Files\GeoGet\data\ mám soubory *.pas
Mam to stejne
Tak uz to tam mam;) stacilo stahnout aktualni verzi geogetu;) Jsem lama;)
Tak jsem aktualizoval GeoJarryho a ono to - jak jinak - nefunguje. GeoGet vidí geojarry.ini a umožní mi přes nástroje/nastavení nastavit přihlašovací jméno a heslo ale vlastní makra nevidí. Co s tím? Samozřejmě mám nastavenou do datadir cestu k souborům GeoGetu (tam co je ten geojarry.ini)
Používám GeoGet 2.1.1.423 takže starou verzí to snad nebude.
Az na to, ze tvoje verze stara je - aktualni je 2.1.4. A pak se podivej do readme u GJ, pise se tam jakou minimalni verzi GG ta makra potrebuji.
No už se stalo a právě sem jdu vyjádřit svůj … ehm… podiv nad tím že verze GeoGetu z 30.1. je teprve dva týdny stará a už nekompatibilní! A číslo potřebné verze GG jsem v tom readme nikde nenašel. No nic, hlavně že to funguje.
Snezna slepota? ![]()
[small]"Here are scripts for calling GeoJarry from GG2 (requires version 2.1.4 and higher!)"[/small]
Ona tahle verze GG2 prinesla moznost cist konfiguraci proxy z nastaveni Geopgetu, coz se tvurcum GJ zrovna hodilo do kramu.