Diky, zkusim
-
Na stránce editace listingu použij vpravo nahoře odkaz "upload images", nahraj tam své obrázky (podobně jako při přidávání obrázku k logu). Obrázek se nahraje k listingu a bude moci být rozkliknutý žlutým obdélníčkem vlevo dole na listingu (při zobrazení listingu).
-
Rozklikni ho, obrázek se otevře, klikni na něj pravým tlačítkem a dej "uložit jako" (podobně jako když si ukládáš na disk obrázek z nějaké webové stránky). V dialogovém okně pak vidíš název toho obrázku jak ho má GC.com - je to do docela dlouhý název složený ze změti čísel,písmen a pomlček

-
do svého popisu listingu (v HTML) pak dej odkaz na obrázek ve formátu
<img src=
"http://img.geocaching.com/cache/tenhroznýnázevobrázkuspísmenyačísly.jpg"> -
a je to! Obrázek by se měl v hotovém listingu zobrazit bez nutnosti použití externího odkazu. Samozřejmě lze použít tagy pro formátování, tzn. centrování obrázku apod.
Pozn.: když jsem vytvářel svoji keš, tak jsem s HTML taky trochu bojoval a použil jsem nakonec jednoduchý návod na internetu pouze se základními tagy HTML. Výsledkem sice není systémově správně napsaná stránka (webdesigneři by se asi zděsili), nicméně je to funkční a jedndoduché pro editaci (vím, co jsem tam psal a co ta asi udělá, když něco změním). Vždy, když jsem něco upravil, tak jsem si to kontroloval (odhadem před dokončením listingu nejmíň tak 60x).
TIP: podívej se na jiné keše, jejichž listing se Ti líbí, resp. by jsi to chtěl udělat podobně. Pak si zobraz jejich zdroják (v IE je to Zobrazit/Zdrojový kód). V dolní části dlouhého zdrojového kódu je část, která je napsána autorem stránky a tam se podívej jak to kdo má. Pokud autor nebude skvělý programátor a nepoužije takové ty divné příkazy, kterým normální člověk nerozumí
tak se můžeš inspirovat, resp. to udělat stejně
Edit: tak jsem byl až druhej ![]()
Takže moc díky, již se podařilo.
Jestli mohu mít ještě jednu prosbu. Nepřeložil by někdo zakladní listing a nápovedu do angličtiny. Díky
Ještš jednou všem za rady děkuji a pokud jste někde z okolí, tak doufám, že uvidím Vaše logy. Tedy pokud se mi podaří cache aktivovat.
Musím se ještě jednou obrátit s prosbou o pomoc s editací html. Stranka je již hotová, EN překlad také, ale mám jeden problém a to s velikostí zobrazovaného textu na GC. Navíc jsem ve zdrojovém kódu objevil pozůstatky po původně vložených obrázcích a některé další nesmysly. Funkce vyčištění v NVU nepomáhá a kontrola html formátu trvale hlásí "errors blocking validation". K tomu zobrazovanému textu, i když je celý text nastaven správně na Times new roman, a velikost všeho je střední, tak na GC se český text objevuje malý a EN větší. Už nevím ja upravit.
Tak už jsem vyřešil, vytvořil jsem znovu v NVU a teď již je to snad v pořádku.Díky
Gratuluji. Tvůj listing vypadá dobře. Jen si myslím, že příští listing my jsi mohl udělat sám bez NVU. Není to opravdu nic složitého. Pro naučení základního formátování doporučuji již výše zmiňované stránky www.jakpsatweb.cz. Já jsem tam taky začínal. Pro formátování textu ve stránce by ti mělo stačit těchto pár věcí:
formátovaný text
<b>Tento text se bude na stránce zobrazovat tučně</b>
<i>Tento text se bude na stránce zobrazovat jako kurzíva</i>
<u>Tento text se bude na stránce bude podtržený</u>
[center]<center>Tento text bude zarovnaný na střed</center>[/center]
<font color="red">Tento text bude na stránce červený</font>
místo "red" lze napsat jakoukoliv barvu v angličtině
<font size="5">Tento text bude na stránce mít jinou velikost</font>
místo 5 lze zadat číslo 1-7 přičemž 1 znamená nejmenší a 7 největší
poznámka:
align="", color="" a size="" lze mezi sebou libovolně kombinovat a klidně i vynechávat. Například veliký, modrý text zarovnaný doprava zapíšeme takto:
dva rúzné zápisy, kter ve výsledku vypadají stejně
<font align="right" color="blue" size="7">veliký, modrý text zarovnaný doprava</font>
<font size="7" align="right" color="blue">úplně stejně vypadající veliký, modrý text zarovnaný doprava</font>
pokud nechceme mít modrý text velký, pak prostě size="" vynecháme
<font align="right" color="blue">veliký, modrý text zarovnaný doprava</font>
Taky se začínám hrabat kvůli listingu v HTML…
Vím, že se dá nastavit velikost obrázku, jak ho uvidím na stránce: <img height=‘100’ width=‘200’ src='http://www…
Dá se nějakým jednoduchým způsobem nastavit i ořez, tzn. oříznu (nezobrazím) např. spodní část obrázku, kde mám nějaký popisek? Jinde na stránce si nechám zobrazít obrázek celý. A vystačím si tedy s jedním uploadovaným obrázkem.
To asi bohužel nepůjde. Tedy zcela jistě ne jednoduše, takže doporučuji ti si obrázek upravit v nějakém grafickém programu a následně uploadnout na net…
Děkuji Keehimu i ostatním dodatečně za pomoc a rady. Před pár lety jsem s html trochu koketoval, ale bez pokračování. Zkoušel jsem i pár stránek. Pro editaci listingu se mi moc nechtělo se vracet a obnovovat si zapomenuté. NVU pro tuto konkrétní věc je ideální. Když dnes ale vidím svůj listing, připadá mi až zbytečně moc obsáhly. Ale je to první cache a nechtěl jsem ji jen tak narychlo vytvořit, bez bližších souvislostí s místem uložení cache.
reaguji ne moravana
šlo by to vyřešit například takto:
<div style="background: url(cesta-k-obrazku/obrazek.jpg) no-repeat bottom left; width:300px; height:50px;"></div>
Upozorňuji však, že toto řešení není nejlepší. Nejlepší je opravdu vytvořit dva obrázky.
Ještě popis:
do url() se píše adresa, kde je obrázek na internetu uložený
(např. tvůj avatar má adresu [i]http://www.geocaching.cz/images/avatars/kolo10[3000].png[/i])
no-repeat znamená, še se obrázek nebude v daném DIVu opakovat, tahoto si však všímat nemusíme
bottom left znamená, která část obrázku se má zobrazit (dá se však napsat třeba top center)
width určuje šířku obrázku (v tomto případě a 300 pixelů)
height určuje výšku obrázku (50 pixelů)
Mno … já nevím… já jsem tvořil jeden html listing ve Wordu a funguje to celkem hezky… Ale uznávám, že to vypadá děsně - je toho kódu strasně moc.
Tvořit listing ve wordu je velká prasárna, protože word není na tento ůčel přímo stavěný. To už je lepší použít třeba frontpage.
Hm- FrontPage by měl být určený pro tvorbu stránek, ale MS do něj vnesl veliký zmatek (tak to má rád ;)). Zdrojový kód pak vypadá děsně a stránka se blbě načítá. Ne každý server to podporuje-pak se stránka zobrazuje úplně chybně. Já to dělám z hlavy-těch pár příkazů si člověk lehce zapamatuje. Obrázky jsem tedy upnul na jiný server a jen k nim zadám na gc.com cestu.
díky za kuchařku ![]()
Tak me napadlo co zkusit google docs? Da se tam editovat jako we wordu/frontpage a zobrazit/editovat i primo html, ktere by mohlo byt vyrazne mene prasacke nez z office ![]()
Teď jsem narazil na jiný problém - jak vložit do listingu odkaz na jinou stránku? Když napíšu <a href="www.nejakastranka.cz"></a> tak v listingu mne to směruje na www.geocaching.com/search/www.nejakastranka.cz. Co s tím?
Aviatik napsal/a:
Teď jsem narazil na jiný problém - jak vložit do listingu odkaz na jinou stránku? Když napíšu <a href="www.nejakastranka.cz"></a> tak v listingu mne to směruje na www.geocaching.com/search/www.nejakastranka.cz. Co s tím?
To, co jsi napsal, se bere jako relativní odkaz (vzhledem k právě zobrazené stránce). Musíš použít absolutní odkaz:
<a href="http://www.nejakastranka.cz">[nějaký text]</a>