Jak zalogovat GC

Dotaz od lamy. Vyzvedl jsem GC CZXXXX. Samozřejmě jsem ho odlogoval z keše, ale nemůžu přijít na to, jak ho zalogovat do keše jiné. Nerad bych majiteli způsobill ztrátu nebo jakékoliv komplikace svou neznalostí. Děkuji za odpověď…:wink:

Na wikipedii jsem o tom nic nenašel…:frowning: tedy míněn přesný popis

až budeš logovat keš, do který si ho vložil, tak pod polem comments se ti objeví nabídka "Dropped off any Travel Bugs?" tam vybereš ten, který si vložil /pokud jich máš víc - jinak je tam jen jeden/ a normálně odešleš.

Pokud se nemýlim, tak návod se dal najít na Wikipedii :wink:

Jeste doplnim Leroje, pokud jsi jiz kes zalogoval jako Found it a neprovedl jsi to, co ti radil, tak do te same kese vloz log typu Write note a postupuj podle Leroje

Comments:
If you decide to encrypt the logs, text within brackets [like this] will not be encrypted.

Nic takového jsem tam nenašel… není to tím, že chci log editovat
?:o

Nějak mi to nejde. Přesto, že jsem použil log Write note, tak se tam nic jako "Dropped…" neobjevilo.

http://www.geocaching.com/seek/cache_details.aspx?guid=75a52566-7f37-4106-b54e-57ea8d933e3f

do této keše jsem ho vložil… ale nezaloguju a ne…

ten tracking code slouží k tomu, aby nikdo nemohl s GC podvádět a mohl s ním operovat jen ten kdo ho vlastní - tzn. že ho rychle smaž z listingu. Napsat ho musíš při logování do patřičné rubriky, jinak ti to neveme /a nesmí tam být chyba/ !!!

Díky za rady…nakonec jsem musel cache přelogovat a potřebná položka se mi zjevila… teď můžu jít v klidu spát… ještě jednou díky zkušenější kolegové…:wink:

Ještě jeden dotaz: http://www.geocaching.com/track/details.aspx?guid=f4abee64-5ef7-40fc-b884-f72b3a8701cb tenhle GC mám v držení, ale ještě jsem ho z keše nemohl odlogovat, protože ho tam vložili Holanďané, kteří ho ještě nezalogovali. Jak je možné, že ho mám v mém kontu???

V kontu ho máš proto, že si ho vyzvedl a přihlásil. Nyní je nejlepší počkat, až ho tam vloží - někdy to může trvat i týdny, např. když je někdo na dovolený a nemá přístup k netu!

Ještě si tě dovolím upozornit, že coin ani travel bug není určen k tradování, tzn. že ho nelze použít na výměnu za jiné věci. /taky za něj nemusíš nic vkládat/. Při výměně by si měl za vyjmuté věci vložit něco přibližně stejné nebo vyšší hodnoty. No praxe je sice jiná, nicméně se snaž dodržovat tyto zvyklosti!
Ještě jednou ti doporučím prostudování wikipedie!!!

edit: tím až ho tam vloží jsem myslel až ho tam zalogují

Když loguješ nález cache, tak máš na stránce s logem dole položku "Dropped off any Travel Bugs?" kde vybereš ze seznamu Travel Bug nebo Geocoin, který do cache vkládáš.
Ale podle Tvého profilu jsi vložil 29.7. CZ Geocoin do cache Jordánský vodopád. Takže se Ti to asi povedlo. :slight_smile:

Na wiki
http://wiki.geocaching.cz/wiki/Co_dělat_s_nalezeným_travelbugem_nebo_geocoinem
je pěkný návod
http://www.geocaching.cz/upload/TB&GCman.pdf

Ano, povedlo…:slight_smile: