Jak zalozit cache?
Wikipedie
Zde máš dost materiálu ke studiu.
Dále pak třeba "Geocaching česky"
Nejdrive hodne cti, pak hodne hledej, pak zakladej… Diky ![]()
-
najit par desitek caches
-
mit napad (pekne misto, rebus …) nezakladat cache jen proto aby byla
-
nechat to tyden ulezet
-
jeste to nechat ulezet a najit par dalsich geocaches a cist:
wiki - postup zalozeni cache
gc.com - Cache Listing Requirements/Guidelines
cesky-geocaching -
neumis-li, tak se v case ulezeni naucit zaklady HTML - treba tady http://www.jakpsatweb.cz/
-
vsechno si pekne pripravit - listing v HTML, obrazky, krabicku, tuzku, orezavatko, listing, pravidla, nejaky uvodni obsah cache, travel bugy…
-
umistit cache - postupovat tak jak je doporuceno v postupech o ulozeni, zamereni, obsahu, stages, otazkach… jak ten ktery typ cache vyzaduje. Vsechno ma miste proverit, okoukat, premyslet, divat se na okoli …
-
teprve ted otevrit formular pro zalozeni cache: http://www.geocaching.com/hide/report.aspx - pekne jej vyplnit dle doprocujicich navodu; nezapomenout ze u nas jsou souradnice E a nikoli defautni W, vlozit prislusne HTML listingu (zatim bez odkazu na obrazky) a hlavne NEZASKRTNOUT Yes, this listing is active - POZOR! je defaultne zaskrtnute!!!
-
po odeslani formulare pekne v klidu odladit listing, ktery je vhodne mit i v nejakem jinem jazyce, nez je cestina (angl. je ve svete geocachingu universalni) - upravit preklepy, zmenit fonty, vlozit obrazky
-
kdyz uz jsi spokojeny tak v editaci listingu ZASKRNOUT Yes, this listing is active a odeslat reviewerovi k overeni a cekat.
-
komunikovat s reviewerem o pripadnych nesrovnalostech
-
a pak kdyz je publikovano tak se tesit na navstevy
-
sledovat logy, provadet udrzbu listingu a cache a jejiho okoli
…
OT: To Mcha: teda ja obdivuju tvoji trpelivost a pedagogicke vlohy
Nejses ty nahodou ucitel? ![]()
trosku ![]()
OPOVAŽ SE ! :@
Jó móda je móda, s tím nic nenaděláš ![]()
Už vo tom mluvěj i v rádiu a píšou noviny.
Ale když už ve čtyřech našli dvě keše, tak co by si nezaložili pár vlastních - zkušeností už maj dost z předchozích nálezů B)
A nejen to, když to shrnu, je toho daleko víc.
- věk 11 let
- dva nálezy - na jedné jediné keši (log "je nám 10 let a jsme 4")
- naprostá neschopnost zjistit si jakékoliv informace sám =
- zakládání dementních vláken, tisickrát založených a tisíckrát zodpovězených, má štěstí, že nejsem moderátor, takové vlákno bych trpěl tak asi půl minuty
- chce si vyzkoušet hned teď a všechno, vůbec ale neví v jakém pořadí by to bylo vhodné (na heroin taky člověk najede, až zkusí pivko a poprvé si zahulí)
- ať si tu kešku klidně založí, jsem zvědavý, jestli unese psychický nátlak, až mu budou lidi psát, že je to sra… a ať se na to příště vykašle (varianta, že by založil dobrou keš je hodně nepravděpodobná)
Omlouvám se za tento slovní blitek, jsem rád, že se Four Cachers Team chytil raději geocachingu než třeba fotbalu nebo hry na housle, není to nic osobního. Prostě nejdřív hledej (desítky, stovky nálezů) a pak se nebudeš muset ptát, jak keš založit.
Na závěr ještě: Nemám nic proti přílivu nováčků, pokud projeví aspoň trochu vlasní inteligence.
Ale pánové, vy jste na ty nováčky nějak zlí, uvědomte si že jste také nějak začínali! Takhle je jenom odradíte! ![]()
A teď konec ironie: trocha toho prudění a pérování není nikdy na závadu. V podstatě je to forma přírodního výběru, blbci ho nepřežijou, schopní zůstanou …
(Ovšem průkopníci vesele zakládali aniž by měli nalezeno… :D)
to Mitak: souhlasim s tim, ze ma na zalozeni casu dost a kucharku jsem psal proto, abych trosku odradil - ale pritom na druhou stranu, to vlakno necte jen ta parta decek a muze to pomoct treba nekomu komu se na tomhle foru se moc dobre nehleda, wiki je pro nej dost neprehledna kdyz nevi za jakej konec to vzit a cesky-gc.com je o jinejch zacatcich a kdyz neumi anglicky a nema cas projizdet fora tak se neco co ho popichne hodi a to muze mit treba 100nalezu ![]()
V tom případě tam prosím přidej bod nula: Naučit se pořádně anglicky ! :D:D:D
Tady je krásná příručka jak na to :p:p
http://www.ukgeocachers.co.uk/catalog/geocaching-for-dummies-p-105.html
mcHa:ty jsi jich nasel 61 a zalozil 6,to znamena na kazdych 10 i zalozena.
a prosim se uz nehadejte,kazdy novacek ma spoustu dotazu.
Jde jen o to, že než zasypeš fórum novými dotazy, tak si ty informace zkus nejdřív najít sám.
BTW: Všimnul jsem si, že už máte tři nálezy, tak jsem zkontroloval keš [cache]GCVH85[/cache] a opravdu, už jsou to tři nálezy na jedné kešce
GRATULUJU !!! :D:D:D Ehm a taky se mi líbí ten trade: 6.9. IN: Pokemon, 11.9. OUT: Pokemon
Doufám, že toto není obvyklý postup při kešování na Ostravsku ![]()
JJ, koukám, že jsou na tu jejich jednu třikrát nalezenou kešku nějak fixovaní. Dokonce si založili TB s cílem vrátit se do této kešky. ![]()
[tb]TB14TTM[/tb]
Four Cachers Team 3 napsal/a:
a prosim se uz nehadejte,kazdy novacek ma spoustu dotazu.
Ty jsi snad vylezl z ústavu pro imbecily!
Já už vážně nechápu, jak může být někdo takový blbec jako ty.
Přečti si wiki a pak tady pokládej ty svoje dotazy, we wiki určitě najdeš i to, že není košer si zalogovat třikrát po sobě jednu a tu samou keš, notabene, když se ani neposunula :@
EDIT: a cache proboha radši ani nezakládej ![]()
LaLu Team napsal/a:
JJ, koukám, že jsou na tu jejich jednu třikrát nalezenou kešku nějak fixovaní. Dokonce si založili TB s cílem vrátit se do této kešky.[tb]TB14TTM[/tb]
No možná dorazí brzy do cíle. ![]()
LaLu Team napsal/a:
JJ, koukám, že jsou na tu jejich jednu třikrát nalezenou kešku nějak fixovaní. Dokonce si založili TB s cílem vrátit se do této kešky.
[tb]TB14TTM[/tb]
:D:D:D:D:D:D:D:Dtak to je dost dobrý:D:D:D:D:D:D:D:D