Měl bych takový dotaz, když jsem začínal z GC, tak jsem si zaregistroval jeden účet. Po nějaké době jsem zjistil, že bych chtěl jiný NICK a tak jsem si založíl druhý. Zajímalo by mě jestli jde účet zrušit?
Díky za odpověd.
Měl bych takový dotaz, když jsem začínal z GC, tak jsem si zaregistroval jeden účet. Po nějaké době jsem zjistil, že bych chtěl jiný NICK a tak jsem si založíl druhý. Zajímalo by mě jestli jde účet zrušit?
Díky za odpověd.
Už se to to řeilo několikrát. Pro změnu nicku stačí napsat mail do groundspeaku a ti ho změní aniž by uživatel přišel o nálezy. Pokud vím, tak přímo zrušit nejde. Hledej tady ve fóru, určitě najdeš ![]()
Třeba tady:
http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=3&thread_id=6151&pid=59560#post_59560
http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=28&thread_id=7447&pid=78601#post_78601
A tady jsem dokonce napsal příklad odeslané zprávy, kdy jsem žádal sám o změnu:
http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=3&thread_id=5277&pid=50748#post_50748
![]()
Jen poznámka lehce k tématu… Geokolega si žádal před časem o změnu nicku na gc.com. Provedli to bez jakýchkoli problémů. Jakmile se ale jeho starý nick uvolnil, okamžitě si ho zaregistroval zpět - pro jistotu, aby se "čirou náhodou" pod nickem, pod kterým byl dlouho v geosvětě známý, nezaregistroval nějaký "škodič" nebo "žertéř". ![]()
Nick zrušit nejde, ztratila by se tím vazba na nálezy atd. a hlavně by se mohl vydávat někdo za někoho jiného…
Oživuji mrtvolu pro její umístění ve vyhledávači - už to jde:
I ta změna NICKu už jde udělat jednoduše: https://www.geocaching.com/account/ChangeUserName.aspx
Pokud jsem to pochopil, tak disablováním nicku dojde k zrušení posílání mailů a platebních podmínek PM. Jestli přitom dojde i k uvolnění nicku pro další použití, tak potěš koště. Někdo si zadá (třeba náhodou) nick který už někdo měl, a i když se mu budou nálezy počítat od začátku, bude v tom guláš. Spíš by měl GS automaticky rušit nicky, které jsou bez jediného nálezu a staré roky. Tj. někdo se jen zkusil zaregistrovat, blokuje tím nick a přitom ani nezačal hledat.
Nlezy nejsou vazany na nick, ale na memberID. proto je mozne nick prejmenovat, aniz bys prisel o nalezy, a proto taky nevadi, kdyz se nahodou objevi stejny nic po zrusenem uctu. Je to porad uplne jiny ucet.
Tak podle překladu všechny nahrané logy i fotky jsou stále dostupné, tím pádem předpokládám, že i přezdívka by měla být snad zadaná. Nedokážu si představit ty zmatky, kdy si někdo založí tu samou přezdívku.
V případě, že by se ještě k tomu smazaly i všechny logy (vlastní keše, logy u nalezených keší, přesunuté TB/GC) byl by to ještě větší nesmysl, ale tak to naštěstí snad podle té stránky se zrušením účtu nefunguje.
Hele, já jsem při zakládání účtu chtěla dát nick Jacka a nebyl volnej. Tak jsem dala Jacka dominikánka. Po pár letech jsem to zkusila přejmenovat zpátky na Jacka a šlo to, takže evidentně někdo ten nick uvolnil, ať už zrušením účtu nebo přejmenováním na něco jinýho. Z čehož plyne, že pokud se přejmenuješ, může klidně někdo s tvým bejvalým nickem dělat kdejakou levotu.
Téma zní:
Jak zrušit účet na geocaching.com??
Na žádné logování se autor tohoto threadu neptá. Už mám shamane prst jen kousíček od tlačítka schvalovat příspěvky. Příspěvky nesouvisející s tématem mažu a s nimi i reakce na nesouvisející příspěvky, které sice nic neporušují, ale samotné by zde nedávali smysl.
Vy jste jak pominutí, jasně, každej čeká jen na to aby mohl s vaším bývalým nickem dělat "nějakou levotu" :-D Take it easy ;)
Po zrušení účtu (nazývejme to raději disablováním) váš profil nezmizí, tedy ani nick.
Už jsem to sepsal na GeoWiki: http://wiki.geocaching.cz/wiki/Inactive_Member
udělal jsem disable účtu, pak stačilo se přihlásit, na email mi přišel ověřovací link a po odkliknutí vše funguje po staru.
Tady nejde o to, že by s tím nickem někdo chtěl dělat nějakou levotu. Ale když si JanNovak zruší nick a nějaký jiný JanNovak si ho založí a budou oba z Prahy, budou na některých keších oba, a bude to zmatek. Odlišit by se to dalo jen datumem, nebo koukat na počet nálezů. Systému GS to nevadí v ničem.
Ale on si ho přece nemůže založit se stejným NICKem, jako je ten disablovaný účet. Nebo jo?
Může si ten nick vyměnit. Například se ožení a JanNovak si změní na Novakovi. A pak přijde ten druhej, založí JanNovak s jiným ID a je to.
Ale on psal o rušení účtu, nikoliv změně NICKu.
... když si JanNovak zruší nick a nějaký jiný JanNovak si ho založí ...
Tady nejde o to, že by s tím nickem někdo chtěl dělat nějakou levotu. Ale když si JanNovak zruší nick a nějaký jiný JanNovak si ho založí a budou oba z Prahy, budou na některých keších oba, a bude to zmatek. Odlišit by se to dalo jen datumem, nebo koukat na počet nálezů. Systému GS to nevadí v ničem.
Tak ja myslim, ze to zmatek nebude, pac je to vsem sumafuk ![]()