Ahoj,jakou bych měl dát obtížnost (kešky), tradiční kešce která bude na stromě(4 *).
Stačilo by 1 až 2 * ?
Samozrejme, pokud se poleze na strom, ze minimalne 4 !!!
Myslíš obtížnost terénu nebo obtížnost kešky? To jsou 2 zcela odlišné věci… Je nutné na tem strom lézt? Nebo stačí jen natáhnout ruku? Dosáhnou tam všichni? Není ten strom něčí nebo je tvůj? Spousta a spousta otázek…
Pokud v tom ale nemáš jasno, tak být tebou bych počkal se zakládáním a něco ještě našel, nabral trochu inspirace a hlavně si pročetl pravidla pro zakládání keší. Ve formuláři je i jednoduchý poradce - dotazník, po jehož vyplnění ti vyjde skore obtížnosti keše, podle kterého se můžeš orientovat.
o sorry já to tam zapoměl připsat obtížnost kešky
to se bude odvíjet od toho, jak moc je jasné na kterém stromě je a kde na tom stromě je. Může to být klidně 1*, pokud bude obojí na první pohled jasné.
K nastavení obtížnosti ti může pomoci: http://www.clayjar.com/gcrs/ příp. slovenský překlad: http://www.trenkler.cnet.sk/gc/rating.php
Český překlad:
http://tbk.wz.cz/gc/gc.php
Obtížnost je víceméně nezávislá na přístupu, může to být na čtyřkovém stromě i 1* nebo 2* (viz[gc]GCVAGX][/gc]).
Ale musím tady taky napsat to co píšu vždy při podobných dotazech od začátečníků. V dnešní zakešované době zakládat minimálně po padesátce s alespoň dvěma keškama typu který chceš založit. Pokud ale mermomocí chceš založit už teď, zkus kontaktovat některého kačera v okolí (pokud jsi ze Bzence - Kolonie tak třeba mně nebo Trauma Zera) který by mohl poradit nebo upozornit na případné chyby, kterých si ty třeba nevšimneš.
A tento článek jsi si přečetl??http://geowiki.hidden.cz/wiki/Terrain#Ter.C3.A9n
chrbat napsal/a:
Obtížnost je víceméně nezávislá na přístupu, může to být na čtyřkovém stromě i 1* nebo 2* (viz[gc]GCVAGX][/gc]).
Ale musím tady taky napsat to co píšu vždy při podobných dotazech od začátečníků. V dnešní zakešované době zakládat minimálně po padesátce s alespoň dvěma keškama typu který chceš založit. Pokud ale mermomocí chceš založit už teď, zkus kontaktovat některého kačera v okolí (pokud jsi ze Bzence - Kolonie tak třeba mně nebo Trauma Zera) který by mohl poradit nebo upozornit na případné chyby, kterých si ty třeba nevšimneš.
asi máš pravdu ženu se moc dopředu měl bych nasbírat ještě více kešek
Problém je, že dnešní "mladí" nečtou… :@