Ahoj chtěl jsem se zeptat, jsem naprostý začátečník v cachingu. Mám PDA Asus Mypal 639, myslíte, že existuje nějaký software (mam jen TOM TOM 5 s automapou ČR,Maďarsko,SR,Polsko) s kterým bych mohl caching provozovat. Zatím jsem jen četl články, ale ještě jsem se na hledání nevydal. Poraďte prosím co a jak????? Díky Jirka
Koukal jsem na to tvé PDA a proti mému iPAQ h2210 je to dělo. Já používám program BeeLineGPS. (www.visualgps.net)
Používám také BeelineGPS, kvůli listingům někdy GPX sonar (ten zobrazuje i české znaky). Jinak TomTom 6 je lepší, protože je možné přímo zadat souřadnice, kam se chci dostat. V TT5 to bylo možné jen pomocí přídavného prográmku.
programů je milion…ja pouzivam vito navigator ll…ten beeline mi nejak nesedl,je pravda, ze nepouzivam pgx soubory
Mame take Asus (konkretne jiz obstarozni 730W) a pouzivame beelinegps - je to paradni SW na dohledani mista kesky... Jen k nemu mame dotaz - kdyz si do nej "nahrnu" vsechny ceske kesky, je v podstate nepouzitelny - je hrozne pomaly. Napadlo me si rozdelit kesky na Cechy a Moravu - ale nevim, jak to v GSAKu docilit :-(
Poradi nekdo? Diky moc predem.
Používám RichesseGPS , : http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=17123 , mám ASUS A636N
Zdravím.
Taky mám ASUS 636N - velice dobrá mašinka. Do auta mám TOM TOM 6 - velice dobrý. Pro dohledání používám GPS Tuner 5.0. Jsem s ním velice spokojen.
Díval jsem se na RichesseGPS - nevypadá zle.
Díky za typ na GPX Sonar. To je to poslední, co mi zcházelo. Zatím jsem listingy i souřadnice tahal ze Skrýšovače.
Gerdík
Ahoj. Jsem pravověrným uživatelem BeelineGPS. Je jednoduchý na ovládání, nemá moc zbytečností, ale hlavně dokáže maximálně využívat GPX souborů. Načítá z nich child waypointy, takže člověk nemusí ručně zadávat postupové body u multikeší. Dokáže zobrazit listing pomocí Pocket Explorer, což je výhodné pro Paperless geocaching. Nevýhody? Nemá mapu. Pro postup terénem rozhodně doporučuji doplnit BeelineGPS některým mapovým softwarem. Pro turisty doporučuji OziExplorer nebo komerční SmartMaps, které mají výborné mapy. Motoristům pak doporučuji TOMA, nebo IGO. Ty ale neobsahují potřebné terénní informace mimo silnice…
Ahoj. Abych v databázi Beeline GPS nemel moc bodu, tak si je v GSAKu vyfiltruji tak, abych tam mel treba jen 100 keší v oblasti kam jedu... (Stejne jich vice jak 10 za den neposbiram) Dělá se to tak, že si v GSAKu oznacim jednu keš jako výchozí bod (Center Point>Current waypoint). Následně se mi přepočítají vzálenosti ostatních keší vůči výchozímu bodu. Dále je potřeba označit výše zmíněných 100 (nebo libovolný počet) keší značkou User flag (UserFlags>Set for next nn Records). Pak je nutno označené keše vyfiltrovat pomocí Select a saved filter (rozbalovací menu) > User flag (GSAK default) Tímto krokem se mi zobrazí jen označené keše. A pak již vesele generuji GPX s pouhými 100 body... File>Export>GPX...
V Beeline GPS si zalozim novou databazi bodu Waypoint>File operations>Waypoint Database>New uložím si ji a pojmenuji podle oblasti (napr. CeskoTrebovsko) a do ní importuji GPX se 100 body... Při dalším importu GPXu s jinou oblastí si zakládám novou DB v Beeline. Takto Beeline pracuje s malým počtem waypoitů a běhá velice rychle. Podle potřeby přepínám mezi databázemi Waypoint>File operations>Waypoint Database>Open
Dobrý den, uvažuji o koupi tohoto stroje. Nenašel jsem ovšem na webu nikde nic o tom, zda se u A639 dá vypnout statická navigace. Pro nižší modely jsou k nalezení různé více či méně komplikované postupy, v souvislosti A639 jsem však nic takového nenašel.
Máte prosím někdo zkušenost s vyřazením statické navigace u A639?
Díky!
Zdravim. Zkusenost s timto modelem nemam. Ale podle specifikace vidim Sirf III, zkusil bych tedy jednoduchy SW vyzkouseny na PDA FSC, APLSIRF nebo SirfTech, vice viz odkaz mem profilu na GC.COM
To Tom: na vypnutí statické navigace u A636N používám MMSiRF : http://www.gpspassion.com/forumsen/topic.asp?topic_id=39596, myslím si že by měl fungovat i na A639. O st. navigaci: http://navigovat.mobilmania.cz/clanky/AR.asp?ARI=113030
Ahoj,
diky moc za radu. Chtel jsem se jen jeste zeptat na moznost, jak udelat rozdeleni cele republiky treba na 6-8 dilu (treba podle kraju)? Cestuji relativne hodne na vzdalena mista a kdyz se vyskytne prostor na loveni, chtel bych mit po ruce v PDA moznost nahlidnout do jakykoliv kesky. A jde mi taky o to, aby to slo z GSAKu nejak inteligentne exportovat - treba pomoci makra nebo neco takoveho...
Diky moc predem!
Když jdeme na geolov v podstatě používáme 2 programy.
1. Vito navigator II - jednoduchý a přehledný
2. Ozzi explorer - Je to paráda! máme k němu stažené mapy 1:25 000, takže není problém se orientovat například v městských částech. Ovšem obsluha tohoto programu je horší.
Zatím jsem toho nezkoušel moc, ale nejlepší se mi zdá GPS Navigator, prace ze všema možnýma souborama, jako mapový poklad jde použít obyčejný obrázek, tedy naskenovanou mapu, kterou lze pomoci programu, co k tomu zdarma je rozřezat na male kousky, které pak program sám načítá. Pamatuje si si celou trasu, zobrazuje všechny možné statistiky. A děsně se mi líbí, že v režimu kompasu zobrazuje polohu slunce, což hodně pomáha v navigaci.
Lidi,zhroutil se mi počítač a včil nemohu nalést nikde odkaz odkud jsem si stahoval aplikaci,skrýšovač, na převod keší jako POI body.Bylo to od někud z .sk stránek,prosím nemáte někdo odkaz.Díky
[email protected]
Než jsem si pořídil Oregáno, tak jsem lovil s A639
Igo do auta (kešky vyexportované makrem z Geogetu) a na hledání jako takové jsem používal Beeline gps.
Beeline je super a hlavně jednoduchý na ovládání. Nemá sice mapu ale tá mi nijak extra nechyběla a to sem dělal i 20km výlety. Hlavní výhoda je, že to sosá gpx (existuje i makro pro Geoget, ale tahá to i Geogetí pq) a zaznamenává nálezy, takže logování je hračka. Pokud se např. přes mobil napojíš na net, ukáže ti to i obrázky v listingu.
podle mě bezkonkurenčně nejlepší program pro geocaching na WM
http://pocketdrake.cz/doku.php
tady na foru je k nemu dost obsahle tema
jeste na pc geoget (pro pocketdrake je udelany plugin, v gg mam filtry podle kraju a a nahravam jen kraj co potrebuju, ale mam vyskouseny ze s 20000 kesema je porad rychlejsi nez geoscout s par stovkama) a mobac na mapy a mas vystarano
vlastnim ASUS A639 a podle mě žádnou statickou navigaci nemá
Na ASUSu P535 Beeline…