Je možné vzít GC nebo TB bez vložení předmětu??

Narazil jsem na dilema, jestli si mohu vzít GC nebo TB bez toho, abych něco vložil, za účelem přenesení jinam. Domnívám se, že GC a TB jsou od toho, aby putovaly a nejsou součástí kešky. Za jejich vložení do kešky si nikdy nic neberu. Někteří geokačeři si za vložení geocoinu vyberou předmět, což mi připadá nesprávné. Přehlédl jsem snad něco v pravidlech? Jaký na to máte názor?

Máš pravdu - GC a TB jsou putovní předměty, když si ho z keše vezmeš, nemusíš za něj nic dávat a naopak, vložíš-li ho do keše, nic si z ní za to neodneseš. To by odporovalo pravidlům pro fair trade - obsah keše by tím nic nezískal, pouze ztratil. Samozřejmě nic nebrání za vyjmutý TB vložit jiný.
Kačeři, kteří si za GC něco vezmou "na výměnu" vlastně keš vykrádají.

Tak tak, důležité je také respektovat přání ownera (majitele) TB nebo GC a né ho strčit do první škatule co potkám. :wink:

Čti Wiki a dočteš se, že ano.

Hlavně pozor na TB hotel, tam se dává kus za kus, hlavně sledovat přání ownerů.

Ja to z pocatku delal naopak. Do kese jsem po vyjmuti TB a GC neco vlozil. To si myslim, ze nejni problem nee? V kesuli tak naopak vecicky pribyvali. Jenomze tedka uz toho moc nemam co bych tam dal. :slight_smile:
Mel bych spise jiny dotaz. Neprovozuji to a myslim, ze to nejni v souladu se smyslem GCachingu, respektive s Travel Items. Ale rad bych slysel vase nazory.
Mam objevenou a zalogovanou kesuli. Po nejake dobe vidim na netu, ze je tam TB nebo GC. Mohu je z jiz objevene kese vyjmout a poslat dale?
Diky.

http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=23&thread_id=8494

To už se tu řešilo víckrát. Klidně to můžeš udělat. Ke keši jen hodíš write note, že vyzvedáváš GC nebo TB.

Už se to tady sice řešilo v jiném vláknu, ale samozřejmě můžeš. Ale tady spíš jde o to, jestli mu můžeš pomoct v cestě, nebo ti jde jen o bodík a ikonku v profilu;), ale ani to není proti pravidlům, pouze si keš nesmíš zalogovat jako nález.

No jiste muzes ale jak pise Ruvit, nesmis udelat takovou chybu jako ja a Scorpio-Woman kdy jsme v chorvatsku ‘pomohli’ v ceste GC ktery mel cestu ze statu do italie a zpet a tedy presne pred cilem jsme ho vzali, a odvezli do CR s tim ze jsme predpokladali ze je jiz na ceste zpet :frowning: ted je v kesce Devet krizu, jestli nekdo muzete , pomozte. Diky.

Diky za odpovědi a link na vlákno, kde se toto již řešilo. Přiznám se, že bych docela rád sbíral bodíky mincí, taková sbírečka ikonek je moc pěkná. Samozřejmě, ale dodržuji přání ownerů.
Nedávno jsem našel TB The Holy Bug v Rakousku. Cílem bylo dostat ho do Vatikánu. Nechal jsem ho ale tam a lognul Discovery It, protože bych ho vzal do Čech, což není zrovna směr Vatikán. Bohužel, dříve byl již v Itálii, ale někdo ho vzal právě do toho Rakouska.

LOBOtomy6 - no ono kdyz najdec GC ktery ma napsano ze ma cestu nekam a zpet, ale neni tam zminka, kterym smerem prave putuje, a nemas venku moznost nakouknout na web tak pak je to tezky … Taky nas to stve ze jsme ten v chorvatsku dovezli k nam :frowning:

Pokud ti jde jen o ikonky, pak dávej Discovered It, ničemu to nebrání. Občas je dobré, když je GC/TB v nějaké keši dlouho ho vzít a poponést na jiné místo, kde bude buď víc v bezpečí nebo bude mít větší šanci na posun a splnění úkolu. Chyba je, že málo kdy je u GC/TB info o jeho úkolu.

Neviděl bych to tak černě. Jaká je pravděpodobnost, že někdo z Chorvatska pojede do Itálie ? A jaká je pravděpodobnost, že se u nás najde někdo kdo tam pojede ? Myslím, že od nás se tam dostane daleko dřív ;o).

Pravda, ideální by bylo, kdyby u kazdeho TB/GC byl uveden strucne (pokud to tedy jde) cil tohoto predmetu. Pak je vse jednodusi.
Ale co, jsou to Travel Items, tak by mely cestovat. TO JE snad ten hlavni cil, ne?