Je to směšný a já jsem debil

Vážené kolegyně a kolegové (jsem v rozpoložení, že bych napsal soudružky a soudruzi).
Už nějakou dobu se snažím spojit Asus P535 se systémem WM 5 s domácím PC se systémem Win XP Home Edition přes BT. Možná si myslíte, že toto téma sem nepatří, a možná i máte pravdu, ale já využívám oba přístroje pro GC, tak si myslím, že to sem patří.:stuck_out_tongue:
Protože jsem po dlouhé době zkoušení, bádání a ptaní se různých forech (ce4you, pda mobile ap.), rovněž i u lidí, kteří vlastní stejný přístroj (PDA) nepochodil a nenašel řešení, obrátil jsem se na slavný Blil Gates Mikrošit s dotazem přes suport, jak bych to mohl udělat. Poslal jsem mejlíka a přišla tato odpověď:
"Vazeny pane Galdra,
Dekujeme Vam, ze jste kontaktoval Zakaznicke centrum spolecnosti Microsoft
Vec: Informace
Reseni: Vas pozadavek budu eskalovat na prislusny management. Pro doplneni Vas poprosim o zaslani celeho nazvu spolecnosti a kontaktniho udaju.
S pozdravem,
Tereza Horakova
Microsoft s.r.o.
Zakaznicke centrum
BB Centrum, budova Alpha
Vyskočilova 1461/2a
140 00 Praha 4"""""

Tož jsem nevěděl, co tím básník myslí tak jsem se zeptal:
"Dobrý den, nevím co potřebujete doplnit, jedná se o PC s Win XP Home edition v domácím použití a WM 5 na asus P535 rovněž v domácím použitím, vše s řádnou licencí."

V zápětí přišla omluva s telefoním číslem:
"Vec: Technicka podpora

Reseni: Velice se omlouvam, ale predeslou odpoved na Vas email prosim neberte v potaz - omylem byla zaslana na Vasi adresu. Pokud jde o problemy s ActiveSync, kontaktuje prosim primo linku technicke podpory na cisle 841 300 300.
S pozdravem,
Tereza Horakova""""""

Tak jsem nelenil a zavolal na výše uvedené číslo, prokousal jsem se automatem a dostal jsem se na živou operátorku. Ta mne vyzpovídala z licencí u obou přístrojů a pak mi řekla, že mám kontaktovat dodavatele svého PC (licenci Win Home Edition mám už asi 5 let, prodejce zkrachoval).
Toto jsem ji řekl a na to mi milá slečna odpověděla, že bude muset přemýšlet kam mne přepojit. Tak jsem se jí ohleduplně zeptal, jestli se za tu telefonní linku, na kterou volám platí. Řekla, že ano, kouknul jsem na displej a ejhle - 8 minu v pr… a člověk se nic nedozvěděl.
Poprosil jsem ji, jestli mi nemůže dát email na člověka, který by mi pomohl. Ona odpověděla, že to nejde, že mám OEM verzi Win XP, že musí vygenerovat číslo. To už jsem nepochopil a řekl jí, že tedy sorry, že Blil Gates je hovado, ale ať si to nebere osobně a radši jsem zavěsil.

Sypu si popelnici na palici, že jsem to sem psal, ale doufám, že to aspoň někoho pobaví a možná se najde někdo, kdo mi poradí, jak spojit Asus P535 s WM5 a PC s Win XP Home Edition přes bluetooth tak, aby proběhla synchronizace (active sync) a já se mohl připojit přes stolní PC na internet přes to bluetooth.
B)

A co pro spojení používáš za program? To, co je součástí Woken je totiž naprosto na nic. Já např. pro spojení mobilu a PC používám program BlueSoleil, který je bezkonkurenční a pokud vím, synchronizaci to podporuje.
Nicméně, když jsem toto vymyslel já, který zas tolik počítačům nerozumí, určitě na to buď přišli i jiní nebo to nefunguje, či možná oboje, že? :smiley:

Používám soft dodaný s bluetooth do PC - Widcom. Víš, tady není problém s připojením přes BT, to funguje (PDA-PC), ale neproběhne synchronizace, i když je PDA připojený přes BT. S kabelem je všechno OK a probíhá automaticky po připojení.
Zaráží mi jen ta skutečnost, že s Palmem jsem nikdy neměl problém se přes BT připojit a synchronizovat, ale s programy, které jsou ze stejné dílny (XP a WM) to nefunguje.

Hmmm, rozumím, ale stejně být tebou bych zkusil nějaký jiný program pro spojení. Tím vyzkoušíš, zda není chyba v tom tvém programu…

Bohužel mám nespočet zkušeností s podobnými centry "pomoci" se stejným výsledkem jako ty.
Tady je jeden návod:
http://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=83
Snad ti pomůže víc, než placené linky;)

Také jsem se jednou zeptal na Helpdesku firmy Asus. Vyrábí např. základní desky k počítačům. Otázka zněla: "… Můžete mi vhodné ovladače poslat?" Odpověď: "..Mé jméno je Ladislav a dnes Vám budu asistovat. Mněli by být na CD s ovladačema dodanýma se základní deskou. Děkujeme Vám, že využiváte našich produktů a služeb! .." No to mě dostalo.
Ne, to jsem špatně neopsal, to je opravdu originál :slight_smile:
Co se týče spojení, přes BT mi nefunguje, přes infraport to alespoň synchronizuje.

Vše potřebné je myslím v odkazu od vladcevsech. Já bych jenom doplnil: pozor na firewally (například Norton úspěšně blokuje) a na nastavení sériových portů.
Dobrý příběh, bohužel smutně pravdivý :|.

Přesně tak - je potřeba si ohlídat firewally (pro vyzkoušení bude možná lepší je/ho vypnout).
Ještě jeden dodatek tomu návodu:
http://www.ce4you.cz/articles/detail.asp?a=277

Je to popis nastavení ve wm5;)

/edit: oprava na živý link

Mě se to s wm5 přes bluetooth taky nepovedlo a směšný a debil jsem byl hned dneska ráno, když jsem šel pro dřevo na zátop a uklouzl jsem, dřevo co jsem nesl odhodil do třímetrové výše, narazil si pravou půlku (prdele) o betonovou hranu, hlavou praštil do hliníkové vany a ležíc na zádech sténající, obalen sněhem nemohouc pro silnou bolest vstát jsem si opravdu připadal jako debil, děti chodily akorát do školy a měly mě asi za opilce, teď už se můžu aspoň na levou část posadit a je mi to směšný.:D:D:D

Jako by mi to něco připomínalo…
Asi před dvěmi týdny jsem takhle uklouzl na jednom víkendovém školení při přesunu z jedné budovy na druhou jen v pantoflích. Po tom ledě za den přešlo 1500 lidí a tak byl řádně omlet. Člověka bolí hlava, skripta má na 10m2 a ještě na něj divně koukají kolemjdoucí :smiley:

Jo jo je to tak. Pri dotazech na ruzne prudukty ruznych firem jsem za ta leta pochopil, ze je mozne se ptat jen na produkty stare tak cca 1 rok. Starsi je uz historie. Pokud narazite na odbornika, tak Vam slusne odpovi, ze podpora byla ukoncena v roce xxxx a hned vite ze nema cenu se dal ptat a ze si mate koupit neco noveho.
Takto jsem dopadl u HP, tak jsem byl smiren s danym stavem veci. Hned druhy den mi prisem e-mail z jakéhosi pruzkumoveho centra z centraly HP, kde se mi ptali jak jsem spokojen se sluzbou technicke podpory u HP. Tak jsem jim to zaskrtal podle pravdy, to jest, ze mi odpovedeli velmi presne (znamka 1) ale ze jsem vrcholne nespokojen (znamka 5). Tak dodnes nevim k cemu jim bude muj e-mail. Kdyby se radsi venovali technicke podpore a ne pruzkumum trhu. Jedinne ceho dosahli je to, ze u HP uz nakupovat nebudu.
Druhy pribeh mam u O2, tam jsem se ptal na nastaveni modemu stareho 3 tydny a hned druhy den jsem dostal naprosto vycerpavajici e-mail k me plne spokojenosti a bylo po problemu.

Mě na tom fascinuje, že hotline Microsoftu se nezabývá OEM produkty své firmy. Za ty jsou zodpovědní ti, kteří ten OEM produkt prodali. Docela zajímavá záležitost…

Ano, problémy se řeší zásadně upgradem na vyšší verzi. Jinak mi není jasné proč se snažit o spojení s domácím počítačem přes BT, copak to nemá USB? (nebo je chyba v Active Sync a nechytne se ani přes to USB?)

Tak toto je klasická ukázka produktu školení asertivního jednání "Helpline".
Vypadat jako slušňák a odborník na úrovni, ale přitom říct naprostý H…O!!! Bohužel, takhle to chodí v podstatě všude…

Na to je jednoduchá odpověď. Když dcera surfuje po netu, mám PC obsazen. Takto bych alespoň mohl sedět vedle v místnosti a surfovat po netu v PDA. Nic víc na tom není.

Galdra, kde mas presne problem? Po pripojeni BT modulu a nastaveni virtual COM portu ho active sync ignoruje? I kdyz je PDA s PC spojeno?

vladcevsech hodil perfektni odkaz kde je vse popsano - pokud ani to nepomaha, napis vic. na neco prijdem. :wink:

Díky za nabídku, ještě to zkusím přesně podle návodu a pak se ozvu.
Ke spojení došlo přes seriový port, ale když v PDA dám možnost služby v BT (konkr. AS), napíše mi to u stolního PV (to PDA vidí), že PC tuto službu nepodporuje.

A co WiFi? ActiveSync a BT je zapeklitá věc. Tá jsem se musel hodně snažit, abych zprovoznil svůj iPAQ h2210 s BT 3Com.

Pracuju na podobné pozici u mnohem menší firmy než zmíněné HP, 02 atd. a podobnou praxi musím potvrdit. Věc se má ale tak, že to není zapomětlivostí zaměstnanců, ale tím že se pracovní síly na poli IT velmi často přesouvají z firmy do firmy a tudíž ten kdo dělal podporu produktu rok starého už dnes pracuje někde jinde a bylo nutné na jeho místo přijmout nového zaměstnance, který se o rok starém produktu nedozví nic, protože se už neprodává a on nemá šanci si ho ani vyzkoušet.

Miloši, protože tak trošku vidím do problematiky z druhé strany, můžeš mi, prosím, trošku přiblížit tu situaci ( co to bylo za produkt, jak byl starej a co jsi potřeboval ). Tahle reakce totiž mne dooost překvapuje…
Diky moc.
H.