JEDEME DO PROVENCE !

[color=red]"Alea acta est“[/color] můžeme po vzoru starých Římanů prohlásit po skončení přípravy zájezdu do jižní Francie.
Jak jsme již avizovali na fóru (viz vlákno geocyklobusevent) dnešním dnem je tento zájezd zařazen do katalogu cestovní kanceláře http://www.eurocykl.cz/ jako specializovaná nabídka vyhrazená pouze geobláznům, kteří nemají dost brouzdání po českých a moravských luzích a hájích a chtěli by zkusit štěstí za devatero horami a řekami v turisticky profláknuté francouzské Provenci.
List v katalogu má ještě několik formálních (spíše gramatických) chybiček, které budou co nejdříve odstraněny, ale zájezd je tady a můžeme plánovat geodovolenou do oblasti, kde nás čeká dobrodružství geocachingu v mimořádně atraktivním území.
Hlavní pachatel akce, náš geokolega Ondra Herdegen alias „plšík“ je připraven odpovídat na vaše dotazy již na 4. plzeneckém geopotlachu, kam zavítá po celodenním geolovu na Plzeňsku někdy v pozdním odpoledni. Spolehlivost CK, kvalitu organizace a atraktivitu navštívené oblasti garantuji jako dlouholetý klient jeho cestovky.

Je tam kráááásně, rozhodně doporučuji :wink:

Je tam náááádherně - sice je fotek všude plno, ale snad ty mé vlastní neurazí - jsou z mnoha míst, která jsou zmiňována! To se psal rok 2004 a o Geocachingu jsem (bohužel) ještě nevěděl :(. Přesto to bylo krásné - od Alp až k moři na kole (s podporou autobusu). Klidně bych jel znovu - drahá polovička a kamarádi určitě taky!

CK Eurocykl a kolega, který vymyslel tématicky zaměřený zájezd do Francie to má dobře vymyšlené, CHVÁLÍM :)! Když můžou existovat zájezdy do vinných sklepů v Provence (vzpomínám si na Horníčkovu Provence, tuším od CK SEN nebo Kudrna), tak proč ne pro nás, mírně postižené cestovatele :p. Delegát bude mít určitě desky s popisem skrýší, kdyby jel někdo nepřipraven a kromě běžného - "je tam úžasné koloseum a nejstarší most světa" bude dodávat "nezapomeňte si odlovit [cache]GCG9BR[/cache] a parádní je i [cache]GC15JYE[/cache] a [cache]GCTM79[/cache]."
Samostatnou kapitolou pak budou účastníci zájezdu… To bude sestava! Ale že tam budou mít CO lovit…

Krásnou Cyklo-Geo-Dovolenou 2008 všem (i sám sobě B), už se těším) - včetně bojového pozdravu v podpise LOVU ZDAR :wink: - přeje…

Vypadá to velmi lákavě. Akorát neznalý tamních poměrů si neumím představit, jaké počasí a teplo tam v té půlce dubna může být. V Čechách by byla lepší půlka května, ale tam to může být posunuté…

Zda se, ze je nas vic se stejnymi (podobnymi) napady a ambicemi. Inu, neni se co divit, pri tom poctu kačerů :slight_smile: Ale tak je to správné, tak to ma byt!

teploty koncem dubna: jako u nás ve vrcholném jaru (posun zhruba o měsíc)

Tohle vypadá hodně zajímavě… :slight_smile:
Nejsem sice klasický cyklista, spíš pohodový pěšák, ale kdo ví. Jukneme na to doma s Vlaďkou. Třeba by to šlo pojmout i jak geopěšobus akci. Chce to zkouknout cachemapu v místech plánovaných výsadků. :wink:
Koukám, že stejné vlákno je i na gc-plzen.net, tak případně budu psát sem i tam, i když se informace budou dublovat, ale jsou určitě kačeři, kteří se koukají jen tam nebo tam. A plšíka v Plzenci na Potlachu určitě vyzpovídáme.

no tak to vypadá moc pěkně
Trochu obavy mám z termínu a počasí. Tak nějak jsem předpokládal, že duben - červen bude domácí trénink před akcí a takhle to vypadá na akci bez přípravy - no snad přijde jaro opět dřív a tak by se to zvládlo.
Jaká je kapacita busu? S přihláškou bych nejradši chvíli počkal, ale aby zase nebylo pozdě.:o
Možná by nebylo na škodu postupně zveřejňovat stav objednávek, nebo by sem mohl každý kdo se přihlásí dát zprávu.
tak a jdu pomalu hledat nějaký fr-cz translátor ;), těch listingů na překlad tam je teda požehnaně…
4 Venca68: podle map to vypadá na bohatý lov i pěšky!

pár odpovědí na nadhozené otázky:
geopěšobus: nedoporučuji. I kdybyste jezdili na kole tempem "paní radová" uvidíte (a odlovíte) mnohem víc. Z pěší varianty budete zklamáni. Víc rád odpovím a obavy rozptýlím přes mail.
trénink před akcí: námitka má své opodstatnění, ale - na mé cykloturistické zájezdy třeba v srpnu jezdí velká většina lidí fyzicky nepřipravená, protože celé jaro bylo "moc práce", "moc pršelo", bylo "moc zima", bylo "moc horko" , "moc foukalo", "nenašli hustilku"…Připravovat se dá (v Čechách nechá) prakticky kdykoliv, navíc na nikoho nebudou kladeny žádné fyzické požadavky, každý si během dne pojede tolik, kolik chce a zvládne.
kapacita busu: 42 účastníků. To je kapacita přívěsu na kola.
zveřejňování počtu přihlášených: Nejsem bohužel schopen průběžně referovat o stavu napnění zájezdu. Občas to zde uvedu. Aktuální informaci bude možno získat dotazem na tel. do kanceláře CK.

Ahoj plsiku, nevím jaká je kilometrová denní nálož, nemám s podobným typem zájezdu žádné zkušenosti, tempo paní radová a každý si pojede kolik chce a zvládne mě utvrzuje v to, že bych to mohl zvládnout i s dětmi, je to tak? Dětem bude na jaře 8 a 11. Ujdem pěšky v pohodě dle terénu a počasí 20 až 30 km, na kolech máme zatím rekord 30km, ale věřím tomu, že určitě i víc, záleží na terénu. Pak mě ještě zajímá, jestli se nebudou kola motat po moc frekventovaných silnicích, nerad jezdím na kole v provozu a hlavně s dětma v rámci jejich bezpečnosti.

Tak škoda, moc jsem hctěla jet, ale v dubnu budu finišovat s bakalářkou, takže nějaké výlety do cizích krajin nehrozí :o(.

to: Technick
Já bych řekl, že trasu si každej plánuje a jede sám za sebe. Prostě autobus všechny někde vysype a každej si jede svou denní naplánovanou trasu. My o tom taky tak nějak uvažujeme (děti 9 a 14) a z ježdění strach nemáme. Spíš nás momentálně trochu brzdí cena. Ne že by to na osobu bylo drahý, ale přece jenom pro 4člennou rodinu to je už docela dost peněz najednou. Ještě si to necháme rozležet - snad se to nezaplní moc rychle.

kilometrová denní nálož: Myslím, že je třeba popsat, jak bude vypadat (modelově) denní program. Po snídani v rozumnou dobu odjezd busem na výchozí stanoviště, cca 1 hodina. Zhruba od desíti do sedmnácti hodin, tedy 7 hodin, to je čas, po který si každý bude jezdit na kole a lovit kešky podle své libosti a schopností. Není tedy stanovena žádná denní dávka km. Bus stojí na jednom místě a po většinu času je k dispozici k odpočinku, občerstvení, převlečení, předčasnému ukončení lovu a pod. Oblast znám dost dobře, abych byl schopen poradit každému, co pro něj bude vhodné. Po naložení kol odjezd zpět k bungalovům.
děti a zájezd: Jsou-li děti zvyklé jezdit na kole, je tento zájezd pro ně vhodný. Sice tam (téměř) neexistují cyklostezky, ale je tam řada tras vhodných pro rodiny s dětmi nehledě na to, že chování řidičů (francouzských) k cyklistům se nedá srovnat se situací u nás. Opět přímo na místě poradím s výběrem trasy. Rodiče, chcete-li se na něco zeptat na téma děti v tomto zájezdu, obraťte se, prosím, na mě přes mail. Bude, myslím, lepší nezatěžovat toto vlákno informacemi, které jsou určeny jen určité části zájemců o zájezd.

Díky za odpovědi, v sobotu budu v Plzni, tak pokecáme, myslel jsem, že situace s dětma by mohla zajímat i ostatní, že by si řekli, že když to zvládnou děti, tak by odhodili ostych a šli by do toho;).

to kareha: je to smůla, ale nemohu s termínem vyhovět všem. Bude-li se zájezd líbit, budu pokračovat i v dalším roce.

Rád zde budu informovat o čemkoli , co se týká zájezdu, nebude-li to druhým vadit.

Od toho to tady je, koho to nezajímá, ten to prostě ignoruje. Lepší když se zeptá jeden a ostatní vidí odpověď, než aby se ptali všichni na totéž jednotlivě mailem :slight_smile:

Také tuto oblast mohu vřele doporučit. Začátkem prázdnin jsme v této oblasti byli na poznávacím zájezdu a stačili odlovit několik zajímavých keší, kterých je v okolí spousta. Krajina i památky jsou zde nádherné …

to Plšík: Na Geopotlachu bude připravena prezentační technika… :wink:
viz: http://www.gc-plzen.net/forum/viewthread.php?forum_id=3&thread_id=88&pid=919#post_919

Myslíš, že Skandinávie bude levnější? Tady to máš se vším pohodlím, spíš v posteli s koupelnou a kuchyní za zády a místo kroucení volantem si během přesunu pospíš, vyluštíš křížovku a na kolo sedáš fit.