Dnes jsem se zaregistroval na ge.com,mám GPS propojenou s PDA a chtěl bych si vyzkoušet najít pár keší tady na Ústecku,jen co bude hezky tak bych to rád vyzkoušel,mapy i software mám…
Zajímalo by mě když dojdu na souřadnice dané cache jestli hledat spíš v zemi nebo ve výškách,prý se dá někde v ge.com najít i u některých caschí nějaké fotky apod…neumím moc anglicky,takže nevím kde hledat…
Pak by mě zajímalo jak přihlásit na ge.com nově založenou casch (multi),mám zde pár tipů s pěknou procházkou po Českém středohoří,když bych ale vyrobil a ukryl novou casch tak jak ji v geocaching.com zaregistrovat jako oficiální?
Podivej se sem na pruvodce strankami gc.com ve slovenstine.
Hledani pri zemi/ve vysce (ne “v zemi”, o tom jsme se bavili nedavno): Nejlepe si s sebou na lov vezmi vytisteny papir s popisem cache (nebo si nahraj stranku do PDA). V popisu muze byt nejake upresneni (jako napr. “nelezte na tu skalu pobliz souradnic cache!”), kdyz neuvidis zadny zrejmy ukryt po prvnim obhlednuti, rozsifruj si napovedu. Fotky prozrazujici umisteni se vetsinou davaji jen pro mista, kde byva hodne spatny signal.
Schovavani vlastni cache: mozna radeji pockej, az jich par najdes a inspirujes se (i kdyz existuje par peknych cachi zalozenych uplnymi novacky). K multicachim: osobne mam rad, kdyz je v popisu zhruba naznaceno, kam vede cesta, abych si mohl naplanovat cachovaci vylet po nekolika cachich. Anglictina: rozhodne je dobre davat k vlastnim cachim anglicky popis, kdyztak si to nech od nekoho prelozit. Nebo, umis-li aspon nemecky, na Ustecku by se mozna hodily ceskonemecke popisy.
co sa tyka Tvojich otazok - na mieste sa drz svojho pocitu, kam by si to ukryl Ty.
ak to za ten svet nemozes najst, vylusti si napovedu (hint).
pripadne sa vzdial od miesta a znovu sa tam vrat, ci nahodou GPS neukaze niekam kusok vedla.
s novou vlastnou cachou Ti radim chvilku pockat, kym nazbieras viac skusenosti a budes sam vediet, kedy je nieco skryte naozaj dobre, kedy nie, co davaju do cachi ostatni atd.
Obavam se, ze anglictina je povinna v kazdem pripade, protoze me ted Erik vratil cache s pouze ceskym popisem (Panska licha), stejnou zkusenost hlasi i Dape team a mam pocit, ze i Limak.
Jsem taky pro anglicke popisy, Aber das ist eine Diskrimination! - namatkou vybrane nove nemecke cache, popis jen v nemcine.
Asi jde o to, ze s nemeckymi cachemi pomaha Erikovi nemecky mluvici Laogai. Doufam, ze to nepovede k automatickym prekladum, ktere jsou u par ceskych cachi (i multi) a nedavaji zadny smysl, natoz aby se podle nich dala najit cache. Klidne obcas pomuzu s nejakym prekladem, nejlepe pro moravske cache, abych nebyl zvyhodnen pro FTF
Pridavam se, pokud nekdo potrebuje s prekladem taky vypomuzu. K te anglictine, vzhledu strane atd. - cache zakladam proto, aby ji nekdo nasel, takze v tom musim trochu pomoct - kombinace CZ/AJ popisu je proto optimalni. Navic je popis tak trochu vizitkou toho, kdo ji zaklada - jiz zminena obludne popsacha cache GCKP47 mne ke hledani moc neponouka.
uz viem preco sa ma Erik pytal , ci neviem o nejakom on-line prekladaci z Cestiny do Anglictiky. Asi ma problem so schvalovanim. Ja som ho posledne pytal o odarchivovanie Spisskeho hradu, ktory som obnovil (pre Dorcadiona … on zas pysal madarovi, ci moze zmenit ownership na mna, no ma to vesele…
Podla mna by mal byt aspon nejaky anglicky popis. Tiez ma to v Belgicku a Holandsku stvalo, ked som nemohol najstr cache a nerozumel som dobre o co ide. U nas sa tiez najde par ludi, co to prekladaju v pohode, ak niekto potrebuje pomoct.