Na našich keších jsem si všiml, že někteří kačeři nelogují DNF a to ani v případě, kdy už na místě prohledali co mohli. Pak člověk v lozích čte "nalezeno na podruhé". Nebo dokonce: "Volal mi xy, že hledal hodinu a nic nenašel, já mu nevěřil a našel na první sáhnutí." Co si o tom všichni myslíte? Proč to ti lidé dělají?
Dle našeho názoru by se mělo DNF logovat vždy, když jsem udělal vše pro najití keše. Když nás nenechají lovit mudlové nebo zapomenu lising s hintem nebo si netroufám na ten terén, tak samozejmě DNF neloguji a vlastníky neplaším, ale když odcházím od keše po delší době s tím, že ji nemohu najít, tak DNF logujeme.
Pro vlastníka je lepší, když se dozví, že je problém keš najít, protože pak může reagovat třeba změnou hintu a ve svém důsledku je to lepší i pro lovce.
me kdysi pobavil jeden write note ve stylu: tak jsem tu dneska hledal uz po sesty a porad nemuzu najit. zkusim to jeste za tyden a pripadne si teda nedej boze budu muset napsat to dnf. radsi jsem potlacil nutkani napsat mu, ze uz ho mel mit zalogovany sestkrat, aby to s nim nahodou neslehlo :D. jojo ta jesitnost …
To určitě… Jiná věc je ale v případě, kdy jsem kupříkladu měl velmi často cestu kolem jedné keše, ale zaboha jsem ji nemohl najít. Na druhou stranu jsem viděl, že ji běžně pět lidí denně loguje jako found it, takže jsem si pomyslel jen něco o své idiocii a dnf jsem nepsal. V tomto případě ani není informace pro vlastníka nutná, protože keš je evidentně na svém místě. Jenom jsem před světem zatajil informaci o své geoslepotě
Jo, to znam moc dobre. Zrovna takouvhle kes..tedy, spis moji neschopnost zazivam s jednou kesuli pobliz prace…porad ji nekdo naleza jen ja ne… Uz jsem uvazoval o DNF, ale … proste ji dam!
Koukám, že to já na to jdu úplně jinak, když už někam jdu, tak si zapíšu vše, i když to nenajdu kvůli své blbosti, mám to alespoň zapsané pro další hledání… A občas i třeba když zapomenu tu nápovědu, tak si prostě postěžuji na tu blbost, že jsem tu nápovědu zapomněl… Alespoň má autor přehled, kolik lidí se pokoušelo o to najít poklad…
Také mám keš blízko HC, kterou nemohu najít. Byli jsme tam dvakrát a dvakrát jsem psal DNF, až tam půjdu potřetí, tak napíšu DNF potřetí. Myslím, že za DNF se nemá člověk důvod stydět, každý občas nenajde.
Zde je otázkou, zda logovat DNF nebo "Write Note", pokud keš nenajdu své blbosti, jako je zapomenutá nápověda nebo kvůli mudlům.
Přimlouval bych se zde za "write note", protože DNF má být vzkaz autorovi: "Udělal jsem vše, co jsem mohl a přesto jsem nenašel." Pak by to znamenalo, že každý pokus odlovit kešku by měl končit nějakým logem. Ale proč ne? Ať vlastník ví, že se kačeři snaží.
A pak je ještě otázka, jak se postavit k mysterkám, se kterými jsem dost dlouho zápasil, nejsem s nimi schopen hnout, tak je dávám k ledu. Nemělo by to být také DNF?
No, ja se priklonim k "Write note" - je pravdou, ze autor uvidi, ze se nekdo o jeho kes snazi… a kdyz tam napisu ze jsem… v tuto chvili geoneinteligentni … bude vedet ze neni chyba v napovede/listingu/kesi, ale v konkretnim kacerovi…
DNF jsem svědomitě psal (6x?) jen u Střešovické FTF keše, tam nás takových bylo víc a vytvářelo to zvláštní atmosféru na stránce s logy… Jindy jsem to napsal proto, aby se ukázala možnost, že je keška ukradená nebo přenesená. A když jsem ji konečně (blbec) našel, napsal jsem do logu třeba "na podruhé" a původní DNF smazal, abych nezamořoval stránku.
Zdravim
Proč nepíšu DNF?Snad se stydím sám před sebou či ostatními pro které to bylo(jak píší)otázka vteřin,že jsem jí nenašel.Je to vlastně příznání porážky.Ale já tu keš,že napíšu DNF,nepřestanu hledat.Mám osobní zkušenost,že keš vždy(když se nadaří)podruhé naleznu.To je téměř pravidlo.
Psalo se tu o udělání všeho co se dalo,aby jí člověk našel.Kdybych měl být opravdu svědomitý a netlačil by mě čas tak by jste mě potkali u nějaké keše jak jí pořád hledám:DPaní Myškinová by mohla vyprávět.Třeba tehdy u Panského lomu.Ta mě potrápila.
Napsal jsem vlastně jedno DNF.Ale to keš byla ukradená.Po obnově se mi však DNF nevymazalo.Takže jsem ji jednou nenašel a jednou našel.Kdyby se pak DNF vymazali tak proč ne.Mě se ty promodralý ksichtíky nelíbí:D
Myškin
V extrémním případě je cache podle logů navštěvovaná 2x za týden a najednou měsíc nic… To může být klidně ten měsíc někde v tahu a owner se může jenom domýšlet co se děje.
svata pravda:p
tohle je nesporna vyhoda mestskych 1/1 kesi, kde poctivy owner rychle vytusi prusvih…a prvni odvazlivec, ktery mu tam flakne DNF, ten prusvih jen pojisti.
a zatimco poctivy owner tam hned druhy den dava novou kes, jiny,nekonecnou udrzbou znechuceny, owner tomu odvazlivci pise SZ, ze ho mohl jeste aspon tejden nechat vydechnout
Také já se přidám.U nově otevřené keše GC1GJN6 Důl Bedřich se nás sešlo více kešerů.Nikdo z nás ale neuspěl.Své neúspěchy jsme zapsali,ale owner většinu neúspěšných zápisů vymazal.Podle jeho vyjádření někdo kešku zachránil před odcizením (kamarád) a tak keška byla na svém místě až o dva dny později,než byla zveřejněna.Nevím ,co ho k tomu mazání neúspěchů vedlo.
to je přece jasný. Nechtěl aby na jeho první a nové supr keši byla hned řada DNF.. takže než přihnat chybu, je lepší mazat logy, at to líp vypadá ;)
No já DNF píšu jen v případě, že vím na 100% že jsem hledal na správném místě a nenašel. Buď pro geoslepotu nebo prostě že tam krabička není. Když o tom nejsem přesvědčen, píšu Write Note. Oba tyto typy logů jsou pro majitele užitečný a rozhodně jsem pro psát DNF.
Tak jsem se kouknul a z mých osmnácti DNF jsou tři stále přeškrtlé, další tři přeškrtlé a archivované a koukám, že na nějaké stále nenalezené bych měl vyrazit a pomníčky odstranit :-)))
Já DNF používám v případě, že jsem hledal a došel k závěru, že keš není, nebo v případě, že uznávám porážku a na keš jsem přes svou nejlepší snahu v dané chvíli neměl. DNF nepoužívám, pokud jsem hledání musel předčasně a dočasně přerušit (nedostatek času, moc mudlů, náhlé zhoršení počasí, vybití gps) nebo jsem neměl u sebe potřebné vybavení - to prostě považuji za "work in progress" a loguji až po návratu ke keši a dokončení hledání (ať už úspěšném či neúspěšném).