Tak v rámci pokusů a příprav na kešmapu nakonec zatím vznikla jen ta kačermapa http://www.geocaching.cz/mapa.php (nutné zalogování). Zatím je to jen ve fázi raných pokusů. Jo, nikdo vás nenutí tuhle mapku používat, ani tam své domací souřadnice zadávat, ani jí prohlížet, takže protesty jsou nejspíš zbytečné.
Svojí domácí souřadnici nastavíte tak, že na zvoleném místě na mapě kliknete pravým tlačítkem a vyberete příslušnou volbu.
Plánuje se výroba vhodné ikonky (nějaký dobrovolník?), rozšíření informací v informační bublině.
Uvažuju o možnosti rozšířit galerii o zadávání souřadnic k fotkám a jejich následném odkazování i z mapy.
S keškama se stále čeká na data ![]()
neni to buhvijakej napad, ale dovolil jsem si vyrobit ikonku.
a trochu větší verze
Díky. možná by bylo lepší, kdyby to bylo v nějakém terčíku. Takhle se to hodně ztrácí a zvětšení nepomůže. Taky bych potřeboval, aby v tom png byl ten obrázek dvakrát nad sebou. Ten druhý je použit, když je ikona pod kurzorem.
Připadá mi to málo kontrastní. Když si člověk mapu přiblíží, tak kačenky začnou splývat se žlutými ulicemi.
potřeboval bych vědět jak přesně to má vypadat. rozměry pixelů.. abych to mohl udělat rovnou na míru.
Předpokládal jsem taky že ta ikonka bude v tom modrym terčíku. pokud ten terčík už je samotná ikonka, tak vymyslím něco použitelnějšího
terčík už je ikona.
pro zobrazení kešek v mapě používám ikony, které vypadají asi takhle
http://www.geocaching.cz/ikony/x_mm_20_traditional.png.
Pokud kešmapa bude a použijou se tyhle ikony, tak by s nima ikona pro kačera měla ladit. Teď jsem zkusil jednu z té sady recyklovat, aby bylo vidět, jak tyhle ikony vypadají.
Samozřejmě je možné udělat úplně jinou sadu ikon.
A asi by se v budoucnu hodila i ikona pro fotku, pokud umožním v galerii zadávat i souřadnice.
[small]Mapa fungovala, ale už nefunguje… Teď na mě svítí jen informační bublina s informací "Zobrazuji body"
Chyba z Firebugu:
POST http://www.geocaching.cz/maparpc.php (469ms)api.ashx (line 1)
this.options.icon has no properties
(no name)(Object clip=div#mapa options=Object $events=Object, div, 2, 8000000, Object southWest=x: 3131225 y: 5317170 coord:2)api.ashx (line 1)
(no name)([Object, Object, Object, 19 more…])api.ashx (line 1)
zobraz([Object, Object, Object, 19 more…])kesmapa.js (line 40)
zobrazBodySync()kesmapa.js (line 442)
(no name)()[/small]
Tak nyní již funguje ![]()
Pokud něco nefunguje míň jak 5 minut, tak je možný, že jsem to zrovna rozvrtal a zrovna marně přemýšlím, proč to nefunguje. Teda u takovýchto novinek.
A vam se libi si rikat kaceri? Me to prijde dost detinsky a neprofesionalni.. nekomu to mozna muze pripadat roztomily, ale me teda rozhodne ne
Stejne tak mam averzi k "mudlum", ale to mi zase diky ty trefnosti tak spatny neprijde.
Takze kacenky bych na mape nerad videl ![]()
abych řek pravdu tak je pravda, že se mi to taky zrovna dvakrát nezamlouvá. jak sem slyšel kačermapa, tak se mi vybavila kachna… budu přemejšlet na něčem lepším.
tak jsem zkusil vyrobit něco jinýho
A co neco v klasickem stylu?
3-monkies: výška by měla být dělitelná 3. Jsou v tom 3 stejně vysoké obrázky nad sebou. Osobně preferuju spíš menší ikony, možná to trošku zmenšit. Ale je to ke zvážení
frogale,all: zatím je to jen o jedné nebo dvou ikonách, ale až (jestli) bude kešmapa, tak by to chtělo jednotnou kompletní sadu. Samozřejmě vašim aktivitám nebudu bránit a pokud se sejde několik dobře vypadajících sad, není problém jejich výběr udělat uživatelsky konfigurovatelný.
Odliseni ruznych druhu kesky je pro kesmapu kriticke. Minimalne by to chtelo filtr, ktery zobrazi jenom urcity druh kesky, ale do budnoucna to urcite musi jit odlisit primo z mapy.. vyhoda tyhle mapy je v tom, ze je o hodne rychlejsi nez ta na googlu. Radeji bych potom pouzival pomalejsi mapu a vedel co je to za kesku nez tuhle rychlou bez rozlisovani.
No, pokud jsou ty ikonky keší pro mapu ty, co mám zde, tak jsou rozlišitelné docela dobře.
Ale tahle mapa je přeci jen mapa cacherů (tedy těch, co se tam sami přidali a chtějí se zviditelnit), takže tam rozlišení není nutné.
Nebo jsem zase něco špatně pochopil? ![]()
Nejde použít ta, co jsme kdysi vyrobili?
běžně používám ikony jako byla v tom mém příkladu a rozlišení typu je naprosto bezproblémové. Každý typ keše má terčík odlišený barvou a jednoduchým symbolem. Pokud to nemá vliv na rozlišitelnost, tak je imho lepší používat co nejmenší symboly, protože v případě přeplácané mapy se tolik nepřekrývají.
btw, prototyp kešmapy má filtrování podle typu, autora, stavu, data založení. Ale výsledné možnosti jsou závislé na obsahu dat, která doufám někdy dostaneme.
CacherMapa je dobrý nápad! Kdo netrpí paranoiou, si tam (aspoň približné) bydliště nastaví. ![]()
Tak jsem šel hned příkladem a sám jsem zvědav, kdo bydlí ke mně nejblíž, bo to opravdu nevím ![]()
xpj: Použít jde a pokud někdo nepřijde s vlastním návrhem, tak použiju právě tu. Teď mě šlo jí doplnit o ikonu kačera a fotky. Pokud někdo navrhne komplet sadu, tak má samozřejmě taky možnost.
Jinak do budoucna předpokládám pouze jednu mapu, kde budou volitelné vrstvy (kačeři, kešky,fotky,…), takže se musí předpokládat, že da ikona bude muset být odlišitelná od ostatních.