Klub luštitelů hlavolamů.

Tajemství šifrování leze na svělo. Dík za odkazy. Třeba to někomu pomůže. A když by ještě bylo co přidat, neškodilo by to. :smiley: Ovšem prolomení některé šifry by mohlo být ještě vázano na potvrzení o uběhnutí stovky pod 8 sec. Nejen duševní, ale i fyzické výkony by mohly být kriteriem pro nalezení. Sportem ke zdraví kačerů!! :smiley:

Ne ne, for je v tom, vymyslet k tomu klic s poctem 31 znaku a vylutit to :smiley:

Já mám kešku, kde nutím kačery jezdit na kole po pěšince :smiley:

ale no tak, to k takovemu klici bys musel mit delsi zpravu, jinak to neni hra :stuck_out_tongue:

Adam mel na mysli urcite jednu z nejznamejsich neprolomitelnych sifer. Stejne znaku ve zprave, jako v klici

První krok úspěšně učiněn a momentálně se prokousávám dál. :smiley:
edit: Hmm, tak nějaké souřadnice mám, a u toho bohužel už asi také zůstane. :slight_smile:

Možná to platí tak pro důchodce, místo luštění křížovek u televize. Ale i za dlouhých zimních večerů mám pořád spoustu jiné práce anebo zábavy, takže mysterky tohoto typu bez náznaku nápovědy ignoruji ihned, jakile zjistím, že není čeho se v listingu chytnout.
Třeba taková Diagnosis od Dandry, to byla IMHO mistrně zadaná mysterka! Na to se nezapomene do konce mého geoživota :slight_smile:

U GRYNGLE by měl být odkaz na youtube. I tak dá luštění práci a hlavně se kačeři dozvědí o něčem co by jinak nevěděli a pak ještě najdou kešku. Čili pro kačery dvojnásobný užitek. Bez odkazu je s keškou problém ke škodě autora i kačerů.B)

To je možné, ale pokud ho tam autor nedal, tak nikdo další mu ho tam přidávat nemůže.

ale v geocachingu jde primárně o poznávání nových míst nebo luštění hlavolamů? U GRYNGLE, kde se moc lidí nemusí chytnout je to velká škoda, protože toto místo je velice pěkné a autor tak vlastně blokuje k tomuto místu přístup. Samozřejmě že je jeho věc jak keš publikuje. Je možné v doporučené minimální vzdálenosti od GRYNGLE dát kešku s jasnými souřadnicemi a přístup do grynglové oblasti zpřístupnit pro ty, kdo šifru řešit nedokáží.B)

Proc? Tahle [cache]GC11DA3[/cache] uz je nejaky patek venku a nebyl s tim problem. Odkaz tam zadnej neni. Ale prave o tom ty mysterky jsou. Souhlas s Mionem, ze ne vsechny.

No tak v geocachingu jde primárně o to, že každému jde o něco jiného. :slight_smile: Tobě jde o poznávání pěkných míst, někomu jinému o trápení mozkových závitů, někdo to rád kloubí dohromady… myslím, že se do téhle zábavy v pohodě vejdou všichni, nebo ne?
Hezkých míst je spoustu, cachí taky.
Finálku mysterky přeci nikdo nedá na vyloženě hnusné místo jenom proto, aby nezabírala místo tradicionálce. Přinejhorším to jde udělat tak, jak píšeš v poslední větě.

edit: Mimochodem, zveřejňovat takhle hinty k cizím cachím, je přinejmenším převelice neslušné… jak k autorovi, tak k ostatním cacherům. Kazíš jim tím zábavu.

v geocachingu jde primarane o poznavani novych mist. v geocachingu jde primarne o lusteni hlavolamu. az tohle desifrujes, tak se ozvi (na konci meho prispevku bude napoveda ;))

kazdy autor zalozenim jakekoliv kese blokuje r=160m kruh. pokud to nekdo neni schopen odlovit (vylustit/vylezt na skalu), tak ma smulu. procpak by mel dostavat krabicku utechy? muze si vybrat 8000 jinych.

hint: gc nabizi celkem sirokou skalu pohledu - muzu lovit body, jezdit na ftf, lezt na 5* kese po lane, lustit nevylustitelne, chodit na prochazky s detmi, honit se bazinou po nocich, lovit v lese, chodit ve meste, osamocene nebo s kamarady … preferuje nekdo splhani? super. preferuje nekdo lusteni? super. proc by melo jit o neco primarne. kazdemu se libi neco jineho.
SKUTECNE PRIMARNE, O KTERE BEZI, JE ZABAVIT SE.

To už snad nemyslíš vážně ??? Tak ji nelušti a běž se projít na to místo, když se ti tak líbí. Nebo tam je z úřadu mysterky GRYNGLE pověšená cedule zákaz vstupu ??? O co ti jde, o body nebo o místo ? Jestli o místo, tak tam běž, jestli o body, tak si běž hledat mikra do města, v čem je problém ? Nebo chceš naznačit, že když na pěkném místě není tradicional 1/1 keška, tak tam nepůjdeš a místo je znehodnocené ? To je fakt směšné …

Jste všichni zlí! Zdefran se tu snaží naznačit, abyste mu s tou šifrou pomohli. A vy nic! B):smiley:

v geocachingu jde primarane o poznavani novych mist. Že to někdo spojuje se soutěží o to, kdo vypěstuje největší brambor a na základě toho získá přístup ke keši je jeho věc.:stuck_out_tongue:
Šifrování je DYŠKRYMINÁCIA kačerů, Boha jeho!!! :smiley:

Nešel by zas doimplementovat smajlík koulející očima?
Btw. myslím jediný příspěvek, který opravdu patří do sekce "geocaching.cz | Dotazy a připomínky" :D:D

GRYNGLEM jsem se prokousal a zlí nejste. Ale diskuze na toto tema také není marná. Ale primárně sedět na zadku doma a kroutit čočkama nad šiframa, místo toho abych bloudil v přírodě mně moc nesedí. Šifrujte co se do vás vleze.:smiley: Děláte kolem kešule začarovaný kruh.:stuck_out_tongue: Povinná výbava kačera by měla být osobní vědma s křišťálovou koulí.:smiley:

A kde jsi vyčetl, že "v geocachingu jde primarane o poznavani novych mist" ? Pochop to, v geocachingu jde o spoustu různých věcí, a každý má na to svůj pohled. Prosím, nesnaž se tu pořád dokola vnutit právě ten svůj. Věř mi, že je hodně náročných kačerů, kteří právě rébusy (= Unknown cache, mimochodem, mrkni na definici na gc.com) primárně vyhledávají. :wink:

Uááá, tak šup do přírody a přestaň tu trotlovat, teda kroutit čočkama, na fóru néé? :DB)