Ok tak plotr asi opustím a zůstanu u ručního kreslení. Plošňáky dělám jen občasně, ale už mě nebavilo to překreslovat ručně. Tak proto jsem hledal jinou možnost a uvažoval o plotteru. A právě fotocesta se mi zdá náročná a zdouhavá:( Ale asi mi jiná možnost nezbyde než přejít na fotocestu. Díky
Nebo je tu další možnost, třeba přímý tisk inkoustovkou ![]()
Nic pro mou HP PSC 1400, ta by se snažila ten plošňák ohnout přes kolečka, Navíc už mi nějak klouže a nebere mi pořádně ani fotopapíry. Ale nápad je to pěkný, i když netuším, kolik ten inkoust bude stát a jak dlouho ta hlava vydrží (zasychání, atd.).
Osobně jsem o tom principu neslyšel, profíci používají fotocestu, kterou mají ale zautomatizovanou a tedy naprosto opakovatelnou, na rozdíl od amatérského sprejování a osvitu pod jakousi výbojkou.
Ja kdysi na plotteru kreslil, pro smd do rozteci 1.27mm to bylo pouzitelne a hlavne se na to dobre kouka
Zkousel jsem intermezzo s primym tiskem na plosnak upravenou tiskarnou, to se neosvedcilo, takze dneska radsi poslu soubor a dojdu pro plosnak (konkretne Kohout)…
Kdyby měl někdo zájem, tak nabízím plotr Aritma 0512, už se k tomu asi vracet nebudu. A nebo se budu mlátit do hlavy.
Ještě je jedna cesta, nezkoušel jsem nevím.
a nechat si to u nich vyrobit. Cena je sice vyšší, ale zdála se mi přiměřená, nějak tam vůbec nezmiňují prokovené díry. Pokud je to i s nimi, bylo by to dobré. Je to v principu Dealextreme, ale asi nebudou posílat bez poštovného, jako vše ostatní z DX.com.
Pokud by s nimi měl někdo zkušenosti, rád bych se to dověděl.
Mé poslední zkušenosti - navrhl jsem si plošňák v eaglu (ještě to umím), nakreslil fixem, vyleptal v chloridu - a už přes půl roku mi leží na stole a nemohu se dostat k jeho osazení.
S tím "Easy Edou" zkušenost nemám.
Našel jsem, že tam mají poštovné 7,3$
Já dost často používám: http://dirtypcbs.com/
Kvalita mi připadá velice dobrá - nemám to ale s čím porovnávat.
Občas se sice stane, že se jim nepovede vrstva s popiskem, nebo je někde v nevyužitém rohu plošňáku neproleptaná měď (špinavá deska), ale funkčně to bylo zatím vždycky bez problémů.
Ukázka desek:
http://www.image-share.com/ijpg-3301-25.html
Nepříjemné je, že to trvá asi měsíc než desky přijdou a velikost je omezená na maximálně 10x10cm.
To vypadá přijatelně, cena není tak vysoká, poštovné se zvlášť neplatí (?). Termín i počet kusů bohužel je stejný jako jinde, na kusovou výrobu to není. Takže to chce dělat sérii výrobků a navrhnout to napoprvé správně.
Jen mě zaráží, že se nikde nepíše o prokovených nebo neprokovených deskách. To je prokovení už taková samozřejmost, že je zadarmo (spíš zahrnuto do základní ceny)? Tady bohužel končí možnosti amatérské výroby, prokovené otvory doma nikdo neudělá. A prokovené desky jsou i mnohem kvalitnější, odolnější, mohou se používat menší plošky a prostě už je to zcela jinde.