Už mám něco odloveno bez GPS, ale teď se poohlížím po nějakém přístroji. Kromě geocachingu bych jej možná ještě někdy použil na nějakou triviální kontrolní navigaci jako třeba uložit si dopředu souřadnici neznámé vlakové zastávky, abych pak při cestě poznal, kdy z vlaku vystoupit. Možnost stáhnout cestu do počítače by se taky hodila, ale ani to není nutné. Hlavně se mi do toho nechce moc investovat (i když bych asi mohl, ale nepřijde mi, že bych tu GPS pak využíval adekvátně intenzivně té investici).
Uvažoval jsem i o BT modulu, ale samostatné (i když jednoduché) zařízení mi přijde praktičtější.
Podařilo se mi zatím najít následující nabídky:
Navilock GPS NL-101H Outdoor za 2200 Kč
Garmin eTrex Summit za 2450 Kč
Garmin Geko 101 za 2600 Kč
Co z toho byste mi mohli nejvíce doporučit? Případně ještě nějaké úplně jiné tipy? Děkuji předem za všechny rady.
To Geko je silene nadsazeny. Za 2,5K se da sehnat eTrex Legend, tedy mapovy pristroj… zadny zazrak, ale zacinala s nim mozna vetsina cacheru a mnozi ho maji uz naporad.
Podobne tema uz tu ale bylo asi devadesatkrat, prohledej forum.
Mám eTrex Legend a eTrex Legend C (barevný).
Jsou to dobrý přístroje, i když bych možná také užil Sirf III, ale objektivně si nemůžu tu 10.000,- nějak obhájit.
Jinak maximální spokojenost…
Určitě bych do něj šel…
Díky vám všem za reakce, zkusím se tedy porozhlédnout po tom, co mi doporučujete. Vím, že se zde podobné téma již jistě probíralo, ale protože se nabídka s časem určitě mění (a hlavně ty ceny jdou postupně dolů), tak jsem se rozhodl se přeci jenom zeptat, abych se dozvěděl, jaký je aktuální stav. Možná by neškodilo udržovat nějaký takový aktuální seznam pár přístrojů s přibližnými aktuálními cenami na wiki…
ha, rád bych se optal
padlo tu že za 15 stovek se da opatrit sirf modul, prosil bych o konkretni tip, aby pasoval k mobilu, je to tusim samsung, ma javu i modry zuby
Dik
GPS bluetooth přijímač Evolve, nejnovější čipset MediaTek MT3 - 51 kanálů, plná podpora geocachingu (hledání pokladů), dosah až 10 metrů (class II), ideální pro komunikaci s notebookem, PDA nebo smart telefonem.
(mobil nokia 6230i)
Spatne take nevypada modul Qstarz BT Q1000 za cca 2200. Docela o nem premyslim
Jinak Etrex Legend fakt neni spatna volba, sam ho pouzivam skoro 2 roky.
Co se týče modulu, kupoval jsem před Vanocemi tenhle http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcut=NOG-SGEBLUETOOTH&Type=K&CategoryId=0 a je fakt dobrej… chyti se i doma v obyvaku na stole. Zkoušel jsem se Sony Ericssony a notebookem a propojení taky bez problému.
Legend taky jde, ale signal nema kolikrat ani, kdyz v obyvaku vytahnu ruku z okna.
My mame Legenda a PDA a zacinam si na to PDA cim dal vic zvykat. Kesky si tam naladuju vcetne kompletnich listingu a kdyz pak clovek nemuze najit, hodi se mit k dispozici vsechno potrebne. Nehlede na to, ze odpada tisteni souradnic na papir. A s cenou do 7000 (Asus A696), vzhledem k tomu ze to jde zaroven pouzit i pro TomToma nebo dalsi autonavigaci, nehlede na to ze to ma wifi a v mnoha mestech je dnesk uz zdarma a dostanu se i na internet, je to idealni. Ale pravda Legend staci taky uplne v pohode, v lese ma sice trosku horsi signal nez SirfIII, ale nijak zavratne spatnej, aby se s nim nedala najit keska. Takze otazka by nemela znit ani tak Co pro zacatek, ale spis Co do budoucna?
Já bych ti pro začátek doporučil GPS modul + PDA (příp.stačí i mobil). Můžeš si tam nahrát kompletní listing, databázi kešek… (jak už psal kolega nademnou), což do jednoduchého Garmina Legend nemůžeš.
Jaký GPS modul doporučit, nevím, ale vím, co NEdoporučit, a to i-Tec BT-339.
Mno prodavač v obchodě asi nebyl dost inteligentní… já mám SE w810i a modul evolve pro GC (jsou dva a jmenují se stejně ale jen jeden je vhodný pro GC) a funguje squele… ale určitě by si to měl nejdřív zkusit protože s tvým phonem nemám zkušenosti… jinak ten evolve bych doporučil… má solární panýlek pro delší výdrž a stojí od 1500 do 2000Kč