Kulate tkaničky na botách.

Co děláte s kulatejma tkaničkama no botách? :@ :@ :@
Někdy ujdu 10m a mám je rozvázané. Připadam si pak jako předškolák co si neumí zavázat tkaničky. Zatím mne napadlo vázat tkaničky na dvě mašličky. To jest napřed normálni uzel, pak první mašlička a s tou ještě jedna mašlička, to pak vydrží cely den. Jen to trvá chvíli než to zavážu.
Někde jsem četl radu, že když se ten prvni uzel zavaže opačně, tak se tkaničky nepovolují. Zkusil jsem to a tkaničky se do 10-ti metrů rozvázaly.
Tak co s tím děláte? :stuck_out_tongue: .

jó, kulatý tkaničky jsou prevít. Na nic lepšího než dvě mašličky sem nepřišel, Ty zase pokuď v zimě zmrznou, nejdou rozvázat. Takže nejlepší je koupit placatý :slight_smile:

Jednou jsem sehnal kulaté tkaničky s takovými -nádorky- vypadalo to jak uschlý lusk od fazole, funguje to skvěle. Jinak na pohorách mám pevný uzel a botu rozvazuji tak, že tkaničku vždy vyháčím.

Chce to pořádnou silou utahovat, zkus se ještě zeptat ve fóru o tkaničkách :wink:

Utahování nepomůže, vyzkoušeno v praxi :slight_smile:

S kulatými tkaničkami jsem se také příšerně natrápil. No teď na to vzpomínám a bylo to nejhorší období v mém životě. A musím říci, že řešením je skutečně pouze výměna za ploché.

což ovšem někdy vyžaduje přeperforování otvorů v botě.

Sila nepomáhá, ale to fórum zkusím.

Zkus je přejet svíčkou, nemyslim zapálenou ale normálně trochu navoskovat. :wink:

Placatá nebo kulatá to je jedno. Vždy ty dvě smyčky pojistit druhým uzlíkem to je prece jasné. Já to dělám automaticky několik let a rozhodně to nezdržuje. Spíše naopak, u odlovu kešky nemusím reálně zavazovat boty, ale jen to simulovat :slight_smile: Má to jediné mínus a to, pokud se člověk náhodou zahákne v lese o klacek, tak se to nerozváže a následuje spolehlivej let na hubu :smiley:
Někde jsem četl asi na w.specnaz.cz , že nejlepší je používat nějakej motouz a pořádnej uzel s tím, že se nerozvazuje, ale řeže a druhý den se dává motouz novej …

Tohle sice problém neřeší, ale je to k tématu:
http://bauschka.blog.cz/0801/jak-si-zavazovat-tkanicky

No zapálená snad od problémů nepomáhá? :stuck_out_tongue:

Co takhle zkusit chirurgický uzel (tj. v první vrstvě provléknout 2x až 3x)

nebo

http://www.linkuj.cz/?id=show&viewnr=4&typ=0&par=30302

Tak ten odkaz je luxusní, hned po práci jdu koupit dlouhé různobarevné kaničky. Vázání Checkboard mě prostě dostalo

Uzel propíchnu naskrz spínacím špendíkem. Běhám a když jsem musel na závodech co 3 km zavazovat tkaničky znova a znova fakt mi bral nerv :@.

No, tak nevím, všichni tu propagují ploché tkaničky, ale u většiny mých bot do přírody (goretexové atp.) se mi tkaničky rozvazují neustále - a to i ty ploché… Takže většinou si je vážu na dvakrát… Jednou normální mašličky a podruhé uzel na těch mašličkách. I když občas to pak nejde rozvázat. Ale je to lepší, než vázat každých 5 minut boty…

NO já nevím co s těma kaničkama provádíte :smiley: ale když si zavážu pohorky v kterých jsou kaničky kulaté od víroby a utáhnu je pořádně, tak s tím nemám problém a nemusím nic vymejšlet;), asi možná taky záleží na kulatých kaničkách kus od kusu:)

Podle mne tohle dělají jen tkaničky z umělotiny, prostě to po sobě klouže, ať už jsou kulaté nebo placaté… Sežeňte si "hadrové" a bude klid :wink:

Udelám na nich mašli a přes mašli anbulanťák :slight_smile: jiné řešemí mi jinak fefunguje. taky mě to vzdycky děsně štvalo…

Já mám na gládách bavlněné s kulatým průřezem a vydržej mi zavázaný třeba celej den. Ale zase drží pohromadě dva tři měsíce a pak se roztrhnou.

Velmi se mi osvědčil následující způsob. Ráno uvážu a do večera mám pokoj.

A pokud by to někomu nestačilo, může otestovat