mno x let vím, že existuje tahle skvělá hra, konečně jsem se do ní rozhodla zapojit, sice jsem tu půjčku měla původně určenou na něco jiného, ale prostě jsme neodolala a tak se mi teď tu na poličce poflakuje Garmin Legend HCx Jakožto každý zelený kačer proklovávající se ze své mudlovské skořápky mám mnoho otázek. Prosím pora´dte mi, odpovězte mi… Předem díky
Když už jsem u toho utrácení zaplatila jsem si i členství na geocaching.com, pak jsem zjisitla, že ty statistiky v profilech má na svědomí CSAK, no u toho se platí těch 25 dolarů taky na rok nebo je to jednorázovka?
Když jsem si tu prolízala na netu pár věcí o lovení pokladů, setkala jsem se s tím, že někomu někde "pípla" nová keš. V čem mu pípla v mobilu? PDA? V GPS? Jak to případně nastavit?
Slyšela jsem o gs doplňcích pro FF, můžete mi nějaký jmenovat, at vím co mám hledat… A nenjen do FF, poraďte pls co si mám jakožto začátečník stáhnout za prográmky, pokud možno free a opensource, na další utrácení už fakt peníze nemám (jako té týpý geominci jsme proste nemohla odolat).
Jak si do status (jay jsou v podpisech) baru přidáváte ty obrázky?
Kdy si můžu vzít zpátky svoji minci, je to ňějak omezený? Myslím tím, že třeba keška musí existovat 3 měsíce, tak jestli je nějak daný jak dlouho musí mince cestovat. Mám totiž se svými mincemi ten plán, že je prostě vypustím a až je někdy náhodou potkám tak už si ji vezmu natrvalo k sobě.
Na další otázky si vzpomenu zítra, teď jsem trochu unavená a už zaboha nevím na co jsme se vlstně chtěla ptát.
to je tzv. notifikace, součást prémiového členství (pochopil jsem, že ho máš), funguje to tak, že si nastavíš okruh, který tě zajímá a vše co se v tom okruhu stane ti přijde na e-mail - u některých poskytovatelů e-mailu lze nastavit, že ti každý nový e-mail přijde jako sms
jmenuje se to greasemonkey, víc ti o tom asi neřeknu
je na to speciální web, snad vyhrabu odkaz a přidám ho sem
je to jen na tobě, můžeš jí klidně vůbec neposílat (docela se kradou), nebo ji nechat doživotně v jedné tvojí kešce - úkol mince si můžeš do puntíku vymyslet
Zdravim.
Předně ti přeju mnoho úspěchů v této úžasné hře a nyní k tvým otázkám:
Ad 1) Jistě myslíš GSAK Je to program, který si platí zvlášť, ale proč si ho pořizovat, když máme díky HaLuMovi český GeoGet? P.S. Roční PM členství stojí 30$
Ad 2) Pípla v mobilu - právě díky PM členství si můžeš nastavit svoji oblast, a když je v ní publikována nová cache, přijde ti upozornění na mail, resp. si to ještě můžeš přenastavit, aby ti o mailu přišlo upozornění na mobil
Ad 3) Nejprve si stáhni GreaseMonkey, stačí to např. vygůglit, stáhnout a nainstalovat a potom můžeš i zde na stránkách najít několik skriptů, které přidávají/mění různé věci, např. ti umožní vidět náhledy fotek v lozích atd.
Ad 4) Existuje několik způsobů - buď pomocí místní funkce a nebo pomocí stránky devfolio.com
Ad 5) Není to nijak omezené - TB či GC jsou tvoje, můžeš jim zvolit jakýkoliv úkol a kdykoliv je stáhnout zpět domů
Pokud chceš nějaký bod blíže specifikovat, jen napiš
Edit: To je hrůza, jak vždycky píše stejnou věc několik lidí, ale přitom to o sobě netuší, takže se pak sejdou podobné odpovědi
Díky všem za rady
Takže pčípadné pípnutí na mobil bych snad měla mít nastavené, status bar si změním až si vytvořím logo… Teď tedy zbývá ten GeoGet
No a s tím mám tedy problém… Program sjem nainstalovala, ale za boha nevím jak do něj stáhnout ty data, dala jsem si jaksi vytvořit (teda snad ten pocket query nebo co), ale nikde nevidím nic co bych si mohla stáhnout.
No nakonec jsem dospěla k závěru, že si ty statistiky holt budu dělat nějak ručně, protože zatím tomu nerozumím ani za mák. Vědět jak ty okolní skrýše stáhnout tak to možná udělám, ale páč ne, tak si je nějak do gps naklapu ručně…
Předpokládám, že kešky schvaluje na našem území nějaký Čech, Moravák zkrátka kdo umí česky. nebo se budu muset tu angličtinu už opravdu naučit?
Ano, máme jednoho Západočecha, jednoho Pražáka a jednoho slovenského bratra: Geohorse reviewera alias Poníka, TrainTour Reviewera alias minarja a Geolens Reviewera alias Igiho
P.S. Máme docela štěstí, protože tito schvalují cache i pro některé další státy střední a východní Evropy
uff tak jsem snad konecne prisla na to jak si tu PQ vygenerovat, uvidime jestli mi to dojde na meila tak mi na meila chodi, akorat to z nic nenaslo… pritomv preview mi ty kesky kolem najde takze nasel uff, konecne, no spustila jsme geoget, dala importovat a nic, ale to je asi na forum geoget, toz se tam zitra poptam…
Kdyz dam TB nejaky ukol, treba ze chci aby se dostal tam a tam a navstivil tam muzeum a zakoupil v nem pohlednici. mam k nemu pridat penize na tu pohlednici (asi se tim zvysi pravdepodobnost ztraty co?) nebo mam pocitat se solidarnosti ostatnich kaceru?
Pokud jde o GeoGet, tak to se budeš muset podívat v jeho foru, je toho opravdu hodně na studování, ale to poznáš časem…
TB můžeš dát jakýkoliv úkol, ale třeba ten s těma pohlednicema nevím, bude trochu problém jak je dostat k tobě zpátky atd. Nicméně peníze bych nepřikládal, nech to na solidárnost kačerů.
No ja jeste nejdriv zjistim co umi to Mapsource co jsem dostala to cd k legende a uvidime, no ta pohlednice by bud sla zpatky s tim tb, nebo by musela jit postou, zkusim to nak promyslet, prvni tb stejne bude jine.
Ted za dalsi
Muze mit multi jn dve zastaveni? proste prvni jsou dany souradnicema na netu a na tech najdes cilovou kesku s logbookem a pokladem? Mam dve krasny mista achtela bych je spojit, ne hned az neco nasbiram, snad mi je nikdo nevyfoukne
Mno a kdyz dam zalozit kesku dozvim se jeji kod drive nez mi ji rewiev schvali?
Multi může (a často má) 2 zastavení. Třeba pomník na mudloidním místě - podle vzorce z letopočtu spočtu koordináty a hurá do parku pod kořen pro kešku.
Ceska posta je bohuzel ceska posta takze moje dve geomince proste budu mit az v pondeli Jenze zitra mam odjet na akci, kde jsem doufala ze vysetrim casek na par kesek. no a jde mi o to ze kdyz v pondeli aktivuju mince muzu je tam jako virtualne vlzit a zase odebrat ? urcite by to slo s pondelnim datumem, alepujde to s datumm, ktery byllo driv nez byli ty miince zaktivovane? Jedna z nich bdude muj pes, druhou si chci pocitat 2-100 kesku kterou najdu…
děláš špatně to, že si nepřečteš návod a pravidla dodržování tématu. Statusbar vyžaduje definovaný postup nastavení. Odkaz na návod, kde to je, je v levém menu nebo v mém podpisu.