Listing nové keše

Dobrý den, hodně satelitů a zábavy při hledání všem, prosím poraďte mi někdo ,jak vložím přímo do listingu fotografii?

Zadej listing v html (nutno zaškrtnout) a potvrď ho. Cache je založena a vpravo nahoře se objeví link Upload image. Klikni, nalistuj obrázek a uploaduj ho. Potom si zkopíruj přesnou adresu obrázku (bude vypadat nějak takhle: http://img.geocaching.com/cache/69227430-1147-407c-a20e-96395f55f810.jpg) a zadej ho v html tagu na místo, kde ho chceš vidět.

Ahoj, alternativně můžeš uploadovat obrázek na tyhle stránky ImageShack a použít adresu u Direct link to image, kterou vložíš do html tagu img src=

Díky moc za dobře míněné rady ,ale nejsem žádný machr přes výpočetní techniku,zatím to dopadlo takhle:

to nahoře dle první rady a to dole dle druhé.
Zkuste mi poradit ještě “po lopatě”:slight_smile:

Ahoj Technick, asi sa skor bude hodit mensie skolenie:) Tiez som nemal o tychto veciach ani paru, ked ma ista dobra dusa odkazala <a href=“http://www.jikos.cz/simonek/html/“target=”_blank”>sem. Lahko napisany uvod do HTML jazyka, najdes tam potrebne minimum.

Moc nechapu, proc chces vyuzit obe nabizene moznosti. Jestli ti jde o to, aby v listingu cache byly videt oba obrazky, v editaci listingu dej do long description tento kod:

<img src=“ImageShack - Best place for all of your image hosting and image sharing needs”>

<img src=“http://img.geocaching.com/cache/cd53c7fc-5103-4e0a-b62f-0cdca389ebad.jpg”>

Cache je poblíž volne prístupné chátrající rozhledny Neštetická hora. Doporucuji prístup od Neštetic po žluté turistické znacce. Rozhledna má pouze provizorní “zábradlí” z pletiva, tak budte opatrní pri návšteve s detmi.

A ten prvni obrazek je priserne veliky, nevim o nikom normalnim, kdo by mel zobrazovaci plochu 2048x1600px.

Díky moc za rady už se mi to povedlo.
Vůbec jsem netušil že nějaký html existuje a změnit velikost obrázku ,jaký je na to vhodný program?
Zde je výsledek GCYC4F Nesteticka hora (Traditional Cache) in Středočeský kraj, Czechia created by marfi 70
(netušil jsem ,že díky geocachingu nejen poznám mnoho hezkých míst,ale že se díky tomu zdokonaluje moje znalost práce na PC, tak to nemá chybu:-))

Zdarma: malování ve windows, the Gimp, Paint.NET, IrfanView

Za love: Photoshop

Groundspeak uvádí jako maximální šířku obrázku 600 pixelů, vše ostatní by měl upravit. Podle mě jsou tak velké obrázky často zbytečné, jenom to zvyšuje traffic (zkuste si přes GPRS otevřít takový listing v mobilu…) Já používám všude šířku maximálně 351 pixelů, o přehlednosti takových obrázků se můžeš přesvědčit např. na mých stránkách www.klicnik.org (nejlépe ve fotoblogu).

Jako spolehlivé řešení se nabízí i Zoner Photo Studio, 30 dní zkušební verze většinou stačí pro úpravu několika obrázků.

Doporučuji gimp.

Gimp je dobrý, ale má poněkud “nezvyklé” ovládání. Pro jednoduchou a občasnou úpravu stačí nakonec i Irfanview. Osobně teď používám Paint.NET, ovládání je podobné Photoshopu, v češtině a je zdarma.

Mimochodem - a u toho digitálního foťáku jsi neměl žádný soft na úpravu fotek?

To je pravda, ze začátku jsem dost zápolil s ovládáním práce s průhledností a s vrstvama, ale to je vždycky jenom otázka času než člověk pochopí jiný systém než na jaký byl zvyklý.

Nevím jaké zkušenosti se softem dodávaným s foťákama a skenerama mají ostatní, ale podle mých zkušeností je čím dál tím horší. Kdysi k černobílému ručnímu skeneru jsem dostal iPhoto Deluxe a ten byl dost dobrý; bohužel tenkrát ještě neuměl jpg, jinak bych ho možná používal doteď. To co jsem pak dostal ke normálnímu skeneru bylo už znatelně horší; podobně soft k C1 například zobrazoval o snímcích víc informací a uměl slepování dvourozměrných panoramat, zatímco soft k C725 to neumí.

JPEG ReSizer

Na jednotlive i davkove zmensovani pouzivam stale “Photoresizer” http://www.geocaching.cz/Vlakno.aspx?id=7281#7281, jine upravy delavam v ACDsee.

Dík za tohle vlákno! Zvládla jsem to i já, naprostý laik a neznalec těchto věcí…

Na běžné úpravy obrázků doporučuji IrfanView. Jednoduchý program se základními funkcemi, navíc zdarma.
Na úpravy HTML asi obyčejný notepad a pár základních příkazů kolem formátování textu a obrázků.
Nic víc není třeba…