log typu Discovered It

Ahoj,
chtěl bych se zde zeptat na vaše názory či postupy, kdy a jak často si logujete "Discovered It" u travelbugů a geocoinů.

  • logujete úplně vše, co spatříte na vlastní oči? Třeba u kamaráda, na srazu atd? Chcete mít zalogovaných co nejvíce trackables?

  • já vidím smysl například tehdy, když najdeme v keši TB/GS s kamarádem při společném odlovu a zalogovat vyzvednutí může jen jeden… V takovém případě chápu motivaci zanechat i svoji stopu v logu… a zároveň si k předmětu takto zanechat vazbu, abych se mohl v budoucnu podívat jak cestuje atd…

  • nebo jsem nedávno našel keš, kde byly dva předměty - coin a TB. Vzal jsem coin, ale TB jsem tam nechal dalšímu hledačovi. Tento TB jsem objevil, prohlédl, ale nepřemístil, zaloguju sio ho jako Discovered. Nějak mě zatím uniká smysl, proč zapsat log na předmět, který me třeba někoho ukáže doma…

Discoveruji hlavne GC, ktere u nekoho vidim, s nekym najdu v kesi, najdu ho v uz jednou nalezene kesi, pripadne nemohu-li ho z te kese odnest.

Pokud najdu v kesi vice trackables, odnesu si treba jen jeden a zbytek discoveruji, jako zprava majiteli, ze jeste zijou :slight_smile:

Z pohledu majitele nějakého trackable je jistě dobrá každá zpráva o tom, že je předmět na světě. Takže i discovered je v pohodě. Ale uvítám spíš, když ho kačer z keše vyzvedne a brzo zase někam vloží, než když ho jen discoveruje.

Ano z hlediska majitele bych byl taky radsi, kdyby ho nekdo poponesl. Ale prijde mi blbe, kdyz najdu kes, kde je treba TB a GC, tak oboje odnest, to radsi vemu jedno a to druhe discoveruji.

Pokud je to keš, kde se otočí alespoň jeden člověk denně, tak tam ten druhý a další TB/GC klidně nechám, ale jinak je beru všechny. Ať rychle cestují.

Me taky unika smysl objevovani minci po desitkach na eventech ale lidi jsou ruzni a ruzny konicky maj;)

vsak neboj, v db je to ulozeno s patricnym atributem.
a az to jednou GS rozsekne a nebude davat za Retrieve stejnej bod jako za Discovered, budou vsichni ti sberaci plakat :smiley:

bozi mlyny melou pomalu…

Víceméně.

Jak stojí napsáno na jednom coinu:

It is about the icons ;)B)

Tak nějak to děláme i u nás :slight_smile:

Ono jde taky o to, že řadu TB nebo GC v keškách ani nenajdeš, ale majitel je vozí sebou jen na eventy. Kromě jiného event je srovnatelný s jinou "keškou" a tudíž se přihodí to, že tam na nějaké ty TB/GC narazíš jako v krabičce. Osobně nevidím nic špatného na tom, když někdo kromě sbírání krabiček sbírá taky GC/TB a chce jich mít na svém seznamu "nálezů" co nejvíce.