No drtivá většina zipáků na který narazím já ,je většinou roztrhaných ,propíchaných tužkou a většinou jdou už jen stěží zapnout.Ale smysl určitě maj.Když do kešky zateče určitě aspoň trochu před vodou ochrání a většinou s logbookem tam bejvá i tužka takže je jasný že asi není určená na trade.
Taky narazím pokaždé na roztrhaný, ale nikdo zatím nevymyslel lepší řešení. I v kvalitních lock and lock krabkách bývá občas vlhko a potom to ochránit může. Vytvářím vlastní kešku a tam udělám ve vodotěsném obalu ještě pidi lock and lock krabku na logbook, v takovém případě opravdu igelit dávat nebudu.
Osobně proti nim nic nemám. Nějaký plastový pytlík, až už zip nebo ne, chrání logbook také třeba před rozpatlanými bonbóny. Dále když vkládám trackable, tak ho vždy přiložím do pytlíku k logbooku, aby nezapadl mezi věci pro trade.