Logy

Zdravím,
dají se nějak stáhnout všechny logy pro konkrétní keš v GSAKu?
Vrátil jsem se z dovčy a koukám, že mám u některých díry :frowning: Kolik logů dozadu bere PQ?

Jarda

V pQ je 5 posledních (+ vlastní).

Je na to lék: http://gsak.net/board/index.php?showtopic=5009&st=0&#entry28575

5 posledních je dost málo :frowning: Když se od posledního PQ zaloguje víc lidí jak 5, tak nestáhnu všechny logy … ?

Ten lék je dobrý, ale pouštět to na celou DB … :o

Nachápu. Ty to chceš pouštět na celou db? Proč?
Anebo sis to špatně přečetl? funguje to jen na právě označenou kešku. Ba naopak je to záměrně uděláno tak, aby to nešlo použít hromadně kvůli možnému banování IP adresy po použití neopatrným uživatelem.

Pochopil jsem dobře. Já to myslel zrovna tak, že pouštět to na celou DB by byl pěkný frmol, kdy i bez banu by GSAK běžel snad i týden :smiley:

To víc mě vadí těch 5 posledních logů. Což u hodně navštěvovaných kešek to může dělat pravidelně díry v logách v DB. Zjistil jsem to, když jsem si udělal PQ pro celou republiku podle Wiki. Pak nemůžu dostávat PQ tak často … :frowning:

A na co by Ti byly uplne vsechny logy? Kdyz to vezmu do extremu - k cemu by Ti byl pul roku stary log u kesky, ktera byla mezitim trikrat posunuta?

Význam to má maximálně u vlastních založených cachí, např. kvůli použití makra pro generování statistik tvých cachí (návštěvnost, seznam nálezců dle počtu nálezů - nyní už součástí FindStatGen). Jelikož má každý max. řádově desítky vlastních cachí, není to snad taková katastrofa si to makro AddLogs na těch založených pustit. Na ostatních to NEMÁ smysl, to by byl za chvíli GSAK zahlcen logy a šíleně by zpomalil. Naopak je vhodné někdy logy odmazat funkcí Purge logs - výrazně to zrychlí náběh i vlastní běh GSAK, jak psal už marekl v jiném vlákně.