Loveni kesky s TomTom 910 ...

Zdravim vas, dnes jsem odvazel svou babicku, a tak jsem si rekl ze cestou zpet odlovim nejakou kesku. A kdyz jsem zahajil lov, zjistil jsem, ze jedina GPS kterou mam sebou, je TomTom 910 co mam v aute.

Zacal jsem tedy lovit s ni. Panove, to byla ale tragedie .)

Souradnice se aktualizovali jen asi kazdych 5 minut, vcetne strelky kompasu a vzdalenosti na nem. Pritom signal byl skvely a pocet satelitu dostatecny.

Cim to ? Je 910 naprosto nevhodna pro Geocachig alespon jako nouzovka pro tyto pripady (podle mne po dnesku tedy ANO :slight_smile: ) a nebo sem udelal nekde chybu ?

Taky bych se chtěl zeptat, jestli se gps Tomtom hodí pro geocaching, protože jsem měl podobné problémy, jako třeba že mě to pouze hodí na nejbližší cestu, dál potom musím hledat podle polohy kde právě jsu. A na aktualizaci polohy je nejlepší si zaběhat, takhle se to trochu rozhýbe :wink:

To Dlazdic: No to neni pravda, kompas pracuje i mimo silnici, a kdyz si das informaci o satelitech mas tam i presnou polohu v cislech. ale aktualizuje se to podle nejakyho neznamyho algoritmu.

TomTom 910 je silnicni navigace, pravdepodobne tam bude zapla staticka navigace.

Ten algoritmus je zcela jednoduchy - SirfStar (coz je GPS prijimac) prestava aktualizovat aktualizovat polohu poklesne-li rychlost pohybu pod 1.2 m/s a opet zacina pri rychlosti 1.4 m/s nebo pri zmene polohy o vice nez 200m. Tomu se rika staticky mod navigace a pouziva se hlavne u automobilovych navigaci aby mapa treba na krizovatce pri stani na cervenou neposkakovala. Z toho vyplyva, ze pokud pri hledani kese nebudes behat, aktualizace polohy se nedockas.

Aaaaaaaha. Diky za odpoved, presne takto to probihalo :slight_smile: nakonec sem se nedockal :slight_smile:

Pro kešing s TomTomem by se mohl hodit prográmek Offroad Navigator. Psal jsem o něm tady.
Se zapnutou statickou navigací ale nic neudělá.

Ja sam TomTom neznam, ale jestli je nejaka moznost se dostat do Windows, pak lze statickou navigaci vypnout pomoci utilitky SirfTech. Pokud se ale do Windows nedostanes, pak Ti neporadim.

Tuším jsem někde četl, že v tomtomech nejsou windowsy, snad nějakej linux… Jestli to je pravda netuším nemám to jak ověřit.

TomTom ma linux ale diky csem za info a pomoc.
Priste bud nezapomenu Garmina a nebo budu behat rychleji nez 1.4 m/s :smiley:

S TomTom 910 se hledat da docela dobre. Musis si ale stahnout a nainstalovat program Offroad Navigator - viz prispevek Marka vyse.
V Offroad navigatoru je moznost vypnout statickou navigaci, takze mas presny udaj o poloze aktualizovan bez ohledu na pohyb. Offroad Navigator te pomoci sipky a vzdalenosti dokaze presne navest na souradnice. Souradnice kese si uloz do oblibenych, zapni offroad navigator a zvol si navigovat k oblibene polozce. Dej si ale pozor, Tomtom nekdy prepocita souradnice tak, ze je nalepi na nejblizsi jemu znamou cestu, takze je vhodne overit, ze souradnice nactene z oblibene polozky stale odpovidaji souradnicim kese.
Vlevo nahore ale aktualni souradnice jsou presne, takze podle nich kes spolehlive najdes. :o)
Naposled jsem takto hledal [cache]GC1047A[/cache]. A nasel.:slight_smile: