Magellan - MobileMapper 6

Zdá se, že se co nejdříve objeví zajímavá hračka pro příznivce Magellanu :wink:
A možná nejenom pro ně.
http://pro.magellangps.com/en/products/product.asp?PRODID=1293

uz i ostatni modely jsou super bohuzel mapy jsou horsi a dost drahe …

Už ho někdo máte?
Ten displej ale nějak podcenili :wink:

No ma to WM6, tak do toho pujde i oziexplorer :p. Ale jako PDAcko, ktery zere dve tuzkovky, je vodeodolne a ma dalsi pekne ficurky je to bomba. (Jen si nedovedu predstavit tu cenu. Ta bude asi mimo me.)

zas tak desivy to není, uz jsem to psal v puvodnim vlakne o mm: 17500,- vcetne cr a sr turistickych shocart 1:50000.

Zdá se, že založení nového fóra nesoucí jméno Magellan (stejně jako má Garmin) je otázka několika dnů :slight_smile:
Oziexplorer chodit bude, takže dojdou k opětovnému zhodnocení všechny ty zásoby map na rapidsharech apod.
Někde venku jsem už viděl cenu 750 dolarů (někde sice i dolarů 1000).

A proc si nekoupit Tritona?cena o hodne levnejsi a nenasel jsem nic co by hovorilo pro MobileMapper…

takova drobonka a nepodstatna věc: mapy :wink:

mapy jsou, staci jen hledat…treba u zastoupeni Magellana v CR..
a co se tyka toho MobileMapperu, ne nadarmo jej ma Magellan sekci Professional…

No s mapami pro Magellan se dá udělat leccos, ale těžko se dá popřít, že mapová základna (jednodušše koupitelná/stažitelná a bez úprav nahratelná do přístroje bez různých kliček) je v měřítcích východní Evropy a dalších podobných lokalit bohužel stále mnohem menší než u Garminu… a to říkám jako Magellanista, co momentálně v Meridian Platinum má nahranou normální Garmninní mapu.
Rastrové mapy se dají sehnat pro hodně zemí, i těch exotičtějších.
Nová Magellanní mapa pro ČR by mě docela zajímala, ale bohužel stále nevím o nikom, kdo ji má, používá a mohl by srovnat třeba s TOPO Czech od Garminu… to by ale bylo na nové vlákno.

no jestli mas na mysli tu oficialni ceskou za 4 litry, tak tu jeste nikdo nikdy nevidel a dokonce ji odmitli pujcit k testovani :slight_smile: tak jak asi muze vypadat? fakt by me zajimalo srovnani s garmini topo czech.

a i jinak je to s mapama magellan na vychod od nemeckych hranic bida. nadsenci tvorici mapy a prevadejici garmini to nezachrani. triton by byla další skvela volba k rozhodovani co koupit - ale takhle je to spatny.

mm mi aspon při nejhorsim umozni udelat si rastrove vlastni mapy. a to i takovych destinaci, ktere vektorove mapy ignoruji.

Ja osobne mam rad klasickou outdoorovou gpsku, ale zhruba tretina lidi kesuje s pdackem a řekl bych, ze po takovemhle outdoorovem pda, co vyresi tri nejpalcivejsi problemy - odolnost, vodu a baterky dost z nich touzi.

no třeba s magellan pochlapi další krok bude poradna vektorova mapa. :slight_smile:

ale spis to zatím vypada na jednoduche rychle spojeni s shocart - my mame pristroj, vy mapu, dame to dohromady :wink:

Ja osobne mam rad klasickou outdoorovou gpsku, ale zhruba tretina lidi kesuje s pdackem a řekl bych, ze po takovemhle outdoorovem pda, co vyresi tri nejpalcivejsi problemy - odolnost, vodu a baterky dost z nich touzi.

MM neni pda, ale Triton prevlecenej do cernyho :slight_smile: a za cenu 15 klacku bez DPH je to trochu moc.Nejvyssi model Tritona stoji 500 dolacu coz je dost velkej rozdil.Triton se na strankach geoobchodu ani nenabizi, takze je to dalsi z kroku Magellanu, kterej nechapu-i jako Magellanista :o:D:D

Jsou různé geoobchody :wink:
http://eshop.geoobchod.cz/gps-magellan/C-156/

no kdyz ma něco wm, muzou se do toho cpat aplikace a tuka se na to perkem, tak ja tomu rikam pda :wink:

není rozdil mezi tritonem a mm prave v tech wm a rastrovych mapach?

Predem se omlouvam za mozna stupidni otazku. V oblasti navigace s PDA, mobily a rastrovymi mapami nemam zadnou zkusenost. Nesla by do tohoto jiste vynikajiciho pristroje nainstalovat aplikace Garmin mobile XT? Pak by asi slo vyuzit vsechny vektorové mapy od Garminu a to by byl opravdu velky skok kupredu. Perfektni, odolna masinka od Magellanu se spoustou bajecnych funkci a velky vyber kvalitnich routovatelnych vektorovych map od Garminu. Pokud by tady takova moznost byla, tak je ze mne hned magellanista. Magellan ma v soucasnosti mnohem lepsi hardware nez Garmin, jejich nevyhodou je, ze dost zaspali v mapach.:frowning:

:o beru zpet, nedavno tam jeste nebyl :slight_smile:
ale za tech cca 18 klacku bych si ho teda nekoupil.Leda dovezt ze Spokojenych statu za 500 dolacu…mozna se najde nejakej dovozce :smiley: kterej snizi cenu, tak jako to bylo na zacatku s Coloradem?
na http://www.tritonforum.com/ je dost informaci ohledne Tritona

hehe, tak to je fakt zajimavy napad :slight_smile:
jen tezko rict, jestli garmini program bude chtit komunikovat s magellani gps. (garmin se to snazi u xt nejak osefovavat, aby to nekomunikovalo s kteroukoliv gps. ale tipuju, ze to asi nebude neprekonatelny problem ;)) a potom uz jen nevim, jake naroky ma xt, jestli by to mm teoreticky zvladal.

No to je super.:slight_smile: Tak to neni uplna blbost. MM ma modul sirfIII, system WinM, tak by to urcite slo nejak upravit aby to slapalo, kdyz to zvladne obycejny mobil. Budeme muset pockat az to nekdo otestuje. Pak by byl tenhle novy Magellan asi uplne bez kokurence. Mapy vektorove se vsemi vyhodami a kde nebudou dostupne nebo budou mit male rozliseni by nastoupily rastrove mapy se svymi prednostmi. Treba meritko statnich map, ktere jsme kdysi pouzivali pro geologicke mapovani bylo tusim 1:5000. To uz je slusna mapa.:smiley:

jen je to vsechno za predpokladu, ze je pravda co pisou u popisu - "do mm dostanete libovolnou wm aplikaci" :). no jsem sam zvedavy, co se z toho vyklube :stuck_out_tongue:

Je to vyzkoušeno, MM6 šlape s Garmin mobile XT jako hodinky. Vyzkoušen Atlas 7 a Topo.

Ogar ze Zlina