Makro FindStatGen pro GSAK

Taky používáte toto skvělé makro? Působivá grafická prezentace, nepotřebuji PM... Jedině mapa z http://www.itsnotaboutthenumbers.com/ vypadá lépe. Má hranice a barevné odlišení zemí podle počtu nálezů.

Pár postřehů: PM nemám a tak jsem GSAK nakrmil mými pár kešemi souborem ze Skrýšotlače přežvýknutým GPSBabelem a doplněním některých údajů do GSAKu - mým datumem logu a pro pořadí zalogování jsem použil Usort. Chová se ale pro mne trochu nesrozumitelně ve dvou případech. Výstup Milestones závisí na aktuálním setřídění databáze před spuštěním makra. Musím mít setříděný sloupec Found be me a to tak aby nahoře byl 1. nález a dole poslední. Jinak je to pomíchané a interval vyjde klidně záporný [*-)]. Nad kódem v makru jsem nebádal, ale předpokládal bych, že si to třídění podle data nálezu provede samo. A druhá bota - Finds by Owner jako 100% vlastník keší se mi objeví Saman. Ne že bych mu to nepřál, ale v mém případě je vlastníkem pouze jedné keše Minotaur - The GPS drawing cache a chudák Chmelda, který má 4 kešky z mých nálezů je pro toto makro v nemilosti. Jaké máte zkušenosti? Nebo mám někde v databázi chybu?

Makro znám a používám už dávno [;)]

ad problémy: vyplývají z toho, že nejsi PM a že tedy asi nemáš v databázi veškeré informace. Makro předpokládá platné GPX z GC.COM, nejlépe MyFinds (seznam nalezených keší)

  1. Milestones - standardně se třídí automaticky podle Log ID, generovaného na GC.COM. Vyžaduje to ale logování v přesném poředí nálezů, jinak to může být podle skutečného pořadí logování zpřeházené. Jak oalternativa je tam právě to počítání podle právě platného setřídění (například USortu). Pokud použiješ tohle a zároveň to setřídíš nějak “nesmyslně”, tak ti to seřadí samozřejmě špatně

  2. Finds by Owner - opět GPX z GC.COM obsahuje owner_id - unikátní číslo ownera, podle kterého se to pak počítá. Pokud je v databázi nemáš, asi se to magicky všechno přiřadí Šamanovi [:D]

[quote] PaBa: Makro znám a používám už dávno [;)]

ad problémy: vyplývají z toho, že nejsi PM a že tedy asi nemáš v databázi veškeré informace. Makro předpokládá platné GPX z GC.COM, nejlépe MyFinds (seznam nalezených keší)

  1. Milestones - standardně se třídí automaticky podle Log ID, generovaného na GC.COM. Vyžaduje to ale logování v přesném poředí nálezů, jinak to může být podle skutečného pořadí logování zpřeházené. Jak oalternativa je tam právě to počítání podle právě platného setřídění (například USortu). Pokud použiješ tohle a zároveň to setřídíš nějak “nesmyslně”, tak ti to seřadí samozřejmě špatně

  2. Finds by Owner - opět GPX z GC.COM obsahuje owner_id - unikátní číslo ownera, podle kterého se to pak počítá. Pokud je v databázi nemáš, asi se to magicky všechno přiřadí Šamanovi [:D]
    [/quote]

1) Log ID teda při Edit Current Waypoint nevidím, asi je někde skryto, ale to nevadí, nastavím si třídění správně před spuštěním makra.

2) Owner ID vidím a mám ho prázdné. Takže buď si zaplatím PM anebo mi ho vlastníci keší, které jsem nalezl budou muset poslat ... Za nějaké to [B] samozřejmě!

Tvoje ID je: 775331.

Jak jsem na to přišel? Teda pokud jsi moravan taky na GC... [;)]

Stáhnul jsem si gpx pro kešku, kterou jsi našel, konkrétně Baska. Jsem PM a teď  nevím jestli mohou stáhnout kromě loc i gpx také nonPM?

Pak jsem si to gpx otevřel v Notepadu a našel moravana, hned vedle nicku je ID. 

Mám pocit, že GPX je ke stažení i z listingu jen pro PM. Z toho pravděpodobně plyne, že kačeři bez PM mají s některými statistikami smůlu.

Ano, odhalil jsi mne správně. Svoje ID jsem si zjistil podle návodu v GSAKu trochu složitým způsobem přihlášením do fóra, odesláním testovací zprávy... Cizí ale nezjistím.

[quote] abakus: Mám pocit, že GPX je ke stažení i z listingu jen pro PM. Z toho pravděpodobně plyne, že kačeři bez PM mají s některými statistikami smůlu. [/quote]

Tak tak [:'(]  já si ztáhnu pouze LOC. A v tom GPX ze skrýšotlače to není. Maximálně mohu napsat tvůrcům makra, jestli by v případě že není Owner ID nešlo brát Owner Name, které se pak stejně zobrazuje.

 Ještě jeden dotaz, s pomocí PQ jde asi stáhnout svůj vlastní log? Já ho neztáhnu, ale mohu ho do GSAKu vložit ručně. V jaké proměnné je uložen? A do jakého pole bych ho měl ručně uložit já? Do Notes?

Díky všem za rady [:)]

 

Po chvíli bádání jsem přišel na to [I] , že do pole Owner ID, na které jako nePM uživatel nemám nárok, mohu napsat cokoli. Třeba číslo, nebo jméno vlastníka. Makro pak prochází všechny záznamy, hledá ty stejné a výsledkem je správná statistika.

Truchu mě ale rozzlobil Hurvínek. Ne kvůli svým keškám, ty jsou hezké, ale má na GC login s dlouhým í a v grafu to pak vypadá takto:

hurv&#237 0 0 %
 
nek

Jméno se bere z Owner Name, na které se v GSAKu přímo nedostanu. Naštěstí GSAK používá starou dobrou databází s DBF soubory, takže není problém to nějakým DBF editorem opravit. [;)]

Na Ownera se dostaneš přes makra, můžš například vyhodit diakritiku u všech Ownerů či jmen keší, jsou to proměnné $d_Name a $d_Ownername

To mě nenapadlo, já zatím těch maker moc nemám a tedy ani neznám.

Mužu se zeptat, proč makro AddLogs již nestahne ID owneru automaticky, ale na chvilku se zasekne a poté jej žádá doplnit manuálně ?

a je nějaký způsob, jak rychle získat ID ownera, kterého chci, z jeho profilu ? Bo AddLogs makro mi vždy s požadavkem na ID otevře profil hledaného…

ÏD ownera z jeho profilu ziskas napr. tak, ze najedes mysi na odkaz "See the forum posts for this user" v horni casti - pak se staci podivat dolu na stavovy radek , kam ten odkaz ukazuje (nebo dat na odkazu Vlastnosti) - odkaz konci ve tvaru &mid=cislo, kde cislo je prave ownerID daneho cachera (zpravidla sesti ci sedmimistne)

Já mám AddLogs z 20.července a funguje stále stejně (automaticky), takže jedinou změnu, kterou jsem zaznamenal je to, že makro Placed Stats už je integrované v makru Find Stats, které stojí za to aktualizovat.

(mám GSAK 7.1.2.15 a FindStats 3.0.26.B2, svoji verzi AddLogs přikládám, kdybys ji chtěl)

Hlavne by meli udelat verzi Addlogs takovou, aby sla spustil jen 1x a provedla se pro vsechny zasazene cache. Ja se svymi (nyni 35) zasazenymi a mnozi dalsi by to pak pustili jen 1x, a ne pocet zasazenych krat…

Mitáku. Kde bereš ty nejnovější verze, já furt nějak zaostávám. :frowning: GSAK v7.1.1.32, FindStatGen3 V3.0.24 Beta 2

Na oficiálních stránkách GSAKu ve fóru. Kde jinde.

Zrovna teď na
http://gsak.net/board/index.php?s=6f0c2603f20767a883ddf6b987f25b31&showtopic=5871
http://gsak.net/board/index.php?showtopic=5872&st=200
ale to se čas od času mění.

Vsimli jste si, ze posledni verze skrysotlace nyni umi pres funkci Kesky/Hledat na gc.com/Podle uzivatele exportovat PQ se vsemi logy na vlastnich cachich, takze uz neni potreba spoustet makro AddLogs rucne pro vsechny zalozene cache?

Nekteri budou mozna namitat, ze je to zakazany robot, ale makro AddLogs je podle me taky robot a jestli spustim 6x robota na 1 cache, nebo 1x robota na 6 cachi je podle me jedno.

Stejně nechápu jak to, že skrysotlac běží a GG ne.:@

Po tom nebadej a bud rad, ze to tak je;)
Myslim ze to ma co docineni s tim, ze SS naprogramovali Slovaci a GG Cesi.

:smiley: Tak to snad ne… nebo jo?