Ahoj,
máte někdo nějakou free mapu Rumunska, příp. odkaz? Nevím jestli něco takového existuje. Např. free Bulharsko jsem nalezl ve velice dobré kvalitě.
Ahoj,
máte někdo nějakou free mapu Rumunska, příp. odkaz? Nevím jestli něco takového existuje. Např. free Bulharsko jsem nalezl ve velice dobré kvalitě.
Zdravím. V starém fóru jsem se na to samé ptal a i nějaké odkazy byly, ale nevyužil jsem to. Hlavně díky ještě mé neznalosti gps. Bohužel už si je nepamatuji. Ale zajímá mě to bulharsko. Mohl bych poprosit o nějaký ten odkaz? Díky
Odkaz na web http://www.topomaps.info/ a přímý link na download http://topomaps.index.bg/BGTopoMapsSetup2.12.exe - jedná se o instalátor 26MB, instaloval jsem do MapSource, do GPSky jsem zatím nepřenášel. Kvalita co se týká podrobností - díval jsem se na hory - Rila, Pirin a taky pobřeží - je výborná. [:)] Nevíš, dostanu se ještě nějak na to staré forum?
[quote] moravan: Nevíš, dostanu se ještě nějak na to staré forum? [/quote]
Hledat jde pres google ("hledany vyraz" site:geocaching.cz) Nenajde to ale vse a v tom pripade ti bohuzel nezbyde nez rucne listovat... to muzes klidne i na novem foru, kam byly stare prispevky importovany. Musis ale myslim po kliku na tlacitko "dalsi nastaveni" v kazde sekci dat zobrazit vse.
Ahoj, zkus to tady: http://mapcenter.cgpsmapper.com/catalogue.php?country=184 Rumunsko nemám ověřené, ale Ukrajina nebo Tatry byly překvapivě v poho. Hodně zdaru na Cestě.
Díky moc za odkazy, vyzkouším. Rumunsko bude aktuální až v létě, ale nechci to nechávat na poslední chvíli. A doufám, že i nějaká keška bude [;)]
Mám dve road verze rumunska - jedna je slušná, ale města a obce jsou jen jako body . Druhá je nepřesná, ale obce má jako polygon… Pokoušel jsem se je obě vykostit a udělat jednu pěknou jako za starých časů pro Magellan , ale nějak na XP již mi nejde nainstalovat MMOGRP, což na starých Win 2000 šlo… Ach, jo… Neřešil jste to někdo?
Ahoj, já používám MMOffice na XPčkách od samého začátku, a bez problémů. Je to verze 1.0, MMOmain.grp v ní má velikost 1802240 bajtů. V čem přesně spočívá ten problém s instalací?
Nedaří se mi dostat z MMO na MMOGRP. Spadne mi to rovnou na ladění do Visual Studia.
Když exportuji mapu jen z MMO tak při načítání výsledného img v MMO dostanu toto:
Loading data from file ‘D:\Program Files\MobileMapper Office\Export\Images\RoadCity.img’…
WARNING: Unknown file type.
ERROR: loading has terminated.
1 warning(s).
Load time is 0.00 s.
Kontrolní otázka: D:\Program Files\MobileMapper Office\Export\Images\RoadCity.img je soubor z MapCenteru? Pak to nemůže fungovat, to je garminí .img, zcela nekompatibilní s Magellanem.
Hrouda
Nene, ihned po vytvoření img tento soubor nejde otevřít MMO.
Nerozumím. MMO přece neumí otevřít .IMG soubor, to je exportovaná binární verze pro GPS. Nebo se nějak radikálně mýlím?
Možná bych měl začít od začátku:
1) máš GPS Magellan?
2) tahle mapa
ti nestačí? Kromě základní mapy jsou tam i horské tracky a waypointy z alpinet.org.
3) budu mít novou verzi, právě na ní pracuju…
1) již mám GARMINA
2) tento odkaz je OK, jenže má špatně polygony obcí (občas jen bod místo městečka...). další mapa, má polygony dobré ale zase odfláknuté silnice ze zdroje http://corsar.avtostop.ru/gps/country_maps/index.html
3) pokud by jsi mohl poskytnout ještě před konverzí do Magellana, byl bych vděčný
K bodu 2. obě mapy jsem vykostil na shp a pak rozdělil do dbf dle typů. Složil jsem "to nejlepší" pospolu v MMO ale problém mám při tvorbě vlastní img (pro Garmin). Pokud si dobře pamatuji, pak tento img se transformoval pro Magellana - ale to je již pro má historie
Ja by som pre zmenu pomerne rychlo potreboval mapu pohoria Rodna v Rumunsku. Nemate nejaky tip, kde by som ju mohol zohnat? Diky moc.
Jo, taky se propojim, na leto potrebuju mapu rumunska pohori fagaras, popripade nemate nekdo natrackovanou nejakou cestu? Je to docela turisticky vdecne pohori, takze snad uz tam nekdo z vas byl… Diky
Vystavím vám někam mapu, podle které tam chodím. Je zkombinovaná z map z mapcenteru (ty nejsou špatné), a waypointů a tracků z www.alpinet.org.
No já mám naskenovaný rumunský vojenský topo 1:100 000 z přelomu 80. a 90. let. Celou zemi - je to asi 180 mapových listů (tj. asi jedno CD). Nejsou k tomu georeference do Ozi. Mapy Rodny Fagarase a dalsich zakladnich pohori jsou k dispozici na mapovym archivu ČVUT.
Kdybych směl prosit… pakliže to ovšem neplatilo soukromě. Taky bych takovou rád - a možná i s nějakou oblíbenou trasou. Ať vím, kudy chodí “ti druzí” ![]()
Většinu map na jednotlivá pohoří doporučím získat tady: http://mapy.mk.cvut.cz/ s nimi nebo podobnými jsme se v Rumunsku nikdy zatím neztratili. Jinak na Fagarasi (na Rodne jsem nikdy nebyl) je hrebenovka víceméně daná (obvyklé bývá ji jít ze západu na východ). Já z ní teda mám osobně projitý jenom kus v okolí Bilea Lac a Lacu Capra ale je to tam moc nádherný.
Ale s keškama je to v Rumunsku hodně mizerný. Málo, malinko jich je. Já sám jsem tam zatím dal pouze tři.
A kde se, prosím Tě, dají sehnat ty vojenské mapy?