Ahoj, mam takovy mensi problem v Mapsourcu a nemam ted cas to sam dopodrobna zkoumat nebo hledat na netu, proto prosim nekoho, kdo to ma zmakle, o pomoc.
Naklikal jsem si v mapsourcu v pocitaci trasu a potrebuju z ni udelat vyskovy profil. Mapu mam TOPO50 v2 a Mapsource verzi 6.10.2. Mapsource ale neokotoval body tracku nadmorskou vyskou a tak na tlacitko Show profile nejde kliknout. Je to vubec timhle zpusobem mozne udelat? Nebo jen nekde delam chybu? Popripade prosim poradte jiny postup nebo program, ve kterem by to slo.
V Ozim by to jít mohlo, ale nepoužívám jej takto tak nevím jistě. Soubory *.hgt už myslím stáhnout nejdou, místo nich je novější verze SRTM dat, ta ale možná zase nepasuje do Oziho, je v jiném formátu (GEOTIFF a ARCINFO ASCII). Je to třeba zkusit. Ale brzy prý bude zase další verze SRTM dat.
Nejaka data uz se mi tam dostat povedlo, ale vysky moc nesedely. Asi si to s tim chce trosku pohrat a to uz asi pred odjezdem nestihnu. Casem se to ale urcite bude hodit. Diky.
Vysky by mely sedet. HGT soubory muzes stahnout z ftp://e0srp01u.ecs.nasa.gov/srtm/version2/SRTM3/Eurasia/. Ja je pouzivam primo v GPSce, a rozdil oproti vysce zjistene ze satelitu neni nijak velky. Tzn. jestli ti OZI ukazuje uplne nesmyslne hodnoty, je asi chyba nekde jinde (netusim kde :((().
Kazdopadne jsem presne tyhle HGT soubory kdysi zkousel pouzivat i v Ozi3D, a fungovalo to skvele.
Můžu potvrdit, výše zmiňovaná výšková data stáhnout, rozbalit někam na disk a poté v Ozim zatrhnout používání výškových dat. V kombinaci s Ozi 3d funguje parádně. Jenom pozor… výšková data jsou v rozlišení CCA 90x90 metů a podle toho profil vypadá. ( Lehce zaokrouhluje)
To že to nesedí, tak možná proto, že používá GTOPO30 místo SRTM3, tzn. data s 10x menší přesností.
Z uvedené adresy to už jak jsem psal, stáhnout nejde, chce to nějaké heslo. Tato data byla nahrazena opravenou verzí 2, která bude v brzké době nahrazena verzí 3, teda ta už existuje, ale ještě není online. Nebo někdo ví, jak tu původní verzi stáhnout? Osobně mne to tak nezajímá, mám staženou celou Evropu s přilehlými oblastmi, ale pro ostatní.
To je FAKT divný :-o. Když jsem sem ten odkaz dával, schválně jsem na to FTP ještě vlezl, a zkusil si náhodně nějaký menší soubor stáhnout (tuším že N52E018 nebo “blízké okolí”). Bez problémů.
Ale je to FTP server, a může na něm být třeba nějaké omezení max. počtu současně stahujících uživatelů. Nebo je to nějaké divné chování MSIE. Doporučuju zkusit to stáhnout pomocí nějakého normálního FTP klienta, a ne přes MSIE – ten se na některých FTP serverech opravdu chová chaoticky.
Tak tak, pouzil jsem prvni data, na ktera jsem narazil a opravdu to byly GTOPO30. Za hodku jedu bohuzel pryc a mirne nestiham, takze jsem si s tim nemohl poradne pohrat a stahnout neco lepsiho. Vypada to ale velice nadejne, takze vsem moc dekuju za rady a az zas dorazim domu, tak poradne vyzkousim, co to umi.