Chodím po keškách s 60Cx-kou a na internet se připojuji přes CDMA modem (O2) do NB. Budu muset kupovat nový mobil. Co mám koupit, abych nemusel sebou tahat po lese NB a mohl si (jen nouzově) přečíst listing. Šlo by to třeba s využitím CDMA modemu s drátem do mobilu? Nerad bych krmil dalšího žraloka (třeba Internet mobil).
Nerad bych kecal, ale řekl bych, že jakýkoli CDMA modem s mobilem nepropojíš… Na druhou stranu jako nouzovka stačí jakýkoli mobil s javou, který zvládá operu mini, tam se dají listingy v onom nouzovém stavu v klidu přečíst, navíc to není takový datový žrout a pro pár čtení za měsíc neutratíš polovinu výplaty…
Libovolný mobil, který je funkční s Handy Geocachingem a Mini Operou.
Na občasné kouknutí to bezpečně stačí.
Líbí se mi Nokia 6300 a protože v IT nejsem expert, prosím, sdělte mi, zda tento foun mi to, co doporučujete, splní.
Vzhledem k tomu, že na něm bez problémů chodí OperaMini, tak tam půjde i Handy Geocaching ve verzi Light.
Ano, tento je použitelný (ono bys dnes upřímně už těžko hledal mobil, který by to nedokázal :D). Jen ti doporučuju najít si někde na fóru o mobilech nastavení mobil internetu, protože pokud bys data stahoval přes wap, nedoplatíš se ![]()
Hola, používám mobil Nokia 6120c s modulem ld-4w. Cokoliv je potřeba stahnu do Handy Geocaching. Na navigaci autem pak Tom tom 6 neznámého původu v klasickém držáku Nokia. Všechno funguje výborně.
Ještě na doplnění. Jsem u TM a mám i Mini Operu s tarifem WnW a neplatím skoro nic navíc. Nastavení Ti pošlou jako sms a jedeš. Telefon ma Symbian a umožňuje toho s kartou 1GB docela dost.
Já mám nokii 6234, mám nainstalovanou operumini i Handy Geocaching, v terénu si vystačím pouze s druhou jmenovanou aplikací.
consul:
Když jsem vybíral novej mobil, tak jsem měl ve výběru také nokii 6300 - ovšem snad všude ji kritizujou za nízkou výdrž baterie. Takže pokud by ti to mělo vadit, tak jdi radši do něčeho jinýho.
A co třeba Treo ?
Já bych zvolil nějaký komunikátor od HTC s integrovanou GPS a dotykovým displejem. Doporučuju však vybírat z modelů se silnějším procesorem (tedy ne Omap na 200Mhz).
Pokud uvazujes o te 6300, tak bych radsi sahnul po 6233 (potazmo 6234 - to same akorat od Vodafone). Krom designu a rozmeru vyhrava snad ve vsech vecech co maji odlisne 6233 - hlavne ta vydrz baterky.
Ja to pred mesicem taky resil - vyhrala 6234, spolu s LD-3W a Handy Geocachingem je na GC uplne dostacujici.
Ale jak se rika ze s jidlem roste chut - tak bych dnes sel do neceho se Symbianem/WinMobile
Dlouho jsem chodil s Garminem a Javovskym telefonem (N6230) s HandyGeocaching Light a Operou Mini. Musim přiznat, že Symbian je skutečně o něčem jiném a vlastní sebeuklidňování, že java stačí je pouze dočasné. Symbianovská aplikace SmartGPX plně vyhovuje k přečtení offline listingů na místech, kde není signál vůbec ničeho (třeba hvozdy Orlických hor na samém pomezí Polska, nebo zahraničí) a navíc možnosti dalších Symb. aplikací s externí BT GPS okamžitě zvyšují možnosti při hledání na cestách, kdy třeba nemáš Garmina s sebou a zrovna tě tak při jednání nasr.., že si prostě musíš zakešovat, nebo zemřeš. A také kontrola souřadnic při zakládání druhou GPS, vybité baterie apod. jsou k užitku.
Sice si se dvěma GPS občas připadám jak magor, ale myslím, že nemůžu být nemile překvapen svou nepřipraveností, ačkoli?
Dobrý kup a lov.