Nemůžu se rozhodnout :|, jestli si koupit smartphona s GPS nebo raději s jinými vlastnostmi (lepší fotoaparát, RDS radio apod.) a extra GPS BT modul. GPS bych chtěl využívat hlavně na geocaching, ale občas i v autě. Co vydrží déle, mobil s vestavěnou GPS nebo s komunikující s externím BT modulem? Nemám s bluetooth zkušenosti a nevím, jak moc by mi při geocachingu nebo při výletech na kole vysával baterky. Díky.
No myslím že BT ti baterku moc nesežere. Pokud chceš využívat hodně funkcí a taky jako navigaci pak bych spíš uvažoval o PDA.
Používám smartphona (Nokia 6680) + modul Nokia LD-3W a vcelku jsem s tím spokojený. Obecně telefony s barevným displejem žerou baterky dost rychle, s BT ještě rychleji. Výdrž tohohle telefonu je tak na odpoledne. Má to ale jednu docela velkou výhodu, v tom GPS modulu je úplně stejná baterka, takže když začne slábnout telefon, dá se přehodit baterka s modulem a vydrží to další odpoledne ![]()
Celkově tě to vyjde na spotřebu hůře.
živíš 1GPS a 2 BT
ale samotnej telefon má s externím modulem menší spotřebu(BT žere méně než GPS modul) probítralo se to na ce4you.cz
Jestli chceš vše v jednom, pak se mrkni třeba na XDA Orbit, který používám já. Jinak obecně ti jednoúčelové GPSky vydrží déle. Při užívání více zařízení rozhodně doporučuji stejná napájení - takto jsem to kdysi měl: N6230i + BT GPS Adapt (stejné baterie).
Choze
Zdravím. Doteď jsem uvažoval jen o PDA s integrovaným GPS, ale jen pro zajímavost: Jak je to u BT modulů s vypínáním statické navigace? V PDA asi není problém, ale speciálně u toho Nokiáckého LDW 3 to prý nejde. Nebo jo? Jak?
Jde to přes SirfDemo na netu je spousta navodů(fšechny skoro stejné)
ahoj, mam siemens S65, a nevim ktery GPS modul si mam koupit aby fungoval
Já používám klasicky modul od Nokie LD-3W a telefon SE k750i spolu s Destilovým programem Handy GC a nemůžu si to vynachválit. ![]()
To mac: s S65kou se tenhle modul spárovat dá a protože má obecně největší podporu ze všech dostupných modulů, je poměrně přesný a už ne tak drahý, vřele doporučuji
ahoj, asi si to koupim, koukal jsem na internetu na to a vypada to dobře, ale nikde jsem neviděl, že v přislušenství je normalní nabiječka ![]()
Jde to jak už tady někdo psal přes SirfDemo a z PC, nicméně se přiznám, že jsem to po nějaký době zase zrušil, protože mně víc rozčilovala poskakující šipka v cílové ploše, než to, že si prostě trošku svižněji popojdu a šipka ukazuje přesně tam kam má a vše je OK. Osobně si tedy myslím, že zapnutá statická navigace není zásadním problémem při hledání kešek a rychlost 4km/h je normální chůze, žádný běh…
V krabičce je nabíječka do auta. Naštěstí se jedná o zcela běžnou nabíječku Nokia s tenkým konektorem. Dokonce existuje i redukce z velkého na malý. A abych neodbíhal od tématu tak mobil Nokia 6670 mi zapnutý vydrží s podsvíceným displejem a ukecaným Miloslavem (TomTom) tak asi 3 hodiny s jetou baterií. Modul LD-3W se mi za provozu ještě nikdy nevybil, když se mi zdá, že ho používám už nějak dlouho, tak ho nabiju
Mobily s novějším Symbianem snad ukazují i stav jeho baterie.
Tak po špatných zkušenostech s LOOX n560 jsem koupil LD-3W, do své "hloupé" Nokie 6234 nainstaloval Handy Geocaching od destila a nemůžu si to vynachválit. S LD-3W mám v souvislosti se statickou navigací zajímavou zkušenost. Nic jsem nikde nevypínal, prostě jsem koupil (v Alze) zapnul a začal cachovat. Chová se to následujícím způsobem: V autě bez problémů, pří pěší chůzi i pomalé bez problémů, při plížení v těsném okolí cache šipka občas poskočí. Při průměrování se i když stojím na místě načítají stále nové a nové souřadnice ze kterých se dělá průměr. Takže soudím, že SN je buď vypnutá a nebo jestli není, tak nemám potřebu aby byla… ![]()