Zdravím. Zajímalo by mne, jestli někdo neví jaký vliv na provoz má přepnutí do stavu šetřiče baterií. Mám Garmin etrex Venture CX a manuál, který k němu dodávají je takový, no, řekněme symbolický…
Doteď jsem fungoval se zapnutým šetřičem energie a v lese, nebo v autě to občas ztrácelo signál (a v autě mu
to trvalo docela dlouho než se zase našel). Není to v tom šetřícím modu náhodou nějak přišizený?
Bude to v normálním módu lepší? Jasně, že to chci vyzkoušet i sám, ale na objektivní porovnání to chce delší čas
a chodit ty samý trasy, aby bylo poznat jak se chová ve stejných podmínkách (v rámci možností) . Tak se ptám,
jestli to už někdo nemá náhodou ošéfovaný, nebo neví o nějakých informacích na netu (nějak jsem nic nenašel).
Ušetřil by mi tím čas a byl bych mu strašně vděčnej. [:D]
Díky
[quote]
PetrS: Zdravím. Zajímalo by mne, jestli někdo neví jaký vliv na provoz má přepnutí do stavu šetřiče baterií. Mám Garmin etrex Venture CX a manuál, který k němu dodávají je takový, no, řekněme symbolický...
Doteď jsem fungoval se zapnutým šetřičem energie a v lese, nebo v autě to občas ztrácelo signál (a v autě mu
to trvalo docela dlouho než se zase našel). Není to v tom šetřícím modu náhodou nějak přišizený?
Bude to v normálním módu lepší? Jasně, že to chci vyzkoušet i sám, ale na objektivní porovnání to chce delší čas
a chodit ty samý trasy, aby bylo poznat jak se chová ve stejných podmínkách (v rámci možností) . Tak se ptám,
jestli to už někdo nemá náhodou ošéfovaný, nebo neví o nějakých informacích na netu (nějak jsem nic nenašel).
Ušetřil by mi tím čas a byl bych mu strašně vděčnej. [:D]
Díky
[/quote]
Co já vím, tak to v šetřícím módu nebere informace o poloze zařízení ze satelitů tak často, jako v normálním režimu.
Je to presne tak, jak pise Czecho Cowboy. Vista Cx se mi se zapnutym setricem chovala docela stejne. Nova 60CSx ale pri zapnuti setrice ukazuje cca 3x mensi presnost (i kdyz porad stejne souradnice). Pri routovani je ale sporomod na krizovatkach pomaly a na kruhovych objezdech zcela nepouzitelny. Usporny rezim na dlouhe trase jako zaznam tracklogu mozna ano, ale pri dohledavani nebo autonavigaci hezky plny vykon [;)]
Díky za odpověď. Teoreticky by to tedy asi nemělo mít vliv na to jak často ztratí signál, pouze na přesnost polohy (např. když změním směr, tak mu o něco déle trvá než to pozná).
Jestli má ještě někdo nějaký poznatek, tak sem s ním. [:)]
Návod k Legendu co mám uvádí interval čtení polohy družic 1x/s, ve režimu šetřič 1x/5s . Subjektivně mám pocit, že to zas až tak výrazně životnost na baterie neprodlouží. Ale nějaká měření jsem doposud nedělal.
[quote] dandra: Vista Cx se mi se zapnutym setricem chovala docela stejne. Nova 60CSx... [/quote]
hele, dane, prozrad nam, jak se da "zrusit" Vista tak, aby mi pak taky v ramci zaruky dali 60CSx [:D]
Docela jednoduse. Vecer ji vypnes. Rano chces jit na cache, tak ji zapnes a ono nic. A podruhe nic. A potreti nic. Pak vymenit baterky jedny, druhe a zas nic. Pak najdes uctenku od GPS das ji do opravy a tydny nic. A pak se pozeptas, zjistis, ze nic, tak doplatis balik a odneses si neco, co snad bude fungovat dele nez 7 mesicu [;)]