Nestaci. Odchytavat sifrovanou komunikaci a podvrhavat identitu serveru, to fakt neni vec, kterou by kdekdo dokazal, zvlast bez aktivni spoluprace uzivatele.
Neboj, GG s pridavanim Live funkci jeste zdaleka neskoncil. ![]()
Vo verzii 1.1.1.2 opravene zistene a nahlasene chyby
- vymenene D/T zo search obrazovky
- spracovanie userwaypointov
- export do gpx oznacuje takuto kesku vykricnikom na druhej pozicii v nazve - do longdescription doplni povodne suradnice, naviguje sa na finalne suradnice
- v html texte to je zvyraznene podciarknutymi coordinate a doplnenim o povodne suradnice v zatvorke
- zakladne nazvy funkcii programu prelozene do slovenciny
Dakujem za spatnu vazbu.
Nová verze otestována…
Při získání tokenu opět nevyskočí okno na zalogovaní do GC live a člověk si ze Settings musí překliknout do Main. Kdo o tom neví, tak tu končí. Takže oproti předchozí verzi žádná změna.
Tentokrát mi to profil "asi" identifikovalo. Jediné co se však vyplnilo je typ účtu a to na Basic…ikdyž bych měl být premium. Takže taky asi nějaký bug
Zopakujem asi uz zname veci ale pre istotu …
Token staci ziskat iba raz.
Pri ziskavani tokenu z uvodnej obrazovky sa netreba nikam rucne preklikavat. Mala by sa po chvili objavit dobre znama prihlasovacia obrazovka sama…ak sa neobjavi tak je daco zle a nemoze fungovat nic.
Po zadani meno/heslo sa objavi dalsia obrazovka kde sa potvrdi suhlas s pouzitim konta a nakoniec este posledna obrazovka kde je uz len sprava, ze je vsetko OK.
Na toto vsetko je vyclenene casove okno 1 minuta - ak sa to nepodari tak je daco zle.
Inymi slovami ak program nedostane spravu o uspesnom prihlaseni bude to mat daku inu pricinu o ktorej v tejto chvili mozem len spekulovat.
Pripominam,ze ak pouzivate proxy server, tak ten treba nastavit ako prvy.
Ak sa nepodari ziskat token tak nemoze fungovat nic dalej - teda ani nacitanie profilu.
Ziskany token si program samozrejme ulozi pre buduce pouzitie.
Editacia, ked som si to po sebe precital, uvedomil som si, ze som nezdoraznit to, ze program predpoklada ziskanie tokenu z uvodnej obrazovky a nie az z nastaveni…a dik za snahu vyriesit problem.
Ty pro zjištění BM/PM stahuješ i statistiky? To myslíš vážně? Vždyť se to dá vypnout a stáhneš jen pár bajtíků.
Pockej, on ten cely profil taha omylem a ne schvalne?
Mozno to neviete ale k mojim programom patria aj programy na spracovanie statistik a preto mam zaujem aj o tieto data a pri jednom zistovani PM/BM si zaznamenam aj html.
Neviem aky problem mohol mat /a ma/ Rufuc llen som si dovolil typovat na problem s mnozstvom dat, pes bude ale asi zakopany inde.
Haluma tvoj nezistny zaujem je dojimavy ale bol by som rad keby si svoj drahocenny cas venoval vlaknam, ktore su tvoje…
klama: ono to umi tvorit i statistiky, nebo rpoc je to teda taha? :Dspolupracuje to nejak s mozigem? myfound? abych pravdu rekla, tak mi to taky nedava nejak smysl, proc by programek, kterej ti laduje kese do navigace mel tahat statistiky
Tento program by mal byt akymsi serverom dat pre ine moje programy. Tie programy nebudu spolupracovat priamo cez pluginy /ako GG, Gsak/ ale cisto cez databazy.
Trebars takto
1.MyFound si objedna data cez mozilive
2.MoZiLKive zisti, ze ho ktosi ziada o data a tak ich stiahne a ulozi do databazy
3.MyFound si prevezme data z databazy
Toto je pouzitelne aj pre BM ak nepotrebuje udaje typu longdescription alebo attributes.
Isto si domyslis ze pre mozigo to ma zmysel najma pre aktualizaciu basic udajov aj pre BM a inak to ma zmysel len pre PM.
Vím že token stačí iba raz,ale pro testovací účely jsem v profilu na gs zakázal komunikaci s touhle aplikací a zažádal znova o token…
No po víc než minutě nic - daco je zle
Musel jsem z nastavení překliknout do main. Tam už na mě čekalo okno spřihlášením do GC live a po přihlášení a odsouhlasení přístupu se objevila hláška že přihlášení ok nebo tak něco.
Předpokládal jsem, že token je stáhnutý, ale informace o profilu pořád nikde.
Chtěl jsem to vyskoušet na jiném PC a případně bych i smazal obsah profilu, jestli je chyba v tomto, ale po instalaci na jiném PC mi vyskočila před spuštěním programu hláška Failed to open database C: bla bla bla \Mozilive\sqlite\fromapi.sqlite
Takže daco je zle…
Nie celkom rozumiem,
Toto sa da? - pre mna to je novinka.
Ak chces mozes kedykolvek znova poziadat o novy token - mozes to urobit x-krat a netreba nikde o nic ziadat.
Teraz mam spatnu vazbu vo forme obrazoviek od usera, ktoremu to tiez neslo a u neho bol problem v tom, ze v ceste k datam bola diakritika. Samozrejme to je moja chyba a bude odstranena v dalsej verzii - nie je to aj tvoj pripad?
V profilu na GC.com se dají spravovat autorizace aplikací. Takže když chci, můžu Mozilive, či čemukoliv jinému odebrat přístup k účtu
Jo pravda…je v tom diakritika, tak jdu do toho šťourat dále
Verzia kde by mala fungovat aj diakritika v ceste k datam…
http://www.mozilive.info/downloads/MoZiLive_install_1.1.1.3.exe
Obrazovka Sql Search v databaze este nefunguje…
Verzia 1.1.1.4
Offline hladanie v SQL databaze
- hladanie v logoch, shortdesc,longdesc, hintoch
- hladanie podla attributov
- export attributov kesky ako obrazku pre garminy
http://www.mozilive.info/downloads/MoZiLive_install_1.1.1.4.exe
Nefunguje prepinanie jazykov - nejako sa mi nabural zdrojak ku prekladom a musel som to cele zmazat.
tohle garminy umej? je pro me novinka…
Verzia 1.1.1.5
- logovacia obrazovka doplnena o nacitanie poslednych logov na pohodlnejsie zalogovanie
- prepracovane hladanie popri trase
http://www.mozilive.info/downloads/MoZiLive_install_1.1.1.5.exe
Videonavod ako na Cache around track
Vdaka za spatnu vazbu
Verzia 1.1.1.6
- najdene kesky , zakladne udaje a logy, priprava na vyuzitie ako server pre MyFound v jednoduchsom a rychlejsom spracovani statistiky
http://www.mozilive.info/downloads/MoZiLive_install_1.1.1.5.exe
Vdaka za spatnu vazbu
Verzia 1.1.1.7
- poslednych 100 schvalenych kesiek podla zvoleneho reviewera
http://www.mozilive.info/downloads/MoZiLive_install_1.1.1.7.exe
Defaultne su to revieweri
Vrso
Bohemian Reviewer
Skupec Reviewer
Mozete si do suboru revieweri.txt dat co chcete.
Verzia 1.1.1.8
- zabudovany browser Chrome - s podporou uzivatelskych skriptov pre viacere mapove servery.
http://www.mozilive.info/downloads/MoZiLive_install_1.1.1.8(Chrome).exe
Pls vyskusajte a dajte vediet co a ako…