Musí být cache označená logem cyklisty dostupná přímo "z kola"?

Chtěl jsem se zeptat, zda logo cyklisty uvedené v atributech té či oné cache znamená, že cyklista se může na kole dostat až přímo na dosah cache - řekněme například, že si kolo položí na cestu a dva metry ke kešce dojde pěšky. A nebo může jít o větší vzdálenost - například kolo odloží pod skálou a pak 200 metrů šplhá?
U vozíčkáře je to myslím jasné, ten ji asi musí mít na dosah ruky, jinak by potřeboval průvodce.

Takový dotaz by bylo asi lepší směřovat do skupinky threadů "reviewer."

No vzhledem k tomu, ze se jedna pouze o atribut, tak pochybuju, ze to nekde bude nadefinovane v nejakem pravidle. Z pohledu uzivatele cykloatributu muzu rict, ze jsem spokojen, kdyz se ke cachi da priblizit na prave tech cca 100 metru, kde muzu kolo odlozit a dojit to pesky. Naopak je zbytecna skoda, kdyz je to do 100 metru a cykloatribut tam neni,protoze pak mam celou cestu strach jestli se tam s tim kolem dostanu.

Já bych to chápal tak, že je možné dojet na kole tak blízko k cache, abys kolo mohl nechat nezajištěné bez dohledu. Takže bych tenhle atribut osobně dával tam, kde se dá (nebo smí) s kolem dojet asi tak na 10-20m k cache. Ale možná to mnozí vidí jinak. Na těch 100-200m k cache se lze dnes dostat s kolem prakticky na většině keší (kromě horských), ale jakmile musím kolo opustit a odlov dokončit na několik dalších minut pěšky, už to není bike-in cache a pak je vhodné se o možnostech přístupu různými dopravními prostředky raději zmínit přímo v listingu cache.
Bohužel, dnes se často doporučený přístup k cache schválně zamlžuje, aby to měl cacher napínavější :wink:

Dal jsem atribut kolo do multiny, která na kole projet nejde /musí se i tlačit/, ale jinak je na kolo dost dobrá - i vzhledem k její délce. K finálovce taky nejde dojet /tak 20 m chybí/. Když to tak čtu, tak vlastně ani nevim, jestli to mám dobře :stuck_out_tongue:
…no schválením prošla a první cyklista přežil…:smiley:

mám podobný názor, ale na kole lovím málokdy a tak je mi to celkem jedno :slight_smile:

Vidím tu analogii s motorkou, off-road, Quads, Snowmobiles… tedy že trasa by měla být (vhodná) k projetí na tom kterém dopravním prostředku a nejdelší jím nepřístupná trasa by měla být ve vzdálenosti, aby jej šlo zanechat v klidu bez dozoru.
Bez omezení by to totiž znamenalo, že pak je každá cache např. Snowmobiles positive, když ho můžu zaparkovat v Alpách a pro micro v Praze si dojet vlakem :smiley: Ale je to dost sporné a určitě je nejlepší situaci alespoň stručně nastínit v listingu.

Pravidlo na to asi neni… tak jen selsky rozum. Ten muj rika, ze Bike Available je trasa, kterou muzu >> v pohode << absolvovat s kolem - tzn. nemusim ji nutne celou projet. Nevadi tedy, kdyz tam bude par useku, ktere povedu (spatne prujezdny teren, prudky vyjezd, uzka pesina s moznosti konfliktu s chodci, pesi zona plna lidi atd.), nic se nedeje - ale nemelo by jich byt moc a nemely by byt moc dlouhe. Tedy asi tak, abych si rekl, ze je to fajn, aspon si protahnu nohy a ulevim odrncanemu zadku, a za chvili zase pojedu - ne abych si rikal, jaky je to opruz, mit kolo ssebou, a ze by mi bylo lip bez nej.

Dalsi kriterium je uz zminena dostupnost jednotlivych stages nebo finalni cache - nemusim krabicku vyhrabavat zrovna prednim kolem, ale chci mit behem vyhrabavani krabicky prehled o tom, co se s mym kolem deje, a moznost do toho v pripade potreby zasahnout. Idealni je tedy vzdalenost "na dohled" a "na dobeh". :slight_smile:

Myslim, ze dobrym pomocnym voditkem muze byt predstava cykloturisty, ktery na kole putuje vic dni a ma na nem nalozene brasny - pro toho neni velky problem kolo kousek vest, ale je obvykle dost problem, kdyz si ho musi hodit na rameno a prenaset ho (treba schody nebo vyslovene neprujezdny teren, velike kameny apod.) A byva take problem nechat kolo bez dohledu - kolo jako takove muze zamknout, ale brasny jsou pripadnym zlodejum vydany napospas.
Nebo jina predstava - rodinka s detmi. Deti si svoje kolo zvladnou kousek vest, ale nezvladnou ho prehazovat pres padle kmeny nebo vynaset je do schodu. Hrdinny tatinek/maminka/strycek/dedecek atd. to nezvladne s X koly zaroven.

Ve strucnosti - ikonka kola pro me neznamena, ze celou trasu budu moci na kole projet (nejsem tak narocny), ale znamena, ze celou trasu budu moci mit kolo ssebou, pod dohledem, a nebudu ho muset nosit - porad bude moznost dopravovat ho po vlastni ose. Bez toho, abych v nejakem momente resil problem, co s nim, jak ho dostat dal, nebo kam ho schovat,

Jo jo, i já si to představuji tak, že uvedený dopravní prostředek by měl zůstat tak nějak na dohled.

Ono je to tezke globalizovat. Kazdy by mel zapremyslet a tak nejak to odhadnout. Ale dohled nad kolem je urcite potreba. Viset 20m na skale a koukat se dolu, jak mi kradou kolo … Stejne je to ale i s temi vozickari. Mam kes na temer bezbarierovem miste, ovsem je potreba prekonat asi 5 korenu stromu po ceste a mensi kopecek na uzsi pesine. Verim, ze trenovany vozickar s manualem to zvladne bez problemu, ovsem elektricky vozik nevim. Nejsem vozickar, takze se to spatne odhaduje. Pak je dilema, jestli tam tu ikonku radsi nedat, aby pak nekdo nebyl sklamany ze to nezvladl. Ale na druhou stranu pak skoda pro ty, kteri by to zvladli.

Jezdím na kole na většinu odlovených keší bez toho, že bych řešil, jestli tam kolo je nebo není a zatím jsem nezaznamenal nepřekonatelný problém.
Ale je fakt, že pokud je kolo výslovně škrtnuté, raději ho vypouštím.

Závisí na drsnosti cyklisty, já objíždím skoro všechno na kole a to byste koukali kam se dá dojet; v okamžiku kdy člověk kolo víc vede než na něm jede a tu a tam je potřeba i nést bych už atribut "dostupné pro cyklisty" neuváděl. Podobné je to i s možností kolo opustit. Jsou cache kde se dá kolo schovat někam do křoví a poměrně bezpečně opustit i na pár hodin, naopak jsou místa kde bych kolo vůbec nepustil z ruky. Dokonce ani to svoje B)

jasný, to já taky a občas to je dost drsný - tady jde akorát o to, aby se někdo nerozčiloval že si z toho kopce rozbil hubu

no a ještě k tý kontrole kola od keše:
pokud pojedu třeba do parku v Praze před hl. nádraží, tak se mi kolo ztratí možná i dřív než ho opřu :@ -někde si zase dovolim nechat ho chvíli i bez dohledu.

Ja na kole taktez lovim vetsinu kesi, jelikoz auto nevlastnim a na kole to je prijemnejsi a zabavnejsi,clvoek si to vic uzije. A abych se priznal tak ani nekoukam na atributy u kesek,proste vemu kolo,kouknu na mapu na potencialne nejlepsi pristupovou cestu a jedu :)) je pravda ze v praze nelovim, ale jinak vetsinou v prirode se kolo muze nechat i nepripoutany klidne na delsi dobu,zatim s tim mam dobry zkusenosti :)) zas ta ikonka by tam asi mela bejt v pripade,ze tam dojedou treba i deti a prilezitostni cykliste :)))

tak to hodně záleží na úhlu pohledu :smiley:

No tak to kazdopadne :)) ale ten muj je jedinej spravnej :D:D:D