s viacerymi geokolegami uz dlhsie riesime otazku, ci by sme nevyrobili ceske geocoins trackovatelne na geocaching.com. Je nas uz dost vela, bola by to pekna propagacia “nasho” geocachingu do zahranicia ![]()
Kolega Pecka uz davnejsie zistoval, co by to stalo:
Co by to stalo: registracny poplatok je minimalne 1500 USD (Groundspeaku), za to dostaneme 1000 trackovacich cisiel. T.j. na 1 cesky geocoin pripada 1,5 USD (ak by sme ich urobili 1000). Dalej poplatok za vyrazenie - Pecka nasiel firmu, co by to urobila za cca 60,- CZK za 1 mincu. Design snad zdarma, mame na to lidi ![]()
Geocoins sa daju aj predavat do zahranicia (napr. Amici po nich dost idu), daju sa dobre vymienat za ine geocoins - v USA je teraz boom personalnych geocoins trackovatelnych na .com, s odbytom by asi az taky problem nebol.
Chce to vyriesit: 1) skupinu ludi, ktora da dohromady vstupny kapital (cca 36000,- CZK poplatok Groundspeaku + financie za razenie minci) 2) sposob distribucie + prijimania platieb zo zahgranicia 3) prevod poplatku do USA (to nie je problem)
Idealne by bolo, ak by sa to dalo objednavat cez gc.cz ako boli super urobene tie geotricka. Nehanbil by som sa mat aj nejaky zisk z predaja minci, za ten by mohlo byt financovany napr. gc.cz
Na buduci tyzden by sme mohli dat v Prahe male neoficialne geopivko, ak by bola ochota, kde by sme tieto problemy riesili.
Dalsia varianta je mat geocoins ktore nie su trackovatelne na gc.com, ale tam predsa len ich atraktivita klesa…
Mate nejake navrhy na riesenie tychto problemov? Paci sa Vam tato myslienka?