myslienka ceskych geocoins

s viacerymi geokolegami uz dlhsie riesime otazku, ci by sme nevyrobili ceske geocoins trackovatelne na geocaching.com. Je nas uz dost vela, bola by to pekna propagacia “nasho” geocachingu do zahranicia :slight_smile:

Kolega Pecka uz davnejsie zistoval, co by to stalo:

Co by to stalo: registracny poplatok je minimalne 1500 USD (Groundspeaku), za to dostaneme 1000 trackovacich cisiel. T.j. na 1 cesky geocoin pripada 1,5 USD (ak by sme ich urobili 1000). Dalej poplatok za vyrazenie - Pecka nasiel firmu, co by to urobila za cca 60,- CZK za 1 mincu. Design snad zdarma, mame na to lidi :slight_smile:

Geocoins sa daju aj predavat do zahranicia (napr. Amici po nich dost idu), daju sa dobre vymienat za ine geocoins - v USA je teraz boom personalnych geocoins trackovatelnych na .com, s odbytom by asi az taky problem nebol.

Chce to vyriesit: 1) skupinu ludi, ktora da dohromady vstupny kapital (cca 36000,- CZK poplatok Groundspeaku + financie za razenie minci) 2) sposob distribucie + prijimania platieb zo zahgranicia 3) prevod poplatku do USA (to nie je problem)

Idealne by bolo, ak by sa to dalo objednavat cez gc.cz ako boli super urobene tie geotricka. Nehanbil by som sa mat aj nejaky zisk z predaja minci, za ten by mohlo byt financovany napr. gc.cz

Na buduci tyzden by sme mohli dat v Prahe male neoficialne geopivko, ak by bola ochota, kde by sme tieto problemy riesili.

Dalsia varianta je mat geocoins ktore nie su trackovatelne na gc.com, ale tam predsa len ich atraktivita klesa…

Mate nejake navrhy na riesenie tychto problemov? Paci sa Vam tato myslienka?

Myšlenka je to dobrá, ale obávám se, že to bude těžké zorganizovat. Předpokládám, že celková cena těch 1000 ks by včetně vstupního poplatku byla asi 100000 Kč. Pokud by bylo dost lidí, kteří by do toho šli, tím myslím aspoň 100, tak bych do toho šel.

Myslenka se mi moc paci, ale penez je to vela… :frowning:

No já bych do toho určitě taky šel, větší obnos peněz budu mít, ale až kolem Vánoc…

Taky bych do toho sel. Nejaka ta koruna uz se sezene, kazda sranda neco stoji. Kdyz si spocitam kolik jsem uz do kesovani investoval, tak to nebudu resit :slight_smile:

Jenom upresneni. GroudSpeak si vezme minimalne 1500 dolaru za 1000 vygenerovanych kodu. To jestli se potom vyrobi 5 nebo 500 minci a za jak dlouho je uplne jedno. Bez tech 1500 USD si proste geocoiny OFICIALNE na GC.COM nezalogujete, je to minimalni pocet kdy se s vami bude GS bavit. Kontakty mile rad zprostredkuju, nebo predam.
Co se tyka vyroby, tak mam take nejake kontakty (jak uz zminil Saman) a navic mam i nejake mnozstvi kvalitniho bronzu v podobe komunistickych medaili, ktere se mi vali nekde ve sklepe.
Jsem ochoten s celym projektem pomoci, ale financne jsem na tom bidne a do wanoc se to urcite nezlepsi. :wink:

[quote]

Navrhni kdy a kde se sejit. Taky bych do toho šel.

Pripojuju se k jednani, myslenka dobra. Navrhnete termin jednani, prizpusobim se, zatim na pristi tyden nic v planu nemam.

Myšlenka je to super…takže bych se připojil k podpoře. Ne geopivko se nedostanu, tak by bylo fajn, kdyby se nějaké finále co tam projednáte objevilo i tady na webu.
Jinak s tím odbytem je to pravda, to nebude problém…skoro celá moje serie CWG šla a jde do USA…dnes musím jít nechat pálit dalších 50kusů :-), abych měl vůbec co dávat do cache tady :slight_smile: Akorát s tím trackováním to pořád nechápu, to co z ameriky přišlo, za moje woodcoiny není trackovatelné na GC.COM… Jsou tam jiné firmy …např cointracking atd. Ale personalní geocoin pro sbírku, tak jak to teď začlo frčet v Americe, vlastně trackovatelnej bejt nemůže, protože si geocacheři geocoiny nechávají doma ve sbírce. To jen tak na okraj.
Měl bych tedy zájem klidně (a možná hlavně) i o netrackovatelnej coin, protože ten se dá měnit za další. :slight_smile:

Jsem pro a sel bych do toho.

Jelikoz v okoli Jablonce a Liberce je to taky samej vyrobce bizuterie a podobnejch veci, tak i tady se necha nejaka mince nechat vyrobit. Cena 3-5 tis za jednu stranu raznici a cena mince pri tisici kusech 29-50 Kc podle povrchove upravy pri prumeru 30mm a tloustce 2mm. Myslim, ze bych to teoreticky mohl nejak dostat do nakladu a tedy i zafinancovat. Otazka je jak bude vypadat ten kod. Cislovani vzestupnou radou cisel by snad nemel byt problem, jak to je s pismenkama bych musel jeste dozjistit. Do Prahy na geopivo se bohuzel asi nedostanu, ale na emailu jsem skoro porad (icq taktez).

cislo na nemeckych geocoinoch je zcasti vylisovane a zcasti vyrazene, to zrejme usetri dost penazi.
Momentalne som nemocny a len kratko na webe, ked sa znova dostanem na web, ozvem sa Ti Kozlik a pobavime sa.
BTW K designu - ak bude Honza suhlasit, jesterka by sa tam pekne vynimala :)))

BTW k hospode - taka streda buduci tyzden mi sedi, co Vy na to?

ja bych se moc primlouval, aby na jedne strane CZG bylo to kulate logo s dvema jesterkami. Je totiz uzasne a naprosto dokonale, jakoby primo pripravene pro geocoin.

Samozrejme jdu do teto akce take, vcetne potrebne financni podpory.

Pocitam se stredou

streda? ok.
napiste kde, kdy a budu tam

Tak, tak, jesterky by byli super! Taktéz podpora akce!

skusim dnes zarezervovat miesto niekde v centre a dam vediet

Pisal som si s Kozlikom a velky problem s financiami by bol vyrieseny, Kozlik by si to cele zobral na triko. Bravo :))) Ostava vyriesit design mince, objednavanie a distribuciu - ak by v stredu mohol dojst na pivo aj Honza Bartovsky, bolo by to super - mam predstavu objednavania cez gc.cz - aj pre medzinarodnu komunitu :slight_smile: + Honza ako tvorca jesterek ma do designu co kecat :slight_smile:

Hospoda v stredu 19.10. o 17.30, Restaurant u zlateho soudku, Ostrovni 28 (roh Ostrovni a Opatovicky), stol oproti dveram, cca 10 ludi

Dorazim. I kdyz zda se, ze je skoro vse uz vyreseno.