Rad bych se zeptal,jak mnoho zatezuje autobaterii v malem osobacku dobiti 2,nebo 4 tuzkovych baterii s kapacitou 2700? Ptam se proto,ze bych toto nekdy docela uvital i nabijecku do auta mam,ale zaroven se bojim,abych rano nastartoval auto.Proste bych chtel funkcni GPS i auto i dalsi dny a nechat bezet motor u auta nekolik hodin jen tak se mi take moc idealni nezda.
Otazka je urcite detska a laicka,ale presto prosim o radu a diky predem.
Myslím, že bys to zjistil pomocí ampérmetru. Protože současné nabíječky dokážou nabít tyhle akouše i za 2 hodiny, tečou tam určitě měřitelné proudy… Osobní zkušenost mám tu, že jsme na táboře potřebovali noťas s internetem a tiskárnu a když jsme večer připojili měnič 12/230 V a pár hodin na to pracovali, ráno jsme nenastartovali ani Patrola (a ten má velkou baterku).
A proč nenabíjíš druhou sadu za jízdy? Tam není problém, protože alternátory jsou dost výkonné. Jinak baterky v autě mají nominálně okolo 50 Ah (jak která), když nabiješ 2X2700 mAh, to je 5,2 Ah (neznám ale účinnost nabíječky)
Edit: ne 5,2 ale 5,4 ![]()
Edit2: jsem to ale trotl, srovnávat 12V v autě a 1,2V v baterce. Nabíjení Ti nemůže udělat problémy!!!
Práce A = P.t = U.I.t, takže autobaterie:NiMh = 100:1
nabijej zajizdy.. ruzne rychlonabijecky nabijhi dost kratce, takze nez dojedes z centra na kraj prahy, mas skoro nabito…
Jo a ještě je důležitý fakt, že akumulátor auta má 12V a 50Ah (600Wh) a dva tužkové akumulátory z toho příkladu v sérii 2,4V a 2,7Ah (6,48Wh). Takže se jich dokáže z toho auta nabít spoustu bez toho, aby to nějak výrazně poznalo.
Dik za rady,tak na jistotu za jizdy,ale nebat se v zaparkovanem aute. Taham sebou sad baterii vic,ale nekdy na letnich toulkach je prihodna zasuvka jen ta v aute.Diky.
pro potreby dennich vyjizdek za GC pouzivam tuto nabijecku s temito bateriemi. Nabito za 15 minut, ano nevydrzi to pak 2 dny provozu, ale treba jen den bezneho vyuziti, pokud GPS v aute pripnu na zdroj tak neni zadny problem drzet se tech 2 dni. A je pravda ze baterie take driv odejdou, ale zase to neni az tak strasne. Dle mych zkusenosti vydrzi cca 500 nabiti.
No jo, večer mi to nemyslelo, už jsem to opravil, jsem to trouba (dokonce diplomovaný :|).
Nabíjím v autě, co se dá (baterie, mobily, pda). Většinou za jízdy. Ovšem v létě v kempu i během stání a nic zvláštního jsem nezpozoroval. Měnič, to je už silnější kafe, když jsme si jednou udělali "kino", tak se ráno startovalo za pomoci startovacích kabelů, jasná věc. Ale dokoukali jsme. Větší problém bych viděl asi v tom, že když necháš někde stát auto s drátem, který vede ze zásuvky 12V, poměrně hodně tím lákáš zloděje.
To chce mit (jak nektera auta maji) tu cigaretovou zasuvku i v kufru. Takze nikdo nevidi, ze tam neco nabijis.
Jeste jednou diky vsem za rady,v lete pujde nabijecka do auta a bude nabijet. Rozhodne se mi to bude v lete hodit. Diky.![]()
na táboře používáme měnič a ani po 14 dnech dobíjení z auta nebyl problém odjet domu.
Jenomže jde o startovací akumulátor a tudíž bez újmy na jeho "zdraví" smíš vyčerpat maximálně 10% kapacity. Tak počítej s 60Wh, pak raději nastartovat a dobít.