Nalezeni /zaznamenani nalezu / u sve vlastni cache

Priznavam, ze nemam prostudovane veskere dokumenty geocachingu a jelikoz jsem zacatecnik tak i chybi zkusenosti, ale zajimalo mne, jaky je pohled na to, kdyz cacher zalozi novou cache -> je povoleno zadat svou vlastni cache jakou FOUND IT (system gc.com to povoluje)nebo se to nedela z moralnich geo-caching duvodu - prece jsem ji schoval ja, tak ji teoreticky nemuzu dohledavat :wink: Diky za vase nazory. Sinuhet

Jde to i 50*, ale vlastní cache se nelogujou, kromě eventu

No to mě teda ani ve snu nenapadlo, že bych si logoval svoje keše. A proč taky, kvůli bodu ? O tom přece GC není.

To je hovadina největší, nelogoval bych ani vlastní event…zomg, mám to přece v zalozenych kesich…ach jo

Ja logoval, ale to jsem jeste netusil, ze do roka a dne se stanu majitelem :smiley:

vše řečeno i když jsem začátečník

Hlavně v klidu. :wink: Co se zdá hovadina jednomu nemusí být hovadina pro druhýho. Zrovna u těch eventů je to takové dost sporné.

U normálních cachí z morálního většinového hlediska, na které se ptáš, se to fakt v podstatné většině případů nedělá (můžou ale být výjimky v případě adopce a tak).
Ono ale určitě postačí hledisko i tvoje vlastní… uvědom si, proč geocaching děláš a jestli pro tebe těch pár bodů navíc ve statistice opravdu něco znamená. Myslim, že pak sám přijdeš na to, že je to úplně zbytečné.
edit: A taky, že je úplně zbytečné řešit to u druhých. :smiley:

Zase když adoptuješ už nalezenou, tak proč svůj log mazat.

to Qnik:
Svůj event si jeho pořadatel samosebou logovat může (či spíš dokonce by měl) - jde totiž nikoliv o log FOUND (nález), ale o ATTEND (účast). Navíc eventy se po skončení musí do měsíce archivovat a pořadateli eventu tak zmizí ze seznamu aktivních založených "keší" a dále ho tedy má jako navštívený (attended).
Proto eventy ano (účastní se přeci i autor), běžné kešky ne (autor ji nehledá, tedy pokud ji nenašel předtím, co ji adoptoval, pak by to bylo v pořádku).

Zase je to o té staré otázce, co se tu propírá horem dolem. Každý považuje za něco čistého, morálního, správného, něco jiného. Těžko pak někoho soudit. Já osobně považuji logování vlastní cache za blbost - přeci nebudu hodnotit sám sebe za něco, co jsem vytvořil (to jako kdyby si o Nobelovce rozhodovali sami kandidáti :D), ale když to tak někdo dělá, jeho věc.
Některým lidem jde jen o zábavu a na body nehledí, jiní naopak. Těm druhým pak např. nedělá problémy logovat vlastní cache, virtuálky, kde se vyloženě píše, že místo musí cacher vlastnonožně navštívit nebo si nechají od jiných zaslat výsledné souřadnice multin a mysterek, které sami nevyluštili. Možná je to nefér, ale když jim "toto" připadá zábavné, jejich blbost :wink:

Je zde jediný problém: když jsem spoluzakladatel. Pak mi visí v nenalezených a překáží. Tam bych to klidně akceptoval, když to do toho logu napíšu. Jo, dostanu "bod" navíc, ale co z toho.

Adoptoval jsem ctyri kese kolem Kurimi viz GC18581 Vsechny ctyri jsem mel nalezene a ted jsem vedeny jako jejich Owner. V tomto pripade mi pripada ferove si found logy nemazat. Ale myslim, ze uz se to tu probiralo.

Jsme na tom podobně taky jich mam par adoptovanejch. Ty co jsem nalezl před adopci jsem si nechali zalogovane. Jednu jsem neměl takže tam jsem jen owner. A dle meho nazoru tak jeto v pořadku. B)

A to je takový problém, že ti nějaká keška visí v nenalezených? B) Myslím, že nikdy nikdo nemůžeme mít 100% Jak ale už tady někdo kdysi někde psal, když mám nalezeno 2500 krabiček, tak těch pár se už v těch statistikách ztrácí :smiley:

To si myslím, že je zcela v pořádku a není o čem diskutovat.

Jinak ale si myslím, že logovat si vlastní krabičky jako nalezené je nesmysl už z podstaty, jedině snad u Eventu, který organizuji, protože tam je to něco trochu jiného. Ale stejně jako všechno ostatní v tomto "sportu" je základem vlastní čest, takže když někdo bojuje o každou krabičku do statistiky, pak co se dá dělat :wink:

Proč by měl owner logovat vlastní cache jako "found" když ví kde je a tudíž nemusí hledat? I když jsou cache které owner při kontrole najde pokaždé někde jinde… :wink:

Anebo ji také vůbec nenajde. Pak by to však bylo na log Didn’t find it :slight_smile:

Taky si myslím že že vlastní keše si počítat je blbost.To bych si mohl zakládat vlastí kešky a nemusel bych hledat cizí.No alespoň bych je nemusel dlouho hledat.Jak může mít dotyčný velkou radost z nálezu vlastní kešky? Tak to by mne nebavilo!

A co když se ztratí a owner ji najde o desítky metrů dál v úplně jiným křoví, než má být? :smiley:

To Ti dělá takový problém, že ji máš v nenalezených a proč Ti překáží? To nechápu:o.

Ano a teď když jsi posunul souřadnice, tak si ji mohu jít hledat a pak si klidně zalogovat nález, ale to samozřejmě neudělám ;).