Hádám že půjde o GC1ACB7
Zní to zajímavě! V Národním jsem byl naposledy ještě jako malej kačer, to jsem ani neveděl co zkratka GPS znamená
Záleží na termínu, co navrhujete?
Akorát přemejšlím, že tam by to asi chtělo trochu se oháknout, to by mohl bejt problém
Lidi v národním v šortkách a havajský košili nebo tričku s nápisy Pivní parta a King of the hill bych střílel. Národní není to samý jako divadlo Járy Cimrmana nebo Radka Brzobohatého… nejdete na muzikál k Hybernům, tohle je !Národní divadlo! To by pro Čecha mělo něco znamenat - úctu k sobě. A pro cizince zase úctu k hostiteli. Pro všechny úctu k národu (ať už cizímu nebo svému), k historii, předkům, spasitelům češtiny a české kultury vůbec. To, že tam pořadatelé pustí Němce a Anličany - a bohužel i Čechy - v krátkym rukávu a se sandály… to je smutné a nechápu to. Ani do mnoha restaurací by se takhle vymódění nedostali a do ND je pustí… Je to ostuda, ale to, že vás tam tak pustí ještě neznamená, že máte hodit za hlavu slušnost. Když do divadla, tak slušně oblečen, když do národního, tak v obleku/šatech. Taky mi to není pohodlný, ale hned to má jinou atmosféru. To k tomu zážitku patří taky. Opovažte se tam přijít jak na fotbal!!! Najdu si vás a roztluču vám GPSku lakýrkama :@
V mém případě nechybělo moc k opačnému extrému kdy jsem vážně uvažoval o tom že bych čas před před představením vyplnil odlovem nějaké nedaleké cache v lakýrkách a obleku. Nakonec jsem se ovládl, nebylo zrovna sucho
(jinak pod tvoje názory o oblečení do divadla bych se podepsal)
Doufám, že nikdo nepochopil můj příspěvek jako tak, že to podporuji. Jen jsem chtěl poukázat na to, že jsme to prostě na vlastní oči viděli. Opravdu jsem čuměl. Nicméně v obleku pak došlo i k odlovu divadla samotného. Dál jsme kvůli zimě nešli a na parkovišti další pixly se převlíkli:-D byla to celkem sranda..zejména, když jsme se převlíkali do divadla v podzemních garážích:-D lidi čuměli jak puci.
PS…divadlo jako drsnoakce? to snad ani ne:-D vždyť je to easy..pokud vytrpíte tu operu:-D (halt jsme ji chtěli a nic jinýho nedávali)
Tak prvni navrh. Babicka od Bozeny Nemcove (to je klasika na ktere se snad shodneme) 25.unora v 19.00 a listky nekam na prvni galerii to mame za 150,- jeden
no udelame to tak. ja se stavim v utery na pokladnu divadla a zeptam se jak to je a kdy je teda volno co nejdriv. Rada se podivam dovnitr a oblecu se zase jako clovek a ne jako kacerka ale predstaveni si muzu uzit jindy a jinde. Takze klidne na bidylko
Ahoj, všem kteří nevědí na co jít mohu rozhodně doporučit Sluhu Dvou Pánů http://narodni-divadlo.rezervuj-vstupenky.cz/sluha-dvou-panu
Fantasticky se pobavíte (Donutil hraje hlavní roli, ačkoliv ho moc nemusím, tady je skutečně mistr) a odlovíte svou vysněnou kešku.
Pro troufalé doporučuji - vezměte si s sebou na představení chleba. Velikost podle toho, kde budete sedět, aby jste ho až budete vyzvání mohli hodit na jeviště. Doporučuji vzít celý bochník - pobavíte sebe i celé divadlo :). Hlavně dobře mířit a netrefit někoho v první řadě…
Nezní to sice moc smysluplně ale věřte, až budete na představení, pochopíte a mou radu jistě oceníte :).
A rada číslo 2: kdo se nechce umazat od pudinku, ať si v žádném případě nesedá do první řady. Pokud o to stojíte, vezměte si snadno pratelný oděv :).
Co se týče oděvů, při odpoledních představeních se tam běžně vyskytují pánové v džínách nebo slečny v maskáčích, při večerních už to bývá o něco lepší. Cizinci zřejmě nechápou význam Národního Divadla pro náš národ, ale že mu svým oděvem neprojeví úctu ani češi sami, to mi nejde na rozum. Tak prosím dokažte, že jste na vyšší kulturní úrovni a zvolte oděv hodný Národního Divadla (v případě Sluhy Dvou Pánů je však do prvních řad jistě povolen pršiplášť).
A na závěr se přimlouvám za založení kešů i v další divadlech. Kultuře zdar!
Pokud mam mluvit za sebe - obleky a podobne ohozy mi neprijdou jako neco, co prokazuje uctu, ale jsou spis smesne. A rozhodne si nebudu porizovat oblek a lakyrky pro odlov jedne kesky Na opere jsem byl naposledy loni na jare, v divadle daleko starsim a uctyhodnejsim nez je to nase Narodni, v athenskem Odeonu na Akropoli a tam mel dress code jedine pravidlo: zakaz vysokych podpatku
A to s temi zkouskami take nechapu? Na ktere skole se chodi na zkousku v obleku? :o