Chtěl bych poprosit zakladatele kostelních keší, aby svoje kešky pojmenovávali nějak výstižně. Název kešky "Kostel svatého Vopršálka" je naprosto nicneříkající a nezapamatovatelný a nereferencovatelný.
Pokud jdu na kešku u kostela, tak mě zajímá kde to je a až v druhé řadě jak se jmenuje - až teda na pár výjimek. Pokud opravdu za každou cenu musíte do názvu kešky uvést celý název kostela, tak budiž, ale vložte tam i místní název.
Naprosto ideální je "Pozorice - Kostel Nanebevzetí Panny Marie", šílené je pouze "Kostel sv. MICHALA". Abych nikoho neurazil, tyto příklady jsou od stejného autora, takže se to hezky kompenzuje ![]()
Děkuji.
Tohle upozorneni je hodne k veci. Platí to i pro další objekty jako vyhlidky, budovy, mosty, hřbitovy apod. Je to pak přehlednější.
Souhlas. Kostely se mi ze všech keší pamatují úplně nejhůř, právě proto, že mají stejné názvy. Taky církev by se měla zamyslet, aby vyvinula větší invenci v pojmenovávání svatých ![]()
A co třeba potom slovenská série Modern Church I, II, III… To už člověk vůbec netuší, co k čemu patří. Když navíc generuje smartnames pomocí GSAKu, čísla nesedí, a je potom zmatek.