Nejake male udelatko na zaznam trasy

Ahoj.
Mam takovy dotaz. Neexistuje nejaky udelatko, ktere by zaznamenavalo jen uslou trasu. Neco, co by vydrzelo mnohem dele, nez je klasicka GPS. Nemusi to mit displey, nic.
Potreboval bych obcas zaznamenat trasu v odlehlejsich castech zeme:-) Sice tam GPS pouzivam, ale zapinam ji jen kdyz se potrebuji zorientovat. To kvuli baterkam…tech moc neni, kdyz si clovek vse taha na zadech.
Diky moc za info

Neco uz se jednou resilo tady: http://www.geocaching.cz/forum/viewthread.php?forum_id=11&thread_id=5472&pid=49750#post_49750

Diky moc. Jdu to tam prolistovat. Kazdopadne vlakno je rok stare, tak kdyby nekdo mel nejakou novinku… Kazdopadne ted alespon vim, ze to existuje a ze se to da nekde vystourat:-)

Já jsem kdysi uvažoval o tomto:
http://www.cybex.cz/Mobily/GPS-navigace/UMAX-GPS-FOTO-trasovac-USB-modul-i-gotU-(GT-100)/produkt=8317483/kategorie=391/
Nevýhodou je, že si to nepamatuje nadmořskou výšku a pro práci s daty potřebuješ speciální software (neni to plug-and-play usb hračka)

Možná Qstarz BT-1000Q

Možná Sony GPS-CS1

Před rokem ale stálo 3000,-

Mozna bys ocenil solarni dobijecku akumulatoru. Je jich nekolik na trhu a nektere jsou celkem skladne. Dobijeji i kdyz je pod mrakem.:slight_smile:

A jeste jsem nasel za 1144,- na Cybexu UMAX GPS FOTO trasovač USB modul i-gotU.
Nebo Navilock NL-456DL EasyLogger

Já jsem si pořídil Qstarz BT-Q1000 Platinum http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/130BT-Q1000_51CHPLAT/qstarz-gps-prijimac-bt-q1000-platinum-edition-bluetooth-zaznam-trasy-mtk-chipset-51-ch.html
Funguje jako Bluetooth GPS přijímač a zároveň má paměť pro záznam prošlé trasy. Teď je novinka Qstarz BT-Q1200 Ultra, která má solární článek a proti předchozí verzi zlepšenou anténu, takže by citlivost měla být stejná jako u verze bez solárního článku.

Diky vsem. Az bude cas, juknu na to.
Naivne jsem si myslel, ze kdyz to bude zaznamenavat jen trasu, ze to nebude moc zrat baterky:-) Bohuzel asi omyl. Na 2-3 dny zaznamu mi bohate staci klasicka GPS (nahradni baterky jeste unesu), ale pro zaznam trasy mimo civilizaci delsi nez cca tyden, 14 dni…to uz je problem.
Solarni nabijecku jsem loni zkousel. V zamracenem Skotsku se bohuzel nechytla:-(

No rekl bych, ze nejvetsim zroutem je prave ten GPS prijimac :slight_smile: To ze mas klasickou GPS pustenou a "nepouzivas", tak to IMHO nema na cem plytvat energii:) Maximalne na nejaky dalsi obvody, ale to je zanedbatelny.

Prvnio GPS, kterou jsem si chtel koupit by právě onen UMAX s využitím pro geotaging. (Je pro mě mnohem důležitější vědět kudy jsem šel, než kde jsem, to si jsem celkem rozumně schopen zjistit z klasické mapy.) Jenže pak došlo na srovnání, že s výdrží to není žádná sranda a paměť nic moc a navíc bez PC s ní nic neuděláš. Takže došlo na VISTU HCx s pohodovou výdrží, baterky není problém vyměnit a na kartu se vleze tracklogu az az :slight_smile:

Walis…prave. Blbe jsem u toho premyslel. Nejvic zere prijimac. A ten je bohuzel (bohu dik) v kazde krabicce.
Jinak jsme na tom podobe. Pro mne je dulezite kudy jsem sel a ne kde jsem. Stale s sebou nosim papirove mapy a asi nikdy neprestanu:-) Mam je rad. Jsou to pro mne knihy. GPS (taky mam HCx) mam pro zaznam a pak geocaching:-) Jo a pak na kolo. Tam priznam, ze si trasu i dopredu planuji. Preci jen mne otravuje zastavovat a vytahovat mapu, nebo cumet do mapniku, ktery se behem cesty trepeta a nejde z nej kloudne cist:-)
Jinak planuji treba cestu na kole skrz Skandinavii. A to bych z nejakeho divneho duvodu rad zaznamenal. Nevim proc:-) Proste bych to rad mel:-)

Tak ted mi znamej poslal nasledujici:

http://www.coolest-gadgets.com/20060405/really-cool-portable-gps-tracker/

Zbezne jsem na to koukal a vypada to zajimave. Hlavne vydrz. Ale moc se v tom nevyznam… Co vy na to?

Ahoj.
Jeste bych mel dotaz. Bylo mi doporuceno tohle:

Prijde mi, ze je to, co hledam. Co vy na to? Ma s tim popripade nekdo zkusenosti?
Dik moc

osobní zkušenos s ním bohuže nemám ale četl jsem na něj někde celkem slušnou recenzi možná na navigovat.cz ale to ti asi moc nepomůže