Nejhezčí věci v keši

Už se tu řešily nevhodné a nebezpečné věci v keši, nejodpornější nálezy, problematika hraček z kindervajíček a podobně, ale nenašel jsem tu vlákno, které by řešilo otázku, jaké věci byste v keši rádi nalézali, nebo které jste si už z keše někdy odnesli. Jestli jsem se přehlédl tak mě prosím upozorněte, ale brzo se chystám založit první krabičku a tak mě to docela zajímá.

Věci, které mě potěší jsou například různé propagační věci různých firem (ale nové nebo dobré), ale i taky nějaký dobrý přívěšek apod.:wink:

Probůh jen ne propagační materiály nějakých firem, teď jsem našel cache která byla plná materiálů od O2, skoro jako by byla sponzorována tímto gigantem. S odporem jsem to zase zavřel. Ale to je má subjektivní antipatie vůči tomuto molochu. Do svých keší také nedávám propaganí materiály naší firmy, přijde mi to divné.

Mě osobně potěší železné, ocelové, cínové, dřevěné a keramické hračky a blbůstky.

Pro mne nejhezčím nálezem je GC a dobrý TB. Většinou jsou to cetky co za chvíli omrzí. Jediné co jsem takhle trejdoval je cross lan kábl. Jak tak, ale pozoruji v mích keškách, tak jdou na dračku klíčenky. Potom je tu otázka CWG. Poslední jsem viděl tak v prosinci, od té doby nic a nic.

Vždycky mám skvělý pocit z nálezu, když je v cache nějaký trade, který není úplně běžný. Nrazil jsem třeba na CD s plnohodnotnou PC hrou, nebo na miniaturní kapesní pláštěnku. To jsou prostě věci, u kterých mám pocit, že mohou cachera opavdu potěšit nebo mu pomoci.
No a samozřejmě CWG a další sigitemy je vždycky radost najít.

Tak určite GC a TB. Z těch co si mohu ponechat jednoznačně CWG. Kupodivu mám radost i z kinder postaviček, které většina kačerů odsuzuje. Já si je naopak rád vezmu do sbírky. Reklamní předmět v podobě přívěšků se mi také zamlouvají.
Bohužel si musím přiznat, že poslední dobou se toho "hodnotného" nachází čím dál méně. Je to smutné, ale už se dostávám do stádia, kdy ani kešku neprohlížím, protože se mi nechce v tom **** prohrabávat. :frowning:

Jednou jsem v kešce našla kovovej hlavolam. Krátili jsme si ním pochod k další keši, ve které jsme ho zase nechali (po cestě jsme ho vyřešili). Tohle byl trade podle mého gusta :). Jsem spíš na takový lehce kreativní blbinky, který se daj po použití zase vložit do další keše, různé keramiky atd mě moc nebaví, beztak se mi na ně doma akorát práší. Ale když v keši jsou, neurazí.
Většinou pokud už v keši najdu něco, co se mi líbí, tak buď s sebou nemám nic na trade (protože v posledních 20 keších nic nebylo, tak se mi s tím nechce tahat), případně mám u sebe jen věci nižší hodnoty (i když ta se často odhaduje dost těžko), takže se trade nekoná :(.

Je sice pravda, že dobře obsahem vybavená keška je paráda, ale nejde nejvíce o to kam jsme došli, než to, co si tam vyměníme?

Ale je fakt, že cílový kačer třeba v Jizerských 1000 byl docela dobrý předmět :slight_smile:
http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LUID=fe647b17-06f2-403a-a1d8-837017079ba0

Já bych volil hlavně tématické (kde to jde, takže do železničních keší něco železničního, do "autových" zase něco "autového" a pod.
Tam kde to nejde ( ti je myslím většina) něco co může být užitečné, ale zase ne moc drahé… nevim…to je v podstatě cokoli kromě polorozpadlých figurek z kindrvajíček a pod.

Samozřejmě nejvíc asi každého potěší pěkný coin… ale to je obtížné zařídit…:smiley:

Pro mne je důležité aby v keši byl nepopsaný a nejlépe pevný logbook a aby keš byla čistá a bez humusu (cvaklé lístky, vytahané gumičky do vlasů a nekompletní trosky olezlých kinder věcí). Prostě aby se člověk neštítil tam pro ten logbbok vůbec sáhnout :slight_smile:

Jinak já trejduju velmi zřídka - spíš děti se zajímají o různé cetky a podle pozorování preferují tvrdé, čisté a pokud možno nové věci před měkkými, odřenými a odloženými. Výjimku tvoří miniplyšáci.

Jeden hezký kousek co jsem viděl v keši byl tento:
http://www.geocaching.com/seek/log.aspx?LUID=bc1894e5-26b1-4ddc-bc45-dd5e464b5b25&IID=a28d64ab-1cb5-442d-a0e5-16e2809715c8

Nejvetsi radost mam z GC ale posledni dobou prevazuji CWG..

Nebyl to pes se sundavacím obojkem? Toho jsem kdysi nechal v jedné své cachi. Teď jsem pro jednu svoji novou cache jsem sháněl nějaké zajímavé hlavolamy ale kde nic tu nic.
Já osobně netraduju, většinou to jsou cetky nad kterými jenom kroutím hlavou. Za poslední dobu se trochu vymykalo proutěné hnízdo s ptáčaty, bohužel napěchované do hodně malé small cache.

Před nedávnem jsem v papírnictví objevila sady pěkných rozlišovačů na klíče, hned jsem pár balíčků koupila. Řekla bych, že do keší ideál. Nezaberou hodně místa, každýmu se hodí (neznám nikoho, kdo nemá klíče:D), je to čistý a barevný :-). Celá sranda za 6 Kč.B)

Tuhle jsem objevila malý šroubováček - velikost asi jako klíč. Přehazování na křížák a břit.

Obchod Madal bal - maličké kovové hlavolámky za 15,-Kč.

Zdravim,nedávno jsem v keši objevil kvalitní kšiltovku,ale neměl jsem adekvátní věc stejné hodnoty na výměnu .Byl to pro mě velký vnitřní boj ,vyměnit nebo ne :|poprvé porušit pravidla.Zvítězil jsem z těžkým srdcem zůstala na místě.:stuck_out_tongue:

Ne, byly to takový dva stromečky ze kterých se muselo sundat kolečko. Našla jsem je při kešovýletu v okolí Šternberka a tam jsem je po použití taky zanechala.
Tvoje kešky jsou od mých home coordinates poněkud z ruky, takže celkem pochybuju, že by hafák došel až sem, ale potěšil by :).

Jednou si syn v ramci tradingu vzal z kesky (tusim Kamenna vrata) takove trochu otlucene auticko a az doma jsem zjistil, ze to je original Matchbox (resp.Lesney products) tusim z roku 78 - ze serie, s kterou jsme si hral ja jako dite (a toto mi tenkrat chybelo) - tak jsem prohrabal pul baraku, nasel v krabici ty puvodni a po desetiletich jsme tak obohatili sbirku… Dojemny, co ? :smiley:

Taky si mi strasne libila originalni cinska modlitebni cepicka od Tugofa na Boreckych skalach, ale nemel jsem nic adekvatniho na vymenu :frowning: Byl to tenkrat hroznej vnitrni boj :wink:

Většinou píšu TNLN, protože nemám k dispozici neustále drobnosti, které by nadchly i mne a brát a vkládat za každou cenu mě moc nebere.V okolí Prahy jsem narazil na obsah keší, který mě překvapil v tom negativním významu. Zatím dosud nejdéle jsem si ponechal divadelní japonské skládací kukátko. Odhaduji ho na stáří asi jako já (1959) a to je pro mě opravdu poklad. Vložil ho Medomys do obnovené keše v Sobotce za což mu tímto děkuji.Někdy vkládám a neberu. Jak kdy.Zatím nejvíc se mi líbila co do provedení keš od WMH Rock CastlesBonus. Obal byl kopie truhly a byl "na pokladovém místě". To mě fakt dostalo.