No, tak tolik stížností na Navilock zase nemám. Funguje poměrně slušně, chytá se taky docela obstojně, chtěl bych ale prostě něco lepšího. Jinak ale nemůžu říct, že by to byl špatný modul.
Jinak ten Pentragram mě moc neolsovil. Nechci modul který reaguje až při vyšší rychlosti, natož abych s ním musel mávat nad hlavou. Ale díky za postřeh.
Jinak, zatím jediný obchod, kde jsem objevil ten Qstarz a který posílá do ČR je tady:
http://www.superetrader.co.uk/qstarz-btq1000x-travel-recorder-bluetooth-gps-p-3809.html
Cena s poštovným je bohužel značná.
Modul za 60 liber, poštovné za 5, to dělá při 29 korunám za libru příjemných 1885 korun.
Pokud jsem to pochopil, tak je zájem o model "X", nikoliv o Platinu. Tu lze docela dobře sehnat i tady: http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/130PQS-001/qstarz-gps-prijimac-bt-q1000-platinum-edition-bluetooth-zaznam-trasy-mtk-chipset-51-ch.html
Možná, že se u nich objeví i model "x" ![]()
Tak tak, zájem by byl o Xko. Bohužel je to asi poměrně nová záležitost. Obepsal jsem několik českých obchodů a dodavatel ani jednoho z nich to nenabízí. Budeme zřejmě muset počkat.
Ahoj pročítal jsem si vaši diskuzi a taky jsem teď před situací, kdy bych ňáký ten BT modul zakoupil.
Líbí se mi moduly Evolve routeTraxx / goTraxx
Přemýšlel jsem i o Qstarz, ale dočetl jsem se, že neumí zároveň zaznamenávat cestu a zároveň se spojit přes BT. To prý routeTraxx umí, ale zase mám u něho strach se zapnuté statické navigace.
Měl jsem nokii LD-3W kde jsem docela v pohodě přes počítač statickou navigaci vypnul s ní se cache nedali hledat, ale po pár vybití baterky se mi znovu zapla a dostala se do stavu, že jsem nebyl schopen ji vypnout, tak jsem ji prodal známému, který není kačer a bude ji používat jen v autě.
Nemáte někdo prosím zkušenost jak je na tom routeTraxx v terénu, jaký je rozdíl mezi Go a Route?
vrtys: No, pokud se nepletu, tak u Qstarz píšou, že buď je v režimu, kdy vysílá a nebo v režimu, kdy zaznamenává a vysílá. Mělo by to fungovat. Tuším, že to bylo v manuálu? Ale to bych kecal. Někde jsem to našel, tuším, že přímo na stránkách výrobce.
Aha podle tohoto obrazku PALMPC MAGAZÍN - Produkty a služby jsem si myslel že si právě můžeš vybrat jedno nebo druhé.. ![]()
ale jestli je to tak jak říkáš, tak je to příjemná zpráva.. teď by mě ještě zajímali osobní zkušenosti jestli je někdo má.. ![]()
Pokud jde o bt-q1000x, tak asi zkušenosti nikdo mít nebude. Nicméně v jeho popisu na qstarz.com se píše:
Easily switch Travel Recorder to LOG mode or NAV mode (Navigation + Log).
Takže by to jít mělo. Jak je to u starších modelů nevím.
q1000 platinum umí zaznamenávat a vysílat současně, říkal to někdo v threadu "jaký bt gps vybrat"
Čekám že sem někdo napíše zkušenosti s novou BT-1000X a ono nic !
Já ji mám druhý den a zatím se mi nějak nepodařilo zprovoznit logování. Neměla by tam být žádná finta tak nevím v čem je problém,přepnu na log a ledka signalizuje logování,zmáčknu knoflík…uložím pár bodů,ale když chci stáhnout trasu a body tak je mi oznámeno "no data in device"…
Dále je v manuálu jasně uvedeno že v pozici log funguje i navigace,ale jakmile přepnu na log tak se bluetooth vypne.
Takže buďto jsem slepý a něco přehlížím nebo se ta GPS chce fofrem navigovat do popelnice…
Edit: Bluetooth v režimu Log už funguje,ale dodaný software si asi nerozumí s mým noťasem,trasy prostě z GPS neumí stáhnout.
Zkusil jsem aplikaci BT747 a ta to stáhne bez problému…
Zdravím,
tak už mám taky BT-q1000x. Loguje bezvadně, navigování jsem zatím neměl moc možnost vyzkoušet, ale u jedné keš mě teda tahala sem tam, i když satelitů měla hromadu. Mám nastavený přenos na 5Hz. Je možné, že by to bylo moc a PDA to nezvládalo? Zkusím to otestovat, ale znamená to nastavit, jít ven, vrátit se k PC, přenastavit atd. atd. a nějak na to nemám čas.
díky
Ahoj, nějaké nové zkušenosti s Q1000x? Uvažuji o koupi potom, co semi po autobouračce rozsypala GPS Q1200 Ultra solar. Především, co mi vadilo na stávající je, že šipka (směr) reagovala, až když jsem se hodně pohnul / udělal hodně kroků.
No tak já mám například iTraXX (Evolve) a… no dá se, ale musí se na ni pomalu, při chůzi se musí počkat chvilku, aby se poloha "ustálila". Je pomalá, ale přesná.