Největší geoVýšlapy aneb poklady s největším převýšením

zrejme kazdy vi, ktery kopec je u nas nejvyssi.
podobne to asi bude i s nejvyssimi kopci, na ktere se lze dostat autem, autobusem nebo lanovkou.

ale vime, ktere kopce jsou u nas "nejvyssi" z hlediska ryziho vyslapu, tj. s prevysenim dosazitelnym pouze vlastnimi silami (nohy/lyze/kolo) ?
ja to nevim a docela me to zajima:) a mozna se budu divit, az se dozvim, ktery tim "nejvyssim" ve skutecnosti je:)

tahle myslenka me napadla cestou na Ralsko, coz je v nasich koncinach kopec lehce nadprumerne vysky… no jo, jenze nejvyse polozeny vychozi bod je nakych 325m n.m., takze na turistu ceka prevyseni pres 350m !
paradoxne, treba v Jizerkach (a mozna ani v Krkonosich) takovy kopec nenajdete. "muze" za to chata Smedava a osada Jizerka - obe mista jsou dosazitelna autem a lezi ve vysce kolem 850m n.m. Nejvyssi vrchol Smrk ma 1124m n.m., takze ryzi prevyseni dela "jen" 274m.

pokud vite o nejakem kopci s pokladem, kde je ryzi prevyseni vetsi nez 300m, napiste ho prosim sem.

uvedu zatim jediny takovy, ktery jsem objevil:
Ralsko ([cache]GCX3DZ[/cache]): vrchol 696m, Vranov parking 325m, prevyseni 371m

vysku nevim, ale taky milesovka nebude zadna prca :slight_smile:

Z meho okoli me napadl Ruprechticky spicak [cache]GC9CD3[/cache] Vrchol je v 880 m. n m. a silnice ve vesnici konci podle mapy v cca 530 m. n m. Takze prevyseni vychazi na 350 m. Kazdopadne vyslap to je peknej!

Kdybys jako ostatní parkoval v Bílém Potoce, tak máš na Frýdlantské cimbuří [cache]GC18VAZ[/cache] převýšení dost :slight_smile:

B)B)B)[cache]GCN3YD[/cache], zacina se v nejakych ± 100m.n.m., konec (vrchol) je 1236 . kesu sice neni uplne na vrcholu, ale kdo tam jde, tak na vrchol dojde :-), pravovernemu milovnikovi vyhledu to totiz neda

837(Milešovka) - 500(Bílka) = 337 m:)

Možná [cache]GCQT1P[/cache], má 1276 a okolní vrcholy i o 400metrů míň. Ale za to že tam někde není nějaká silnice ruku nedám.

Na Králický Sněžník je to z české strany ze Stříbrnic převýšení cca 700 metrů. Pravděpodobně se dá dojet výš z polské strany, ale kdo nechce do Polska, musí nechat auto v Stříbrnicích. I když vlastně do Polska se dostane tak jako tak, protože keška na vrcholu je už pár metrů v Polsku.

S kolegami som vyslapol ku keske Chatrc (GCKZA7) z Rokytnice nad Jizerou, prevysenie cca 440m. Az ked sme kesku nasli sa priznali, ze si mysleli ze sa na konci stupania otocim a poviem ze to bol len zart :slight_smile:

To záleží na tom, odkud člověk jde… Třeba na takovou Sněžku to je z Pece pod Sněžkou taky 850 metrů… Jenže tam vede i ta lanovka… Ovšem všechny kešky, co jsou cestou na Sněžku jsem si já osobně odlovil pěšky… :slight_smile:
Stejně jako když jsme až nahoru na Kralický Sněžník vyjeli na kole (tedy, z Polské strany, dolů jsme už jeli Českou). To pak je taky výšlap skoro 900 metrů… Vždy totiž záleží, odkud člověk jede :wink:

Mě se zdá, že když jsem počítala převýšení z Ostravice na Lysou horu (Beskydy), tak to nějakých 700m dalo. Nechcu tedy kecat, ale krpál je to pořádný… Holt Beskydy..
A paní učitelka na gymplu nám říkala, že největší mazec je pochod ze Smrku na Lysou… chodívá se tam závod a převýšení je pekelné, skoro Himalajské.

Edit: řekla bych, že zíleží i pořádně na délce trasy, po které to převýšení musíte zmáknout. Ale to všeci víme :slight_smile: Já jen tak…

Ano, když se jde ze Šance(575 m.n.m.) přes Čupel(pěkný krpál a je tam i keška) a Kobylanku na Lysou(1323m.n.m.) po žluté, tak to dá celkem 748 metrů. Slušnej výšlap.

Poměrně velké převýšení je na Poledník na Šumavě.Zaparkovat se dá kousek nad Prášily.Bohužel neznám nad.výš.parkoviště.samotný Poledník má1315m.mohu říct že na kole je to sebevražda. Byl jsem tam dvakrát a to GC ještě nebyl.Dnes je tam cache GCKHXP.

Já jel na Kraličák z Branné, skrz Staré Město a Stříbrnice a převýšení je 892 metrů na 13,3 km nebo 814 metrů na 10,02 km, podle toho, jestli to počítáš ze Starého Města nebo až ze Stříbrnice.

Smrk. V Jizerkách. Z Nového města pod Smrkem. 670 metrů.

viz tracklog z výletu tento víkend :slight_smile:

Z polský strany se výš dojet nedá… odstavili nás na záchytné parkoviště už daleko dole, ale kolik tam bylo převýšení to vám teď nepovím… zkusím se na to mrknout, ale asi je to jedno, když je to z polský strany… nebylo to myšleno jen na českou stranu?

Teď jsem zkoumal tracklog. Auto jsem nechal ve Stříbrnicích jak daleko to jen šlo. To bylo v 686 mnm. Maximální výšku jsem dosáhl na vrcholu Kralického Sněžníka a to 1424 mnm.
Tohle je asi cesta s nejmenším možným převýšením a dělá to 738 metrů.

no myslim, ze vetsi vyslap u nas nenajdeme. 738m je fakt mazec:o
kolik to muze byt z Polska ? neni tam nejaka lanovka nebo sedackovka. nemusi byt na samotny vrchol. jde proste jen o to, aby to neslo nijak ocurat nebo obejit;)

nejvyssi mozne startovaci misto je podle map asi Gruberg s cca 885mnm, coz dela prevyseni cca 430m. taky slusny

z polska jsme sli neco pod 700m od parkoviste na konci silnice. zadnou lanovku tam nemaji.
tri vrcholy = tri cache, nejvyssi sneznik