Nelze nahrát data do eTrex Legend

Zdravím,

mám problém s nahráním dat z MapSource do eTrex Legend.

Zde je má konfigurace:

SW:

    Windows XP (běží ve VMPlayeru pod Ubuntu Feisty 7.04)

    MapSource 6.12.2

HW:

    sériový kabel od Legenda je připojen do PC přes USB<=>RS232 redukci a ta je ve Win XP správně detekována jako COM3

Získání dat z Legenda funguje až na mapy (projité cesty i body lze stáhnout, rovněž ID kód, mapy nikoliv)

Při pokusu u stažení map z Legenda do PC či při pokusu o nahrání jakýchkoliv dat do Legenda se při startu přenosu objeví hláška:

Nastala chyba při komunikaci s Vaším zařízením. atd.

Nesetkal se někdo s podobným problémem? 

Mapy jako takove z Legenda stahnout nejdou, to si jen MS oznaci mapy v programu. Zkus snizit prenosovou rychlost nebo pokud mas moznost zkusit jiny prevodnik USB-RS232. Jinak me nic nenapada. Snad poradi nekdo zkusenejsi.


Zkoušel jsem i nejnižší rychlost 9600 a nic. Ještě zkusím ten jiný převodník.

Ten MapSource nepouštím přímo pod Linuxem (přes Wine) ale pod Windows XP, která běží ve virtuálním PC (VMPlayer).

Teď mi došlo, že jsem vás mystifikoval. Nepouštím to pod Win XP, ale pod W2000. Večer to vyzkouším pod Win XP a zítra na jiném PC bez emulace.

Mozna to bude tema widlema2000, nevim, zda mas predstavu, jak funguji, ale mozna to nejak blokujou. na XPckach nevidim SW duvod, proc by tomu tak melo byt. Snad jen spatnym pouzitim mapsource :wink:

Tak jsem to před chvílí vyzkoušel i na čerstvě nainstalovaných XP, která už neběžela pod emulací v Linuxu, ale přímo a výsledek je stejný. Takže zítra to zkusím na jiném PC přímo přes sériový port.

Chyba bude nejspíše v tom USB-RS232 převodníku nebo pak jedině přímo v Garminu či jeho kabelu.

Presne tak, nevidim zadny SW problem. Nejvic to vidim na ten kabel. Uvidis, snad to das :wink:

Tak potvrzeno,

je to opravdu tím kabelem. Když jsem Legenda připojil přímo na COM port, tak to šlo bez problému. Kupoval jsem ho v GME, tak jen doufám, že mi ho vyreklamují.