Dotaz na širší komunitu. Někdo hledá pikslu, dá si s tím dost práce, a nakonec se ukáže, že je keška zničená. Na mé [cache]GC15CKE[/cache] mám ukázkový příklad.
Osobně i ze zkušenosti z ostatních logů jinde bych byl pro nenašel. Sporně bych to viděl v případě nálezu trosek cache a částečné obnově.
Prostě - zápis na inetu by imho měl být podmíněn zápisem v logbooku, jednoduché a striktní…
Nenašel - nezapsal - neuznat. Tohle je myslím jednoduché. V případě nálezu zničené cache bych byl tolerantní, protože našel a navíc se díky nálezci o tom dozvím a také proto, že třeba pomůže zachránit to torzo.
No ja jsem onehda hlesal kes Hulin a nasel sem akorat rosekanou pixlicku a par otrhanych listu logbooku…tak jsem listy posbiral, na volne misto jsem se zapsal a tyto zbytky ulozil do nedaleke kesky se vzkazem pro ownera Hulina ze si je tam muze vyzvednout
Uz se to urcite resilo, je to na vlastnikovi (samozrejme v rozumne mire: pokud by se tim vlastnik chtel vyhnout udrzbe a udelal tim z tradicni cache virtualku, tak je to na vyzvu reviewera k obnoveni, pripadne archivaci).
U sve cache jsem podobny postup chtel pouzit jen jednou: u BotMC#4 byla FTF premie prazdny ammobox schovany pobliz, FTFer ho tam nechal a pridal knizku a papirek s podekovanim, dalsim se s nim taky nechtelo tahat, az se stalo, ze jeden tym nasel misto cache tenhle premiovy ammobox a zalogoval se na onen papirek. Nabizel jsem jim, at si zaloguji Found It, kdyz doslo k takovemuhle zmatku, ale stejne se tam pak vratili najit si skutecnou cache. Byl jsem pak rad, kdyz si paty nalezce konecne ammobox odnesl.
Já bych řek, že to je individuální. Záleží to na situaci a taky na obtížnosti kešky a hlavně její dostupnosti.
Taky už jsem uznal log kačerovi, který šel dvakrát na kešku (podruhé aby se přesvědčil, že je opravdu fuč), která je hromadnou dopravou špatně dostupná, udělal mi podrobnou fotodokumentaci správného místa jako důkaz, že je keška opravdu ukradená.
Pokud není problém se na kešku vydat jindy, není důvod uznávat log. V opačném případě si myslím, že uznávat log v některých případech smysl má.
Pred par mesici jsem byl na par dnu v Praze, ale diky blbemu pohybu po ni byl cas pouze na tri kesky v blizkem okoli ubytovani. Jedna z nich byla ukradena, znicena… na miste jsem nasel informace pro nahodne nalezce, vicko od pixly, tusim jeste gumicku atd… Samozreme jsem nelogoval found it, majitele informoval a druhy den to v logu nekdo dalsi potvrdil. Ten si ale to found it klidne dal, ze misto nasel a zbytky kesky taky, tak co by ne… Nevim no, me to prijde divne. Je to na rozhodnuti ownera, ale ja bych si to logovat nedovolil, i kdyz vim, ze se ke kesce pravdepodobne uz nedostanu a taky jsem ji v podstate "nasel"… Ten jeden bod mi zase tak nevadi.
ono Found it / DNF má i další účel, díky vysokému počtu DNF owner/autor podniknou další kroky (disable…). Když ale občas naskočí Found it tak to bude vypadat tak, že jen DNFkáři neumějí hledat. Tzn uznání autorem v odůvodněných případech samozřejmě ano, ale zároveň by owner měl dávat na logy bacha a falešné Found it mazat.
Pěkné to bylo na finálce Dalešické přehrady. Když jsme po velké akci uprostřed přehrady zjistili, že keš je pryč, tak jsme ji tam sami autorovi přidali. Místo bylo jednoznačné, rozhodnutí, jestli logy uzná, jsme nechali na něm. Uznal.
Je-li cacher zapsán v logbooku, není co IMHO řešit. A zda mu ji snesl vnuk, kamarád, kolemjdoucí je úplně fuk. Jak takový bodík zahřeje, záleží na každém.
"Každému dle jeho práce, každému dle jeho potřeb :D"
Otázkou je proč nebyla keš vyzvednuta. Jestli to bylo jen otázkou obtížnosti? Z logů je zřejmé, že je u keše někdy dost rušno.
Asi bych se kešera přeptal na důvod tohoto řešení. Sice mne nic rozumného nenapadá, ale určitě bude existovat důvod proč log uznat.
Pokud to byla záležitost mnoha lidí nebo přílišné obtížnosti, tak bych log neuznal. Náročnější keše jsou náročnější keše.
Ale vše je na Tobě.
pozadal geocachera at log smaze sam, s tim ze fyzicky nesplnil podminky logovani do cache.
Pokud by to neudelal, smazal bych mu log sam a napsal bych tam vysvetleni do poznamky.
To muze rovnou objet vsecny "nanutandovky" a zalogovat si nalezy.
Pohled autora: Cache zakladame proto, abychom udelali radost tem, co ji najdou. Kdyz je hledac z daleka, a dokaze popsat misto kde ocekaval cache a nenasel, log uznam, dokonce sam nabidnu at si napise Foud It, kdyz mu to udela radost. Pokud je hledac mistni, cache obnovim a ocekavam, ze si rad zajde pro radost z nalezeni.
Položte si sami sobě otázku:
Jde o radost z hledání, překonávání obtíží a překážek a samotné nalezení, nebo o úředničinu?
Myslím že si správně odpoví každý sám.
Pokud někdo prokáže jinak než razítkem či nálepkou v logbooku, že tam byl a ví kde to je, tak přece snad o nic jiného nejde. Ostatní už je jen otázka svědomí a vnitřních pocitů. Uznání je opravdu věcí ownera, jak to bere.
Hmmm… pak bohuzel asi taky neni co resit Zde asi jen note postaci. Muzeme dlouze diskutovat, zda "turisticka" cache ma mit zrovna 4* umisteni, ale kdyby kazdy logoval cache, ktere jen videl nebo tusil jejich polohu, pak bychom se nemuseli namahat nikdo. Vzdycky budou cache, na ktere vzdycky nekdo z nas nemame. To by pak nebylo ani o cem snit
… no to můžeme. Já osobně k jejímu odlovu nepotřebuji žádné další speciální vybavení, ani pomoc od druhého. Takže bych tomu 4* nedala, ale chápu, že každý není weasel :). Ostatně, můžete si to vyzkoušet sami a ohodnotit.
Tak jako na cache sestka jsem presne vedel kde ma byt, jel jsem tam ale bohuzel ten den owner tuto cache prendal na jine misto. Ani me nenapadlo si ji pripsat, pouze jsem tam napsal Write Note s popisem situace.
To samé v Brně. Když jsem našel cache (i jsem ji viděl) u obchodního centra, ale nebyl jsem schopný na ní vylézt tak mě přesto nenapdlo si ji uznat. Prostě nemám zápis, tak proč ji připisovat? Rád se tam někdy vrátím a odlovím úplně.
Teď třeba přítelkyně v Anglii našla na místě cache pouze rozbité víčko… očividně našla místo určení neboť to souhlasilo s hintem… ale neodvážil jsem si to nechat zapsat… vždyť vlastně nenašla to co hledala… našla pouze zbytek… pokud by našla alespoň nějakej logbook a nějak ho uchránila… budiž… ale bez zapsání.. neuznával bych to… GC nedělám kvůli číslům ale kvůli zábavě. :-)