No uvidíme, jak bude implementováno nové LiveMap, zatím byly věci v Neongeo vždycky dost promyšlené a dotažené… možná to bude tím, že autor není jen programátor, ale taky geocacher ![]()
Kde přesně v GC si můžu zapsat ty vyluštěné souřadnice. Nemůžu to nikde najít. Dík
Tak už jsem to našel - tak velké pole jsem nehledal ![]()
Protoze jsem si neprecetl cely prvni prispevek na zacatku tohoto vlakna, tak jsem na tuhle funkci prisel nahodou. Kazdopadne je to funkce, ktera me na Neongeu bavi uplne nejvic;)
Tak právě vyšel NEONGEO ve verzi 1.152 s funkcí LIVE-MAP a první, co mě šokovalo je, jak šíleně je to rychlý… kam se hrabe někdejší c:geo. Zřejmě využitím přístupu přes oficiální API se dá docílit ohromných výsledků… zatím testuji, ale myslím, že neongeo se tímhle stává jedničkou!
Tak po příspěvku rumcajse jsem taky upgradoval a musím souhlasit, že má nejspíš pravdu
Ale není to nic podivného, programy získávající data legálně bývají rychlejší ![]()
Tušíte někdo, jak se zbavit z live mapy v Neogeo již nalezených keší?
Mne se tedy nalezene nezobrazuji…zeptam se hloupe - nemas nahodou v Seettings/Downloading zatrzene "Include found"?
Ted nemam moznost to vyzkouset ale zkusil jsi v zalozce Geocaches smazat kese v zalozce Marked? V minule verzi jsem tusim takhle odmazaval prave ty nalezene.
Jo, takhle to jde. Díky.
Další, co mi na tomhle programu přijde divný je, že když zaloguju z kompu, tak až do rozkliknutí v Neongeo se tváří jako nenalezená… Evidentně live mapa nespolupracuje s GC zdaleka tak dobře, jako ta v c:geo (tedy když to fungovalo). Chjo. Proč nic, co je ofiko od GS nefunguje pořádně? No nic, to byl zbytečný povzdech…
Osobne jsem s novou verzi spokojenejsi a v podstate uz nemam duvod pouzivat c:geo. Libi se mi nove prepinani mezi "live" a "manage" mapou. Kdyz si vzpomenu na svoje zacatky se symbianovou N73 a pripojenym extrernim gps modulem, papirem a tuzkou, tak dneska mi ve spojeni smartphonu a vychytane app (neongeo) v podstate nic nechybi B)
no ona je to spíš vlastnost, neongeo využívá live-map trochu jinou logikou… načte keše na live-map do databáze s tim, že mají určitou "dobu trvanlivosti" po téhle době je refreshne… takže pokud se ti mezitím změní status keše například na nalezeno, tak se to neprojeví hned. můžeš samozřejmě kliknout na tu keš a dát update…
jinak live-map nezobrazuje vlastní, nalezené a disabled keše… pokud jsi tam nějaké měl, tak to byl pozůstatek původní databáze.
v settings se dá nastavit, s jakou databází live-map pracuje … buď používá společnou databazi s managed map nebo vlastní (a pak se automaticky prepinaji databáze podle přepnutí druhu mapy.
já osobně využívám oddělené db s automatickým přepínáním… live-map db mi slouží pouze pro live mapu a managed map databází si udrzuji čistou na offline geocaching.
kolik lidí…tolik způsobů použití ![]()
c:geo mi funguje jako dřív.Stačí si stáhnout nightly verzi http://www.cgeo.org/nightly.html
tak teď jsem to c:geo zkusil stáhnout… no, funguje … záleží, co si člověk představuje pod slovem funguje… nějak to jede, kešky se teda na můj vkus načítají věčnost (ale je fakt, že to se načítaly u c:geo vždycky), na mapě je spousta kešek neznámých typů, sem tam se nějaká objeví nebo ztratí… jak říkám, "nějak" to funguje.
Mě osobně (ale je to můj soukromý názor) by asi nejvíc vadila představa, že sebemenší změna na straně groundspeaku mě připraví o možnost použít tu aplikaci a to třeba v ten nejnevhodnější okamžik - tak už jen kvůli tomu bych do toho nešel.
Navíc ta aplikace porušuje licenční ujednání groundspeaku, proto je asi ta věčná válka mezi týmem c:geo a geocaching.com
Ale věřím, že pro basic members je to i tak jedna z těch použitelnějších, i když i BM bych asi doporučil investovat do oficiální aplikace od groundspeaku.
Čekal jsem na ofiko verzi, ale na základě Tvého komentáře jsem stáhnul, nainstaloval a vypadá to, že vše je plně funkční! Super!
Ještě prověřím, až se budu pohybovat v terénu. Díky za info.
BTW stáhnul jsem dnešní build.
Každý den je na stažení nová verze,tak je dobrý občas aktualizovat.To že se kešky v c:geu načítaj a načítaly pomalu je pravda.Já si ale většinou kešky postahuju už doma a v terénu jen občas aktualizuji tu konkrétní kešku kterou jdu odlovit.To sice chvilku trvá,ale není to nic tragického.
Účet mám premium,zkoušel jsem Locus a Neongeo,ale prostě si na ně nějak hůř zvykám.
Zatim jsem to nenasel nebo v Neongeo neni moznost nechat se navigovat na rucne zadane soradnice? At hledam jak hledam, nikde nic:|
Decka dnes jsem si zakoupil samsung W a nainstaloval neongeo.Pro boha asi jsem total idiot,ale jak vlastnedocilim toho,ze kdyz mam rozkliknutou danou kes,aby mi naskocil kompas a navigoval me?prosim o radu
Otevres kesku, Menu (tlacitko telefonu), Target, set as target
dvojitym poklapani zobrazis kompas pres cely displej
mnohkrat dik za rychlou a presnou odpoved..