Mám problém. Na stařičké Vistě (z roku 2001) mojí sestřenky se časem depolymerovalo lepidlo, držící boční gumu obtáčející přístroj a obsahující výlisky pro tlačítka. Následkem toho z pod gumy vytékalo, patlalo se, guma odstávala, lepilo se na to svinstvo, patalalo se na ruce, z rukou na displej, na volant, na šaty, na vlasy a na spoustu dalších věcí. I byl jsem jakožto rodinný technik požádán, ať s tím něco udělám. Gumu jsem sloupl, zbytky lepidla omyl trichlorem a pokusil se gumu přilepit permanentním lepidlem - chemoprénem. Jenže ouha, chemoprén na gumu nechyt. Asi je ta “guma” nějaký polyamid, nebo dokonce silikon. Setkali jste s tím? Netušíte někdo, jaké lepidlo na tento materiál spolehlivě použít? Poraďte prosím.
Neslo by pouzit silikonovy tmel? Ten casem zgumovati. Lepili jsme s tim drevo na sklo a drzi to pekne, Taky maji v drogeriich zajimave typy dvouslozkovych tmelu na spojeni ruznych nesourodych materialu.
Zdravím, měl jsem podobný problém jenom s tím rozdílem že jsem nakonec tu gumu nechtěně roztrhnul. zvolil jsem n jiné řešení. Objednal jsem si gumu novou, která vyšla na cca 300,- instalace byla bezproblémová. ( lepidlo nanesono z výroby) a musím říct že jednoznačně to dopadlo lépe než mé předchozí pokusy s přilepením. Možno objednat na www.gpsweb.cz - tedy lépe řečeno já to mám odtamtud.
Taky jsem to resil. To lepidlo nema rado teplo a za oknem v aute dostava dost zabrat. Nejdriv jsem pouzil tenkou oboustranou lepenkou vsude mimo tlacitka. Moc dlouho to nevydrzelo a nakonec jsem to odnes do Picodasu a za 300 mam novou gumu.
Moc vám děkuji za náměty. Nejprve vyzkouším ten silikónový tmel, a pak asi stejně koupím náradní gumu. Nevěděl jsem, že se to dá samostatně koupit.
Díky, díky moc!
Měl jsem ten samý problém,koupil jsem starší eTrex a lepidlo pod gumou už úplně teklo,docela humáč :o)
Takže jsem gumu sundal,a GPS pořádně očistil benzínem,lihem a chystal se vyrobit podle předlohy lepící vrstvu z oboustranné lepící pásky. GPS je totiž secvaknutá ze dvou dílů a přes spoj je nalepená silikonová páska,která zajišťuje vodotěsnost tlačítek.Na této vrstvě je pak nalepena oboustranná lepící páska s výřezy na tlačítka a teprve pak je nasazen gumový kryt. Protože oboustranka co se normálně prodává moc nevydrží tak jsem zavolal do Picodasu a všechno jsem jim pěkně vylíčil,no a když mi řekli že mi ji mohou poslat na dobírku za 300,- tak jsem řekl že je to za kus lepící pásky hrozná pálka (chtěl jsem jen tu oboustranku) a oni mi ji poslali zadara a ještě k tomu přidali tu novou gumu.
Tímto jim taky musím veřejně poděkovat…Díííík.
Takže se mi doma válí jedna starší,ale celkem velice zachovalá boční guma na eTrex,tak jestli máte zájem…anebo že bych ji dal do kešky ? :o)