Mám následující problém.
Minulý týden jsem si nahrál do colorada několik keší z geocaching. com pomocí funkce Send to GPS.
Poprvé se keše objevily v nabídce i na mapě. Při jejich hledání jsem pravděpodobně (nejsem si stoprocentně jist) nakonec použil funkci Ukončit navigaci.
Při opětovném pokusu o jejich hledání se však keše neobjevují v nabídce hledání pokladů ani nejsou jejich ikony zobrazeny na mapě.
Pokud se do colorada podívám pomocí průzkumníka, tak jsou keše nahrány a i při opětovném nahrávání pomocí Send to GPS se objevuje hláška o přepsání souborů.
Přesto se uvedené keše neobjeví v nabídce pokladů ani na mapě.
Chtěl jsem se zeptat, jak je mám dostat do nabídky a zobrazit na mapě.
Stala se mi podaobna situace a zjistil jsem, ze se jedna o problem (alepson v mem pripade) omezeneho poctu gpx souboru ktere je schopno Colorad zpracovat … je tam urcita hranice … ted nevim jestli 100/150 nebo 200 ale radove je to takto … doporucuji smazat a vytvaret radeji ne samostane gpx soubory pro kazdou cache ale jeden ci malo gpx souboru zahrnujici vice (balik) cachi …
Sin
Jinak cache kterou v coloradu oznacis manualne jako nalezenou (v sekci VOLBY/ZAZNAM POKUSU - NALEZENO) se jiz primo v nabidce "Schranky s poklady" neukazuji … je mozno je ale zpetne vyvolat pres VOLBY / ZOBRAZIT NALEZENE … alespon do te doby dokud jsou v gpx souborech na coloradu umistene … pokud ale prekrocis onu hranici poctu gpx zminovanou nahore … proste a jednoduse uz to blbne a nechodi dobre
a na webu se dajit nasledujici (hranice je asi 128 kousku GPX):
… it appears that the colorado can only hold 128 or so gpx files, so had to delete all completed caches to get below that level… now it seems to work fine again.
… You can save up to 128 GPX files there and the unit will find them.
Děkuji za radu, jak jsem se podíval mám již nahráno cca 200 keší.
Chtěl bych však ještě poradit jak mám tedy vytvořit gpx soubor obsahující balík keší.
umí to například GSAK a asi i Skrýšotlač
Pokud se mi podaří někde nahnat necelou hodinku času, udělám prográmek na sloučení mnoha GPX do jednoho a dám to tady vědět. Pokud mne někdo schopnější nepředběhne…
Mam takovou zkusenost, ze si do adresare GPX primo na Coloradu (v PC) kese UKLADAM (tedy neposilam NA GPSku). Je to rychlejsi. Pred tim vetsinou kese stare odstranim. Nebo je mozne ukladat gpx soubory do nejakeho adresare a pak tyto jedn. kese.gpx presunout/zkopirovat do adresare Colorada. Zatim jsem zadny problem se zobrazovanim nemela.
Taky se zde nekde psalo - vymazat kese z Colorada (na pocitaci je odstranit z adresare C.), pak odpojit od PC, zapnout Col. a vypnout a pripojit zas k PC, pokud je problem se zobrazenim natazenych kesi.
Odstranil jsem tedy nahrané soubory gpx jednotlivých keší a skrýšotlačem jsem si vyexportoval několik gpx souborů jednotlivých keší v mém okolí.
Tyto soubory jsem nazval cache.gpx, cache1.gpx atd
Když si jednotlivé tyto gpx soubory otevřu v mapsource tak se v mapě objeví ikony jednotlivých keší.
Po nakopírování těchto souborů do colorada do adresáře GPX ve kterém byly soubory jednotlivých keší mi však colorado hlásí, že neobsahuje žádné keše. Rovněž tak na mapě nejsou vidět žádné ikony keší.
Použil jsem tedy program EasyGPS, otevřel jsem v něm jednotlivé gpx soubory získané ze skrýšotlače a poslal jsem je pomocí tlačítka send to GPS do colorada. V coloradu se objevily pod názvy Send to GPSdatum a čas ve formátu gpx. Po jejich otevření zjišťuji že jsou zde nahrány jako trasové body. Je jich však nahráno mnohem méně než je ve všech soborech send to GPS.gpx.
Po otevření colorada mi však rovněž hlásí, ze nejsou nahrané žádné keše. Když dám navigovat na trasový bod (keš) tak mě to hodí na obrazovku kompasu a neobjeví se vůbec mapa
Jak mám tedy vyexportované soubory gpx ze skrýšotlače dostat do colorada tak aby navigovalo ke keším stejně jako když jsem je posílal přímo z geocaching.com jednotlivě.
Měl jsi částečně pravdu.
Já jsem nejprve dal ve skrýšotlači vytvořit výstupní soubor ve formátu gpx přes funci výstup a to nefungovalo.
Po tvé radě jsem dal uložit soubor jako GPX(PQ). První nahraný soubor s cca 50 kešemi funguje normálně. Kešky z něj se objeví v nabídce.
když jsem však vytvořil další soubory stejným způsobem pouze s jiným jménem, tak tyto se již v coloradu v nabídce keší neobjeví
taky jsem to zkousel kopirovat do colorada do slozky GPX a porad nic, az kdyz jsem to zkopiroval do slozky Wherigo, tak se najednou poklady zobrazuji (mam firmware 2.50)
Vážně nechápu, jak je to možné - do Kolouše nahrávám nebo i přidávám nové GPX s listingy jednou za dva až sedm dní už od samého počátku a od předpředchozího firmware - a nikdy jsem neměl s načítáním keší a jejich zobrazením problémy. :o A to i bez doporučovaného odpojení a připojení po předchozím smazání starých GPX.
( btw, soubory přenáším výhradně přes Total Commander - nevím, zda to může mít ten kýžený pozitivní vliv)
ja bych si tipnul, ze v tom ten TC muze byt. naopak vsichni co vim (vcetne me) s timhle nezjevovanim dodatecne nahranych kesi meli problemy az do 2.51. a rekl bych, ze kazdy to tam cpe pres okna (vcetne me).
bylo by celkem zvlastni, aby zrovna u tebe to bylo jinak.
no i kdyz u koloucha jeden nikdy nevi - mne napriklad zezacatku blbnul s tim casem, nepamatoval si a klasicky po zapnuti mel cas vypnuti. no a bez jakehokoliv zasahu ci nahrani noveho firmwaru asi po mesici najednou sup - ma pamatovaka a od te doby je to OK. (jedine, co jsem udelal bylo, ze jsem luckynovi rikal s cim me gpska zlobi a ze ji pujdu vymenit. asi ta vyhruzka zabrala :D)