Nokia 6210 Navigator

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s tímto telefonem? Uvítám kladné i záporné poznatky. Hlavně by mě zajímalo, zda lze zadávat souřadnice v různých formátech, u předešlého typu Nokia 6110 Navigator to dle recenze šlo zadávat jen ve stupních. Díky.

Zalezi na softwre, v nokiackem softu jde zadavat pouze ve stupnich, ale napriklad v handy zalezi na tm co si nastavis, nebo to je rovnou v minutach, ted nevim :slight_smile: zkratka ty "orientacni body" nedostanes do mobilu jinak nez ve stupnich, ale kdesi jsem tu daval odkaz na programek kterej umel nakrmit databazi tech bodu, akorat bacha na to jakmile prekrocis cca 100 bodu je to na nervy s tim pracovat takze zadnejch 8000 bodu a pohoda :slight_smile:

Kdybys chtel, ozvi se exiatuje dost programku zdarma na GC ktere se daji smysluplne vyuzit :slight_smile:

Mám Nokia 6110 navigator a naprosta spokojenost. Pouzivam ho v kompinaci vestavene navigace a handy. Integrovana GPS je natolik kvalitni, ze nepripojuji ani modul Evolve a zatim i v lese jsem bez problemu signal chytil a kese nasel. V mapach ktere jsou soucasti lze orientacni body zadavat opravdu jen ve stupnich.

Díky za reakce, prohližím různé recenze, ale zkušenosti uživatelů kačerů jsou pro mě cennější.

Když jsme tedy u toho, kamarádka by si také chtěla N6210 Navigator koupit a to zejména kvůli silniční navigaci. Nemáte někdo zkušenost s TomTomem umístěném v tomto mobilu?

Já vlastním 6110 Navigator se SW Trekbuddy a mně osobně to dostačuje. Pro popisy cache mam naistalovano SmartGPX.

Tento mobil rozhodne neobsahuje TT, jedine co je v nem predinstalovane jsou Nokia mapy, TT ma stale problem s internimi moduly v symbianovych telefonech, sice se to da resit, ale je to takove drzeni se levou rukou prave strany riditek, Nokia mapy celkem vyuzivam a musim rict ze si nijak nestezuji, ano sem tam neco chybi, ale v kterych mapovych podkladech ne? Jinak jak uz jsem psal jinde mapy jsou zdarma plati se za navigaci je to cca 1000 rocne za jeden region, bohuzel CZ je stale ve "vychodni" evrope takze to znamena sehnat vychodni a zapadni evropu.

Jinak mam vyzkouseny Sygic McGuider, je na tom s poslednimi mapami o neco lepe nez Nokia, dalsi moznosti je vyuziti Garmin Mobile XT a klasickych Garmin map, vse klasicky s plnou navigaci jak jsme zvykli z "nasich milacku" jen je to ochuzene pokud se nemylim o navigaci mimo cesty tzn ne za sipkou :slight_smile:

Jsem se nejasně vyjádřil. Jasně, měl jsem na mysli dodatečnou instalaci TT. Ale i tak dík za info o problémech s vestavěným přijímačem vesmírného signálu.

Nejni vubec zac, kdyby snad kamaradka trvala na TT tak se ozvi poslu ti odkaz jak to resit, je ale problem ze se musi nainstalovat "simulace BT GPS" coz by nebylo tak strasne, ale blbe je to ze se musi pokazde nastavit v menu navigace :frowning: Jinak jak rikam existuji jine programy fungujici velmi dobre s interni GPS. Nova verze TT o ktere uz se spekuluje vice jak rok :slight_smile: by to pry uz mela zvladat a dokonce v prostredi WM uz to umi, ale na symbian se zatim jaksi zapomina :slight_smile:

Garmin Mobile XT je ta správná volba. A šipka už tam je, ve verzi 5.00.

Zajímavé, máš symbian verzi pro mobily nebo WM na PocketPC?
Já ji teda na symbianu nenašel..
Hovoříme o této šipce…

Přímo taková obrazovka tam není, ale na rozdíl od předešlé verze je možno alespoň nastavit routování na režim "terén", kdy ignoruje silnice a naviguje přímo k cíli.
(Na některých přístrojích to už z režimu "terén" nejde přepnout zpět :slight_smile: )

Mno zkusim to teda znovu nainstalit, ale mam takovy dojem ze jsem hledal na Symbianu kde se dalo :slight_smile:

Na webu garminu je nová verze 5.0.0.10 opravující chybu kdy při přepnutí na navigaci "přímo k cíli" již nelze přepnout zpět.
(Týká se Symbian S60r3 zařízení, tamagoči nepěstuju)

Pro geocaching na symbian telefonech je velmi dobrý SmartComGPS, plná podpora geocachingu podobná Ozi a mapové podklady jsou totožné též s Ozi, pouze v jiném formátu. Podpora interní GPS je samozřejmostí.