Zdravim, mate nekdo zkusenosti s telefonem Nokia 6220 classic pri hledani cache a jak si rozumi s Handy Geocachingem? Dekuji
Ja mam Nokii 6120 Classic, pouzivam ji ve spojeni s EverMore BT-R800 GPS…a ve spojeni s Locify. Nejdrive jsem pouzival jen tuto kombinaci, naprosto bez problemu. Ted mam eTrex Legend, takze mobil pouzivam jen pro stazeni kesi v okoli (prave pres Locify).
O HandyGeocachingu jsem taky uvazoval, ale v te dobe vysel Destil a spol s Locify, tak jsem si rekl, ze zkusim tento program. Zatim naprosta spokojenost.
---- EDIT ----
Jeste tak umet cist.. omlouvam se za OT - spatne jsem si precet typ telefonu a vsim si toho az ted.
Ozivuji tohle tema - laka mne tento mobil, nemate teda nekdo zkusenosti jestli na tom vali handy geocaching + pripadne jine postrehy?
Diky
Což o to kešovat s tim pujde, sam jsem o něm uvažoval ale doporučuju si ten telefon nejdřiv ošahat ! ta klavesnice a dilenske zpracovani je fakt OTŘESNÉ ! celý telefon na mě působil fakt hodně lacinym dojmem vybava je solidni ale to zpracovani zejmena klavesnice je fakt mizerna (klavesy jsou uplně do kraje zejnéma ta spodní řada). Prostě telefon na mě působil dojmem že se mi rozpadne v ruce !
No pokud si na tu klavesnici zvykneš a rozhodneš pro ten telefon neměl by byt problem na tom rozchodit vše s čim se da kešovat tedy locify, handy geocaching, geocache navigator, trekbuddy, vlkgps atd ![]()
Ale jak řikam ten telefon je fakt odflknutej ! ja o něm taky uvažoval ale když jsem ho měl v ruce zhrozil jsem se takže jsem volil něco jiného
Dovolím si oponovat.
Tenhle mobil vlastním už od října loňského roku a to dílenské zpracování není až tak hrozný. Pravda, občas si ten stříbrnej proužek veprostřed vrzne, ale klávesnice je naprosto v pohodě. Voda se mi do mobilu nedostala ani při větším lijáku (pár jsem jich snim zažil) a to vůbec nemluvím o jeho ceně. Ta je oproti mobilům se stejnou nebo podobnou výbavou poloviční. Velkou výhodou je taky o hodně menší váha a docela sympatické rozměry. Zvláště tloušťka 12mm je dobrá.
Co se týče spolupráce při hledání keší - používám Handygeocaching a ten spolupracuje s mobilem velmi dobře. GPS čip má dostatečnou citlivost i v hustém lese a navede mě k dobře zaměřené keši s přesností 1-2 metry. Horší je jen náběh GPS signálu. Ve spolupráci s Nokia maps je to katastrofa. Není problém čekat v přístupném terénu (silnice, pole) i 5 minut na signál. To ale neplatí při hledání s Handygeocachingem. Tahle aplikace se spojuje se satelitama o dost svižněji. Asi stejně dlouho jako Legend.
Výdrž mobilu se zapnutou navigací a občasným stahováním keší z netu se pohybuje okolo 4 hodin. Hodně ale záleží na terénu.
Mě tenhle mobil slouží dost dobře a jsem s nim velmi spokojenej.
Dneska jsem na něj zrovna koukal v MobTelu. Kávesnice je celkem v pohodě. Je posunutá k dolnímu okraji a já mám velký prsty, ale už jsem viděl horší klávesnici. Stejně tak prodavač-vytáhl nějakou Nokii N a ukazoval, jak jsou děsný klávesy na ní. A byly. Takže toho bych se nebál Uvažoval jsem o 6220 s tím, že bych měl vlystně GPS pořád u sebe. Občas má člověk čas něcoi odlovit, ale GPsku nechal doma. Tohle by byla dobrá alternativa. Spíš mě dělají ty malý písmena v menu a zprávách. Já mám LG a tam si můžu nastavit fakt megapísmena. Nezkoušel jste někdo na N 6220 BeelineGPS?
A doplňující dotaz: máte na N 6220 C nekdo opravdu funkční Garmin XT? Podle dokumentace by to mělo fungovat ale…
BeeLine je aplikace pro WindowsMobile. Tzn. na teto Nokii ti opravdu nepujde… Zde je operacnim sys. Symbian S60 3rd - tzn. SmartComGPS, Locify, Handy Geocaching aj.
je někdo, kdo na tomto mobilu jede s Locify? uvažuju o zakoupení a zpráva od někoho, kdo používá bezproblémově 6220 k lovu mě potěší
Ano.
Díky za potvrdo. Nakonec zakoupeno - vyzkoušeno -a skutečně to v kombinaci 6220 + XT 5.00 šlape, kupodivu i výkon stačí na celkem plynulé překreslování topomapy…
Uvazuju o telefonu Nokia 6220 - pro obcasne loveni, kdyz nahodou nemam u sebe bluetooth GPS modul. Chtel bych se zeptat ohledne integrovane GPS - jak je to s tzv.statickou navigaci? Lze ji vypnout, je trvale vypnuta nebo zapnuta?
Diky.
FFranta napsal/a:
Uvazuju o telefonu Nokia 6220 - pro obcasne loveni, kdyz nahodou nemam u sebe bluetooth GPS modul. Chtel bych se zeptat ohledne integrovane GPS - jak je to s tzv.statickou navigaci? Lze ji vypnout, je trvale vypnuta nebo zapnuta?
Diky.
Nikde sem moznost na vypnuti nenašel, ale ani male a pomale pohyby tomu nedělají problém. A když použiješ garmin mobile XT tak je to pohodicka. Taky mam odzkousene že Locify funguje dobře.