Nokia maps a POI

Jak dostat kešky, radary, či jiné vlastní body zájmu do Nokiamaps:

nejdříve je nutno vytvořit (ov2), to vytvoříte v PC například pomocí programu POIconverter, tento vygenerovaný soubor nahrejte již do Nokie (adresar E:\Ostatni(others)\POI).

Dale je treba mit v telefonu nainstalovanou aplikaci POIXpress, nactete soubor/soubory a tyto se jiz vicero budou objevovat jako ikonky v Nokiamaps.

(pozn. nejdrive nainstalujte do telefonu POIXpress, vytvori Vam to potrebny adresar pro nahrani dat samo)

:slight_smile:

mam ov2 soubor. Poixpress nacetl body a umi i vypsat jejich seznam. V mapě ale nic není. Je potřeba vybrat nějakou kategorii nebo kde je ta finta? Mám poslední verzi map i mapového programu.
A taky mne zajímá jestli už body tam mají být napořád nebo to závisí na existenci programu poixpress.

V poiexpresu vybereš kategorii, do které to chceš natáhnout, zde se dá příslušná kategorie i smazat. Dle zvolené kategorie se zobrazují příslušné ikonky v mapě.

Při spuštění nokiamaps už by se mělo vše zobrazovat samo, nejlépe vyzkoušíš tak, že vypneš zobrazení všech POI co maj nokiamapy a to co ti tam zbyde jsou již jen Tvá data (kešky). N nokiamapách by mělo jít i vyhledávání podle názvu (zkus něco bez háčků, čárek, třeba i jen část slova).

Jo, mám nokiamapy verzi 2, ve starší jsem to nezkoušel.

Presne tak jsem to ted udelal. Mapy nezobrazují nic i když vypnu všechny POI. ALE zkusil jsem najít cache podle názvu a to se podařilo. Dokonce ji zobrazi na mape s nějakou ikonou (stan ?). Velice se zpomalilo překreslování mapy. Vzhledem k tomu, ža jak mazání keší tak jejich nahrávání trvá hodně dlouho (cca 30 minut mazání, nahrání je o trochu kratší) nechám to být. I kdyby se keše ukazovaly na mapě hodně ji to zpomalí. Zůstanu u GeocacheNavigatoru.
Diky za rady i podporu.

Mě to trvá 5 sekund sakum prdum nahrání databáze 500 keší, pokud ti to tvrá 30 min, přeinstaluj si firmware. Vykreslování mapy je taky bez problému, jen to tvá o něco déle při startu mapy (cca taky 5 sekund). Fajn je, že tě to zároveň ponaviguje až do bezprostřední blízkosti keše a až na dohledání používám jiný soft s šipkou.